Alaturka Yachting logo

GOCEK - MARMARIS - GOCEK

Gocek - Marmaris - Gocek
Kabin Kiralama rotalari için tıklayın!
Gün 1

Göcek - Kleopatra Hamamı


Göcek Limanı'ndaki guletimize saat 16:00'da bindikten sonra tekne yapımı ile tanınan ama şimdi Bizans kalıntılarının bulunduğu, ünlü bir Osmanlı Limanı olan Tersane Adası'na kısa bir yol yapacağız. Buradaki yüzme molasından sonra Batık Hamam (Manastır) Koyu'na geçip batık Roma Hamamı'nın içinde şnorkelle yüzmeye devam edeceğiz. Geceyi burada ve ya yakındaki bir koyda geçireceğiz.


Gün 2

Kleopatra Hamamı - Ekincik


Bu gün Ekincik Koyu'na gideceğiz. Sazlıklar ve nehir kanallarından isteğe bağlı bir yolculuğa çıkabileceğiniz bu yer mavi yolculuğunuzun en önemli noktalarından bir tanesi.

İsteğe Bağlı Tur: Dalyan ve Çamur Banyoları

Korumalı Dalyan Deltası'nın sulak alanları seyahat etmek için düz tabanlı, yerel bir nehir botu kiralayabilirsiniz. Nehir teknesi sizi Likya prenslerinin mezarlarının kayalıklara oyulduğu eski Caunos kalıntılarının karşısındaki modern Dalyan kasabasına götürür. Sonra cildinizi canlandırmak için kendinizi çamurla kaplayabilirsiniz.
Daha sonra Caretta Loggerhead Kaplumbağaları için bir yuvalama yeri olan uzun kumlu İztuzu Plajı'nın sonundan nehir ağzına döneceksiniz.


Akşam yemeği ve geceleme Ekincik Koyu'nda. 


Gün 3

Ekincik - Marmaris


Ekincik Koyu'nda kahvaltının ardından, yüzme ve öğle yemeği için Kadırga Koyu’na gideceğiz. Öğleden sonra ise Marmaris'e hareket edeceğiz. Akşam yemeğini Marmaris Limanı’nda yiyeceğiz. Marmaris uzun zamandır mavi yolculuklar için favori bir liman olmuştur. Sadece kısa bir yürüyüş mesafesinde olan kafe ve barlar ve eski şehrin dar sokaklarında vakit geçirmek için yeterince zamanınız olacak.


Gün 4

Marmaris - 12 Adalar


Marmaris’in hareketlilğinin ardından kahvaltıdan sonra sessiz Kumlübük Koyu’na geçeceğiz. Buradaki yüzme molası ve öğle yemeğinin ardından Göcek'e doğru yola çıkacağız.


Gün 5

12 Adalar - Gemiler Adası(St Nicholas)


Kahvaltıyı başka yerde yapmak için motorları bu sabah erkenden çalıştıracağız. Daha sonra Fethiye Körfezi'ni geçip muhteşem Ölüdeniz Plajı'nı göreceğimiz yarımadanın etrafında gezeceğiz. Uzun Ölüdeniz Plajı'nda kristal berraklığındaki sularda yüzmenin tadını çıkarın. Baba Dağı manzarasını izleyerek su sporları ile ilgilenebilirsiniz. Akşam Gemiler Adası'nda demirleyeceğiz. Likya ve Bizans korsanlarına ev sahipliği yapmış olan bu adada yüzebilir, şnorkel yapabilir, tüm köyün kalıntılarını keşfedebileceğiniz St Nicholas Adası'nın tepesinden gün batımını izleyebilirsiniz.


Gün 6

St Nicholas Adası - Yassıca Adalar


Kahvaltıdan sonra ünlü 12 Adası diğer koylarıyla Göcek Körfezi'ne geri döneceğiz. Yüzme molası ve öğle yemeği için Yassıca Adalar’a gideceğiz.  Akşam yemeği ve geceleme için başka bir pitoresk körfeze geçeceğiz.


Gün 7

Yassıca Adalar - Göcek


Bugün koylar ve adalar arasında geçen son olacak. Kaptanınız Atbükü, Boynuz Bükü, Bedri Rahmi, Siralibuk, Sarsala, Manastir, Göcek, Yassıca Adalar, Tersane ve Domuz adalarından ve koylarından bir seçki yapacak. Demir atmak ve geceyi geçirmek için pitoresk bir koy bulmadan önce bu yerlerden birinde öğle yemeği yiyeceğiz.


Gün 8

Göcek


Mavi yolculuğun son kahvaltısından sonra Göcek’e yola çıkacağız. Mürettebatla vedalaştıktan sonra saat 9:00'da çıkış yapabilirsiniz.


Tavsiye Edilen Yatlar

Esma Sultan 1

Sınıf: Lüks
Kabin: 7
Uzunluk: 43m
Kişi Kapasitesi: 14
'den itibaren (Tüm Tekne):
TL 67.400 Günlük

Esma Sultan 2

Sınıf: Lüks
Kabin: 4
Uzunluk: 24m
Kişi Kapasitesi: 8
'den itibaren (Tüm Tekne):
TL 25.275 Günlük

Marm

Sınıf: Klasik
Kabin: 5
Uzunluk: 20m
Kişi Kapasitesi: 10
'den itibaren (Tüm Tekne):
TL 12.638 Günlük

Nesko

Sınıf: Lüks
Kabin: 4
Uzunluk: 22m
Kişi Kapasitesi: 8
'den itibaren (Tüm Tekne):
TL 0 Günlük

Alessandro

Sınıf: Lüks
Kabin: 5
Uzunluk: 40m
Kişi Kapasitesi: 10
'den itibaren (Tüm Tekne):
TL 84.250 Günlük

Seaborn Legend

Sınıf: Klasik
Kabin: 8
Uzunluk: 27m
Kişi Kapasitesi: 16
'den itibaren (Tüm Tekne):
TL 14.238 Günlük
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı