Alaturka Yachting logo

MARMARIS - KEKOVA - MARMARIS

Marmaris - Kekova - Marmaris
Kabin Kiralama rotalari için tıklayın!
Gün 1

Marmaris


Saat 15:00’de Marmaris Limanı'nda buluşup önümüzdek iki hafta boyunca eviniz olacak gulete giriş yapacaksınız. Türkiye'nin en çekicii turkuaz sahillerini ziyaret edeceğizniz rüya gibi bir mavi yolculuğa hazır olun. İlk gecemizi, akşam yemeğinin teknede servis edileceği Marmaris Limanı’nda geçireceğiz.


Gün 2

Marmaris - Ekincik


Kahvaltıdan sonra Ekincik Körfezi ile turumuza keyifli bir başlangıç yapacağız. Size bir nehir üzerindeki deltanın doğal güzelliklerini göstereceğiz. İsteğe bağlı olarak Dalyan turuna katılabilirsiniz. Bu turda uçurum kenarındaki tarihi Likya mezarları, caretta kaplumbağlarının yumurtalarını bıraktığı İztuzu Plajı, doğal güzelliği ile keşfedilmeyi bekleyen muhteşem yerlerdir.


İsteğe Bağlı Tur: Dalyan ve Çamur Banyoları.

Cildi gençleştirdiği söylenen ünlü mineral çamur banyolarında yürüyebileceğiniz modern Dalyan kasabasına devam edeceğiz. Dalyan'ın karşısında, Likya prenslerinin kayalıklara oyulduğu eski Kaunos'un kalıntıları vardır. Nehirden yukarıya doğru, Caretta Caretta Kaplumbağalarına ev sahipliği yapan kumlu İztuzu Plajı'ndan Ekincik Koyu'na döneceğiz.


Gün 3

Ekincik - Hamam Koyu


Bu sabah erkenden Tershane Koyu’na başlangıç edeceğiz. Bu yüz yıllar boyunca bir tershane olarak kullanılan doğal bir koydur. 2000 yıllık hamamın kalıntıları Marcus Anthonius’un  Kleopatra’ya hatırası olduğu söyleniyor. Manastır Koyu’na geçmeden önce öğle yemeği ve yüzme molası vereceğiz.


Gün 4

Hamam Koyu - Fethiye


Bugün 12 Adalar'dan Fethiye Limanı'na doğru hareket edeceğiz. Keyiflli şehir merkezini ya da Saklıkent’i ziyaret edebilir ve ya Ölüdeniz’de güneş deniz ve kumun tadını çıkarabilirsiniz.


Gün 5

Fethiye - St Nicholas Adası


Kahvaltıdan sonra öğle yemeği için Fethiye Yarımadası boyunca yola çıkacağız. İnanılmaz bir koyda yüzmek ve yürüyüş yapmak için Kelebekler Vadisi’ne seyire çıkacağız. Ölüdeniz ve ya Kelebekler Vadisi’nde öğle yemeği yiğeceğiz. Öğleden sonra Bizans yerleşiminin  kalıntılarını keşfetmek ve muhteşem gün batımını seyretmek için St.Nicholas Adası’na seyire çıkacağız.


İsteğe Bağlı Etkinlik: Yamaç Paraşütü Ölüdeniz

Adrenalin ve macerayı seviyorsanız, Akdeniz'in berrak mavi sularının üzerinde kayarcasına yaşayacağız heyecen verici bu etkinliği kaçırmayın. Bu etkinliğin özel fiyatları için sitemizden çevrimiçi olarak ve ya güler yüzlü ofis ekibimizden destek alarak ön rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz. Ancak, teknede karar verirseniz, lütfen kaptanınıza bildirin.

Akşam yemeği ve geceleme St. Nicholas Adası.


Gün 6

St Nicholas Adası - Kaş

Kahvaltıdan sonra öğle yemeği için Fethiye yarım adası boyunca yola çıkacağız.İnanılmaz bir koyda yüzmek ve yürüyüş yapmak için Kelebekler Vadisi’ne seyire çıkacağız. Ölüdeniz veya Kelebekler Vadisi’nde öğle yemeği yiğeceğiz.Öğleden sonra Bizans yerleşiminin  kalıntılarını keşfetmek ve muhteşem gün batımını seyretmek için St.Nicholas Adası’na seyire çıkacağız.Akşam yemeği ve gecelemeyi burada geçireceğiz.

Gün 7

Kaş - Üçağız

Bugün muhteşem bir görünüm için antik kentin kalesine tırmanacağız.Simena’ya başkanlık edeceğiz.Gecelemeyi Üçağız Köyü yakınlarında,yeşil tepelerle çevrili geniş bir koyda vakit geçireceğiz.

Gün 8

Üçağız - Gökkaya Koyu

Sabah kısa bir seyirin ardından Batık Şehir olarak bilinen Kekova kalıntılarını ziyaret için yolculuk edeceğiz.Teknede öğle yemeği öncesi yüzme ve şnorkel yapmak için bolca vaktiniz olacak. Öğleden sonra Gökkaya’ ya doğru seyire çıkacağız.

Gün 9

Gökkaya Koyu - Akvaryum Koyu

Kahvaltıdan sonra yüzme molası için Akvaryum Koyu’na gideceğiz.Günün geri kalanını Kalkan’ın sokaklarını keşfetmek için çok vaktimiz olacak. İsteğe bağlı Xanthos ve Letoon şehirlerini yada Patara Plajı’nı ziyaret edebilirsiniz.

Gün 10

Akvaryum Koyu - Samanlık / Tarzan Koyu

Bugün doğal bir koy olan çam kaplı tepeleri ile muhteşem güzellikteki Çamlı Burun’a seyire çıkacağız. Güneş ve denizin tadını çıkararak harika vakit geçireceğiniz bir yerdir.Daha sonra geceyi geçirmek için Tarzan Koyu veya Samanlık Koyu’na geçeceğiz.

Gün 11

Samanlık / Tarzan Koyu - Yassıca Adaları

Kahvaltıdan sonra muhteşem güzellikteki Göcek Adası’na Göcek Körfezi çevresine seyire çıkacağız.Öğle yemeği ve yüzme molasından sonra gece için Yassıca Adaları ziyaret için seyire çıkacağız.

Gün 12

Yassıca Adaları - Ağa Limanı

Kahvaltıdan sonra Bedri Rahmi Koyu’na geçeceğiz.Bedri Rahmi ilk yolculuk yapan bir türk sanatçısıdır. Akşam için Domuz Adası’na yada Ağa limanına demir atacağız.

Gün 13

Ağa Limanı - Marmaris

Bugün erkenden öğle yemeği ve yüzme molası için Kadırga Koyu’na başkanlık edeceğiz. İlk olarak Turunç Koyu ve Cennet Adası’na ardından Marmaris Limanı’na geçeceğiz.Burada meşhur Marmaris gece hayatını yaşamak ve yeni mekanlar keşfetmek için bolca vaktiniz olacak

Gün 14

Marmaris

Tavsiye Edilen Yatlar

Alaturka 81

Sınıf: Klasik
Kabin: 8
Uzunluk: 27m
Kapasite: 20
başlayan fiyatlarla:
TL 6560 gün başına

Alaturka 2

Sınıf: Klasik
Kabin: 9
Uzunluk: 26m
Kapasite: 20
başlayan fiyatlarla:
TL 6560 gün başına

Esma Sultan 1

Sınıf: Lüks
Kabin: 7
Uzunluk: 43m
Kapasite: 14
başlayan fiyatlarla:
TL 26240 gün başına

Esma Sultan 2

Sınıf: Lüks
Kabin: 4
Uzunluk: 24m
Kapasite: 8
başlayan fiyatlarla:
TL 9840 gün başına

Marmotte

Sınıf: Klasik
Kabin: 5
Uzunluk: 20m
Kapasite: 10
başlayan fiyatlarla:
TL 4920 gün başına