Alaturka Yachting logo

MARMARIS - KEKOVA - MARMARIS

Marmaris - Kekova - Marmaris
Kabin Kiralama rotalari için tıklayın!
Gün 1

Marmaris


Saat 15:00’de Marmaris Limanı'nda buluşup önümüzdek iki hafta boyunca eviniz olacak gulete giriş yapacaksınız. Türkiye'nin en çekicii turkuaz sahillerini ziyaret edeceğizniz rüya gibi bir mavi yolculuğa hazır olun. İlk gecemizi, akşam yemeğinin teknede servis edileceği Marmaris Limanı’nda geçireceğiz.


Gün 2

Marmaris - Ekincik


Kahvaltıdan sonra Ekincik Körfezi ile turumuza keyifli bir başlangıç yapacağız. Size bir nehir üzerindeki deltanın doğal güzelliklerini göstereceğiz. İsteğe bağlı olarak Dalyan turuna katılabilirsiniz. Bu turda uçurum kenarındaki tarihi Likya mezarları, caretta kaplumbağlarının yumurtalarını bıraktığı İztuzu Plajı, doğal güzelliği ile keşfedilmeyi bekleyen muhteşem yerlerdir.


İsteğe Bağlı Tur: Dalyan ve Çamur Banyoları.

Cildi gençleştirdiği söylenen ünlü mineral çamur banyolarında yürüyebileceğiniz modern Dalyan kasabasına devam edeceğiz. Dalyan'ın karşısında, Likya prenslerinin kayalıklara oyulduğu eski Kaunos'un kalıntıları vardır. Nehirden yukarıya doğru, Caretta Caretta Kaplumbağalarına ev sahipliği yapan kumlu İztuzu Plajı'ndan Ekincik Koyu'na döneceğiz.


Gün 3

Ekincik - Hamam Koyu


Bu sabah erkenden Tershane Koyu’na başlangıç edeceğiz. Bu yüz yıllar boyunca bir tershane olarak kullanılan doğal bir koydur. 2000 yıllık hamamın kalıntıları Marcus Anthonius’un  Kleopatra’ya hatırası olduğu söyleniyor. Manastır Koyu’na geçmeden önce öğle yemeği ve yüzme molası vereceğiz.


Gün 4

Hamam Koyu - Fethiye


Bugün 12 Adalar'dan Fethiye Limanı'na doğru hareket edeceğiz. Keyiflli şehir merkezini ya da Saklıkent’i ziyaret edebilir ve ya Ölüdeniz’de güneş deniz ve kumun tadını çıkarabilirsiniz.


Gün 5

Fethiye - St Nicholas Adası


Kahvaltıdan sonra öğle yemeği için Fethiye Yarımadası boyunca yola çıkacağız. İnanılmaz bir koyda yüzmek ve yürüyüş yapmak için Kelebekler Vadisi’ne seyire çıkacağız. Ölüdeniz ve ya Kelebekler Vadisi’nde öğle yemeği yiğeceğiz. Öğleden sonra Bizans yerleşiminin  kalıntılarını keşfetmek ve muhteşem gün batımını seyretmek için St.Nicholas Adası’na seyire çıkacağız.


İsteğe Bağlı Etkinlik: Yamaç Paraşütü Ölüdeniz

Adrenalin ve macerayı seviyorsanız, Akdeniz'in berrak mavi sularının üzerinde kayarcasına yaşayacağız heyecen verici bu etkinliği kaçırmayın. Bu etkinliğin özel fiyatları için sitemizden çevrimiçi olarak ve ya güler yüzlü ofis ekibimizden destek alarak ön rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz. Ancak, teknede karar verirseniz, lütfen kaptanınıza bildirin.

Akşam yemeği ve geceleme St. Nicholas Adası.


Gün 6

St Nicholas Adası - Kaş


Zeytinliklerle çevrili sessiz bir koy olan Yeşilköy’de yüzmek ve kahvaltı yapmak için erkenden yola çıkacağız. Sonra bohem atmosfere sahip küçük bir liman kenti olan Kaş'a gideceğiz, burada liman duvarı boyunca ilginç duvar resimlerini görebileceksiniz. Ünlü mücevherat mağazalarında alışveriş yapmak ve ya popüler barlardan birinde bir şeyler içmek için bolca zaman olacak. Teknede akşam yemeği yiyeceğiz ve geceyi Kaş'ta geçireceğiz.

İsteğe Bağlı Etkinlik: Scuba Dalışı

Buradaki sular çok berrak olduğundan isteğe bağlı bu tur kaçırılmamalıdır. Özel indirimli fiyatlardan faydalanmak ve dalışınızı garanti altına almak için bu aktiviteye seyahatinizden önce web sitemizden ön rezervasyon yaptırmanızı öneririz.


Gün 7

Kaş - Üçağız


Bu gün antik kentin muhteşem manzarası için kalesine tırmanabileceğiniz Simena'ya gideceğiz. Koyun içinde, kayaya oyulmuş bir tiyatro ve sudaki kaidenin üzerinde ise bir lahit bulunmaktadır. Geceyi yeşil tepelerle çevrili geniş bir koy olan Üçağız’da geçireceğiz.

Opsiyonel Tur: Demre Antik Kent Turu

Demre, Noel Baba’nın(St Nicholas) evi de olmak üzere harabelerle dolu kaçırılmaması gereken, tarihle dolu bir turdur. Bu isteğe bağlı etkinlik için seyahatinizden önce web sitemizden önceden rezervasyon yaptırmanızı öneririz.


Gün 8

Üçağız - Gökkaya Koyu


Bu sabah kısa bir yolculukla Batık Şehir olarak bilinen Kekova harabelerine gideceğiz. Teknedeki öğle yemeğine kadar yüzmek ve şnorkel yapmak için bolca zamanınız olacak. Öğleden sonra gecelemek için Gökkaya Koyu’na seyre çıkacağız.


Gün 9

Gökkaya Koyu - Akvaryum Koyu


Kahvaltıdan sonra yüzme molası için Akvaryum Koyu'na gidiyoruz. Günün geri kalanını, Arnavut kaldırımlı dolambaçlı sokakları keşfedebileceğiniz pitoresk bir yamaç liman kenti olan Kalkan'da geçireceğiz

İsteğe Bağlı Turlar: Patara Plajı - Saklıkent Kanyonu

Patara Plajı ve ya Xanthos ve Letoon kalıntıları. Saklıkent'teki kanyonda,ayak parmaklarınızı donduracak kadar soğuk sularda şelaleye kadar yürüyebilirsiniz. Macera ve adrenalin isteyenlerse burada zipline yapabilir ve nehrinden aşağı tubing yaparak inebilirsiniz.


Gün 10

Akvaryum Koyu - Samanlık / Tarzan Koyu


Bugün çam ağaçlarıyla kaplı tepelerle çevrili doğal bir koy olan Çamlı Burun'a doğru erken bir başlangıç yapacağız. Son gecemizi Tarzan Koy'u ve ya Samanlık Koyu'nda geçirmeden önce günü dinlenerek, güneşlenerek ya da yüzerek geçirebilirsiniz.


Gün 11

Samanlık / Tarzan Koyu - Yassıca Adaları


Kahvaltıdan sonra Göcek Körfezi çevresinde gezip, Göcek Adası’nda gideceğiz. Muhteşem manzara eşliğindeki yüzme molası ve öğle yemeğinden sonra gecelemek için Yassıca Adalar’a gideceğiz.


Gün 12

Yassıca Adaları - Ağa Limanı


Kahvaltıdan sonra seyrimize Bedri Rahmi Koyu ile devam edeceğiz. Bedri Rahmi, Türkiye'nin ilk mavi yolculuklarından birini yapan ünlü bir sanatçı. Geceleme için Domuz Adası'na ve ya Ağa Limani'na demirleyeceğiz.


Gün 13

Ağa Limanı - Marmaris


Bugün erkenden öğle yemeği ve yüzme molası vereceğimiz Kadirga Koyu'na gideceğiz. Öğle yemeğinden sonra ise Turunç Koyu ve Cennet Koyu'na gideceğiz. Daha sonra gece için Marmaris Limanı'na gideceğiz. Bu akşam Marmaris’in hareketli gece hayatını deneyimleyebilirsiniz.


Gün 14

Marmaris


Bu sabah kahvaltıdan sonra, turkuaz sulardaki unutulmaz iki haftanın ardından tekneden ayrılacaksınız. Çıkış 09:00.


Tavsiye Edilen Yatlar

Alaturka 81

Sınıf: Klasik
Kabin: 8
Uzunluk: 27m
Kişi Kapasitesi: 20
'den itibaren (Tüm Tekne):
TL 16.850 Günlük

Alaturka 2

Sınıf: Klasik
Kabin: 9
Uzunluk: 26m
Kişi Kapasitesi: 20
'den itibaren (Tüm Tekne):
TL 0 Günlük

Esma Sultan 1

Sınıf: Lüks
Kabin: 7
Uzunluk: 43m
Kişi Kapasitesi: 14
'den itibaren (Tüm Tekne):
TL 67.400 Günlük

Esma Sultan 2

Sınıf: Lüks
Kabin: 4
Uzunluk: 24m
Kişi Kapasitesi: 8
'den itibaren (Tüm Tekne):
TL 25.275 Günlük

Marm

Sınıf: Klasik
Kabin: 5
Uzunluk: 20m
Kişi Kapasitesi: 10
'den itibaren (Tüm Tekne):
TL 12.638 Günlük
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı