Alaturka Yachting logo

FETHIYE - OLYMPOS

Fethiye - Olympos
Kabin Kiralama rotalari için tıklayın!
Gün 1

Fethiye - St.Nicholas Adası


Yolculuğumuz güzel sahil kasabası Fethiye'de başlıyor. Giriş saatiniz 10:00. Birçok bar, kafe ve restoranın bulunduğu hareketli bir kasaba olan Fethiye’yi yolculuğunuz başlamadan bir gece keşfetme imkanınız olacak. Sabah erkenden demir alıp yüzme, öğle yemeği ve şelaleye yapılabilecek isteğe bağlı bir yürüyüş için Kelebekler Vadisi'ne hareket edeceğiz. Kelebekler Vadisi, 136 farklı kelebek ve güve türüne ev sahipliği yapmaktadır. Daha sonra Avrupa'nın en çok fotoğraflanan plajı ve yamaç paraşütü için dünyanın en iyi yerlerinden biri olan Ölüdeniz Plajı'nı ziyaret edeceğiz.

İsteğe Bağlı Etkinlik: Yamaç Paraşütü Ölüdeniz

Uçurumun tepelerinden süzülüp Ölüdeniz'in muhteşem manzaralarını seyretmek istiyorsanız. Bu etkinliğin özel fiyatlar için web sitemizden ve ya ofis ekibimize bildirerek ön rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz. Ancak teknede karar verirseniz, lütfen kaptanınıza bildirin.

 

Günün son durağı olan St Nicholas Adası'na gitmeden önce burada öğle yemeği yiyoruz. Adanın kalıntıları üzerinden yürümek ve muhteşem gün batımına şahit olmak için tam zamanında St. Nicholas Adası’na hareket edeceğiz. Bu bölgede katılabileceğiniz çok çeşitli su sporları imkanı mevcut.


Gün 2

St.Nicholas Adası - Firnaz Koyu


Bugün mürettebat erkenden demir alacak. Kahvaltımızı Kalkan’ın Akvaryum Koyu’nda yapacağız. Kristal berraklığındaki sular şnorkel yapmak için ideal.

İsteğe Bağlı Etkinlik: Scuba Dalışı

Buradaki sular çok berrak olduğundan isteğe bağlı bu tur kaçırılmamalıdır. Özel indirimli fiyatlardan faydalanmak ve dalışınızı garanti altına almak için bu aktiviteye  seyahatinizden önce web sitemizden ön rezervasyon yaptırmanızı öneririz.


Teknede öğle yemeğinin tadını çıkarmak için şirin limanıyla küçük bir balıkçı köyü olan Kaş'a yola çıkıyoruz. Daha sonra birçok el yapımı mücevher ve giyim mağazası da dahil olmak üzere yerel mağazaları keşfetmek için zamanınız olacak. Geceyi Firnaz Koyu'nda geçireceğiz.


Gün 3

Fırnaz Koyu - Gökkaya Koyu


Bugün kahvaltıdan sonra Kekova bölgesine gideceğiz. İlk olarak, 2000 yıl önce Likya döneminden kalan ve depremde yıkılmış bir antik şehir olan Batık Kent’i keşfedeceğiz. Bu bölge Dünya Mirası olarak koruma alanında. Bu sebeple alanda yüzmeye, dalışa ve ya şnorkel yapılmasına izin verilmiyor.

Ardından tepeye çıkıp körfezin büyülü bir manzarasına tanık olabileceğiniz Simena Kalesi'ne geçeceğiz.

 

Gece durağımız, Caretta kaplumbağaları için üreme alanı olan Gökkaya Körfezi'nde.Gün 4

Gökkaya Koyu - Demre / Olympos


Son gününüzde dinlendirici bir sabaha uyanıp, sabah yüzmenin ve teknedeki son nefis kahvaltının tadını çıkarabilirsiniz. Kahvaltıdan sonra şnorkel yapmak ve yüzmek için Korsanlar Mağarası'na (ve ya yakındaki başka bir koya) gideceğiz. Öğle yemeğinden önce Çayağzi (Andriake) Limanı'na yanaşacağız.

Bu gün çıkış saat 10: 00'da yapılacak, daha sonra sizi kara yoluyla Demre Limanı’na ya da Olympos'a transfer edeceğiz.


Tavsiye Edilen Yatlar

Alaturka 81

Sınıf: Klasik
Kabin: 8
Uzunluk: 27m
Kişi Kapasitesi: 20
'den itibaren (Tüm Tekne):
TL 0 Günlük

Alaturka 1

Sınıf: Klasik
Kabin: 6
Uzunluk: 23m
Kişi Kapasitesi: 16
'den itibaren (Tüm Tekne):
TL 0 Günlük

Alaturka 2

Sınıf: Klasik
Kabin: 9
Uzunluk: 26m
Kişi Kapasitesi: 20
'den itibaren (Tüm Tekne):
TL 0 Günlük

Eternal Flame

Sınıf: Klasik
Kabin: 6
Uzunluk: 23m
Kişi Kapasitesi: 12
'den itibaren (Tüm Tekne):
TL 0 Günlük

Mavi

Sınıf: Klasik
Kabin: 6
Uzunluk: 25m
Kişi Kapasitesi: 12
'den itibaren (Tüm Tekne):
TL 0 Günlük
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı