Alaturka Yachting logo

FETHIYE - MARMARIS - DATCA - BODRUM

Fethiye - Marmaris - Datca - Bodrum
Kabin Kiralama rotalari için tıklayın!
Gün 1

Fethiye - Batık Hamam


Saat 16:00 ‘da konukların limanda toplanması ve teknedeki işlemlerin ardından yolcular tekneye alınacaklardır. Ardından bir zamanlar ünlü bir Osmanlı limanı olan Tershane Adası’na seyire çıkacağız. Kıyı boyunca Bizans kalıntıları ve terk edilmiş Osmanlı - Rum evlerini göreceksiniz.

Ilk Gece Kleoparta Hamamı'nda konaklama. Burada su altında kalmıs olan hamam harabelerin üzerinde yuzebilir, şnorkel yapabilirsiniz.


Gün 2

Batık Hamam - Ekincik Koyu


Bu güne mavi bir turun en önemli noktalarından olan Ekincik'e yol alarak başlıyoruz. Antik Likya kentini görmek için kaçırılmaması gereken bir durak. Burada yerel bir nehir botuyla Dalyan Deltası’nın sulak alanlarındaki sazlık ve kanalları keşfedebilirsiniz.

İsteğe Bağlı Tur: Dalyan ve Çamur Banyoları.

Cildi gençleştirdiği söylenen ünlü mineral çamur banyolarında yürüyebileceğiniz modern Dalyan kasabasına devam edeceğiz. Dalyan'ın karşısında, Likya prenslerinin kayalıklara oyulduğu eski Kaunos'un kalıntıları vardır. Nehirden yukarıya doğru, Caretta Caretta Kaplumbağalarına ev sahipliği yapan kumlu İztuzu Plajı'ndan Ekincik Koyu'na döneceğiz.


Gün 3

Ekincik Koyu - Bozukkale


Bugün şnorkel yapmak, mükemmel berrak sularda yüzmek ve dinlenmek için Serçe Koyu’na erkenden seyire çıkacağız. Rahatlatıcı bir öğle yemeğinden sonra isteğe bağlı yürüyüş turuna çıkılabilirsiniz. Akşam Bozukkale Antik şehrine seyire çıkacağız.


Gün 4

Bozukkale - Selimiye


Bugün antik yollar boyunca yamaçlarda yürüyebileceğiniz ve körfezin turkuaz sularının manzarasına hayran kalacağınız tenha Dirsek Koyu'na gideceğiz.

Hisarönü Körfezi'ne giderken Bizans manastırlarını ve kalelerini geçeceğiz. Bir koyda öğle yemeği için durup akşam Selimiye Koyu'na devam edeceğiz. Burada küçük rıhtım restoranlarından birinde bir içkinin tadını çıkarabilirsiniz.


Gün 5

Selimiye - Datça


Bugün Datça yolunda Gök Liman ve ya Kargı Koyu'nda yüzme molalarımız olacak. Datça, eski Datça'nın 8 km'lik iç kısmında eski bir köyün bulunduğu güzel bir liman kasabasıdır. Akşamı çarpıcı Datça Limanı'nda ve ya yakındaki bir koyda geçireceğiz.


Gün 6

Datça - Kyndos


Bu sabah erkenden bir antik Karya kenti olan Knidos'a gideceğiz. Halen kazı çalışmaları devam etmekta olan harabeleri keşfetmek için yeterli zamanınız olacak. Biri ticari, diğeri askeri amaçlı olmak üzere iki limanın kalıntıları ve etkileyici bir amfitiyatro hala görülebilir. Daha sonra pastoral girişi ve kristal suları ile Mersincik Koyu'na gideceğiz.


Gün 7

Kyndos - Orak Adası / Bodrum


Erkenden yola çıkıp, sahil boyunca zeytin ağaçları arasında gizlenmiş büyüleyici koyları ve Bizans kalıntıları ile Kissebükü Koyu'na geçeceğiz. Öğleden sonra Orak Adası'na ve ya gecelemek için Bodrum Limanı'na hareket edilir.


Gün 8

Bodrum

Kahvaltının ardından mürettebatla vedalaşıp saat 10:00'da tekneden ayrılacağız.

Tavsiye Edilen Yatlar

Mezcal 2

Sınıf: Lüks
Kabin: 6
Uzunluk: 38m
Kişi Kapasitesi: 12
'den itibaren (Tüm Tekne):
TL 91.496 Günlük

Seher 1

Sınıf: Klasik
Kabin: 6
Uzunluk: 26m
Kişi Kapasitesi: 12
'den itibaren (Tüm Tekne):
TL 25.275 Günlük

Caferoglu 7

Sınıf: Lüks
Kabin: 11
Uzunluk: 39m
Kişi Kapasitesi: 22
'den itibaren (Tüm Tekne):
TL 21.063 Günlük
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı