Alaturka Yachting logo

GOCEK - KEKOVA - GOCEK

Gocek - Kekova - Gocek
Kabin Kiralama rotalari için tıklayın!
Gün 1

Göcek - Yassıca Adaları


Bu gün mavi yolculuğunuza Göcek Limanı’ndan saat 16:00'da başlayacaksınız. Göcek sakin iklimini koruyan, çamlarla kaplı tepeler ile deniz arasına sıkışmış nispeten küçük bir köy. Kum çubukları ve sığ kanallarla bağlantılı küçük yassı adalardan oluşan Yassıca Adalar grubuna doğru yola çıkacağız. Geceyi misafirler talep ederse limanda kalmak yerine Yassıca Adalar’da ve ya daha yakın bir koyda geçireceğiz.


Gün 2

Yassıca Adaları - St Nicholas Adası


Erken bir başlangıç bizi Fethiye Yarımadası çevresindeki ünlü Ölüdeniz Plajı'na ve Gemiler( St. Nicholas) Adası'na götürüyor. Sakin, kristal berraklığında sulara sahip olan Ölüdeniz yüzmek için ideal bir. Lagün alanının bir kısmı artık milli park olarak korunmaktadır.

İsteğe Bağlı Etkinlik: Yamaç Paraşütü Ölüdeniz

Bu, unutulmayacak manzaraya sahip Akdeniz'in mavi suları üzerinde süzülmek için altın bir fırsattır. Bu etkinliğin özel fiyatlar için web sitemizden ve ya güler yüzlü ofis ekibimizden ön rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz. Ancak teknede karar verirseniz, lütfen kaptanınıza bildirin.


Gün 3

St Nicholas Adası - Kekova


Bu sabah erken saatlerde sahil boyunca, muhteşem Yedi Burunlar ve uzun Patara Plajı'ndan sonra, kahvaltının servis edileceği ve konukların yüzebileceği Kalkan yakınlarındaki Firnaz Koyu'na gideceğiz. Sonra MÖ 4. yüzyılda Likya şehri Antiphellos olarak kurulan büyüleyici bir kasaba olan Kaş'a geçeceğiz. Şimdiye sadece Likya kaya mezarları ve lahitlerin yanı sıra bazen yaz konserleri için kullanılan bir Roma amfitiyatrosu kalmıştır. Ülkenin önemli dalış noktalarından olan Kaş’ta unutulmaz bir sualtı deneyimi yaşayabilirsiniz.

İsteğe Bağlı Etkinlik: Scuba Dalış

Kaş'ın suları berrak olduğundan bu muhteşem sporu denemek için mükemmel bir yer. Özel indirimli fiyatlardan faydalanmak ve dalışınızı garanti altına almak için isteğe bağlı bu aktiviteye seyahatinizden önce web sitemizden ön rezervasyon yapmanızı öneririz.


Gün 4

Kekova - Fırnaz Koyu


Kahvaltıdan sonra, milli park alanı olan Kekova kıyılarında geçmişin gölgesinde batık Likya ve Roma kalıntılarını gezeceğiz. Yıkık kalenin tepesinden koyların ve adaların kuşbakışı manzarasını görebileceğiniz eski Simena ve ya Kekova Köyü'ne geçeceğiz. Gulet, küçük bir limana ve muhteşem bir koya bakan dik bir yamaçtaki sevimli bir liman kenti olan Kalkan'a geri dönüyor.


Gün 5

Fırnaz Koyu - Fethiye


Bu sabah erken saatlerde, çok sayıda farklı kelebek türüne ev sahipliği yapan, dikkat çekici sarp kayalıkların arasına sığınmış ünlü Kelebekler Vadisi'ne gideceğiz. Kahvaltıdan sonra sahil boyunca Fethiye Limanı’na geri döneceğiz. Şehirde bir yürüyüşe çıkabilir, geleneksel ürünler satan muhteşem küçük dükkanlarda alışveriş yapabilr ve ya orijinal Türk Hamamını deneyebilirsiniz.


Gün 6

Fethiye - Tershane Adası


Fethiye Limanı'nda kahvaltı yaptıktan sonra, Osmanlı döneminden kalma zeytin presleme binalarının bulunduğu, Yassıca Adalar grubunun güney ucundaki Zeytin Adası’na gideceğiz. Sonra antik kalıntıları ve terk edilmiş Yunan çiftlik evlerini görüp yüzebileceğiniz ve dinlenebileceğiniz Tersane Adası'na geçiyoruz.


Gün 7

Tershane Adası - Kleopatra Koyu


Bu gün ilk durağımız geçmişte yaban domuzlarına ev sahiplği yapmış olan Domuz Adası'nda olacak. Sonraki durak Kleopatra Koyu ve ya Hamam Koyu. Küçük iskele rıhtımının hemen yanında kısmen sualtında olan bir manastırın kalıntılarını göreceksiniz. Ormanda keyifli bir yürüyüşün tadını çıkarmak için vaktiniz olacak. Geceyi Kleopatra Koyu'nda geçireceğiz.


Gün 8

Kleopatra Koyu - Göcek


Veda kahvaltısından sonra, mavi yolculuğunuz Göcek Limanın’da sona eriyor. Çıkış saati yaklaşık 09:00'da olacaktır.


Tavsiye Edilen Yatlar

Marm

Sınıf: Klasik
Kabin: 5
Uzunluk: 20m
Kişi Kapasitesi: 10
'den itibaren (Tüm Tekne):
TL 12.638 Günlük

Alessandro

Sınıf: Lüks
Kabin: 5
Uzunluk: 40m
Kişi Kapasitesi: 10
'den itibaren (Tüm Tekne):
TL 84.250 Günlük
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı