Alaturka Yachting logo

GOCEK - KEKOVA - GOCEK

Gocek - Kekova - Gocek
Kabin Kiralama rotalari için tıklayın!
Gün 1

Göcek - Yassıca Adaları

Bugün öğleden sonra 16:00’da Göcek limanından gulete bineceksiniz.Göcek; sakin,huzurlu,çam kaplı tepeleri ile deniz arasına sıkışmış nispeten küçük bir köydür.Kordonu ve sığ kanalları ile birbirine bağlantılı Yassıca Adaları’na ve küçük düz adalara seyire çıkacağız.Misafirler isterse Göcek limanında kalmak yerine Yassıca Adaları’nda geceyi geçire biliriz.

Gün 2

Yassıca Adaları - St Nicholas Adası

Ölüdeniz’ de erken bir başlangıç için seyire çıkılır. Korunaklı gemiler adası, Fethiye yarım  adası, bizi içine alır. Mavi gölcük yüzme için ideal bir yerdir.Kristal berraklıktaki suları vardır.Göl kısmındaki alanın bir parçası artık bir milli park olarak korunmaktadır.

Gün 3

St Nicholas Adası - Kekova

Bu sabah erkenden seyire çıkacağız.Yedi burunlarda kahvaltı molasının ardından Kalkan ve yakındaki Fırnaz Koyu'na ve ardından Patara Plajı’na seyire çıkacağız.Antiphellos Likya kenti olarak bilinen M.Ö. 4.yy’ da kurulmuş şirin bir kasaba olan Kaş’a hareket edeceğiz.Şimdilerde sadece Likya Kaya Mezarları ve lahitler kalmıştır.Bunun yanı sıra bazen yaz konserleri için kullanılan Roma Amfi tiyatrosuna sahiptir.Kekova bölgesinde gecelemeyi geçirmek için seyire çıkılır.

Gün 4

Kekova - Fırnaz Koyu

Kahvaltıdan sonra milli park alanına sahip olan batık Likya ve Roma kalıntılarının sahibi olan Kekova’ya seyire çıkacağız. Kalenin üstünden koyları takip ederek antik Simena’ya  ve Kekova’ya doğru hareket edeceğiz. Gulet, Kalkan’da küçük bir limanda muhteşem bir koya bakan yamaçta güzel bir şehre dönecektir.

Gün 5

Fırnaz Koyu - Fethiye

Bu sabah bir çok kelebek türünü bir arada görebileceğiniz, sarp kayalıklar arasındaki Kelebekler Vadisi’ne başkanlık edeceğiz. Kahvaltının ardından Fethiye limanında kıyı boyunca seyire çıkacağız.Eski şehirde bir gezintiye çıkan ve Türk malları satan muhteşem küçük dükkanlarda alışveriş yapabilir yada şehrin özgün Türk hamamını deniye bilirsiniz.

Gün 6

Fethiye - Tershane Adası

Fethiye limanındaki kahvaltının ardından Osmanlı döneminden kalma muhteşem güzellikleri,Yassıca Adaları’nın güney ucundaki Zeytin Adası’na seyire çıkılır.Daha sonra yüzmek, antik kalıntıları ve terk edilmiş Rum çiftlik evlerini ziyaret etmek için Tershane Adası’na geçeceğiz.

Gün 7

Tershane Adası - Kleopatra Koyu

Bugün ilk durağımız adını son sakinleri olan,yaban domuzlarından alan,domuz adası olacaktır.Sonraki durağımız Kleopatra ve Hamam Koyu’dur.Sağ tarafındaki küçük iskele ve kısmen yer üstünde kalan manastırın kalıntılarını göreceksiniz.Koy orman içinde rahatça yürüyüş yapabileceğiniz keyifli bir mekandır.Bu geceyi Kleopatra Koyu’nda geçireceğiz.

Gün 8

Kleopatra Koyu - Göcek

Sabah kahvaltının ardından mürettebatla vedalaştıktan sonra Göcek limanında turumuz son bulacaktır.

Tavsiye Edilen Yatlar

Marmotte

Sınıf: Klasik
Kabin: 6
Uzunluk: 20m
Kapasite: 12
başlayan fiyatlarla:
TL 4815 gün başına

Alessandro

Sınıf: Lüks
Kabin: 5
Uzunluk: 40m
Kapasite: 10
başlayan fiyatlarla:
TL 32100 gün başına