Alaturka Yachting logo

FETHIYE - 12 ADALAR - KEKOVA - FETHIYE

Fethiye - 12 Adalar - Kekova - Fethiye
Kabin Kiralama rotalari için tıklayın!
Gün 1

Fethiye - 12 Adalar

Bugün, küçük ama bir o kadar da canlı olan Fethiye limanından yolculuğumuz başlar. Fethiye körfezi ve 12 Adalar bölgesine başkanlık edeceğiz. Yüzmek, güneşlenmek, şnorkel yapmak ve teknede soğuk bir içkinin tadını çıkarmak için bolca vaktiniz olacak. Bu gece Tershane Koyu’na veya diğer adalardan birine demir atacağız.

Gün 2

12 Adalar - St.Nicholas Adası

Bu sabah Marc Anthony’nin Cleopatra’ya düğün hediyesi olarak yaptırdığı Kleopatra Hamamı’nı ziyarete gideceğiz. Ondan önce Kral Mezarlıklarının üstünde yürüyerek Bedri Rahmi Koyu’na seyire çıkacağız. Daha sonra o muhteşem mavi gölde yüzmek için Ölüdeniz Plajı’na hareket edeceğiz. Bu büyük kayalara yakın bir yerde demir atarak,uçurumun ucundan dalış deneye bilirsiniz. Öğleden sonra St.Nicholas Adası’na seyire çıkacağız. Burada Türkiye’nin en iyi gün batımını izlemene şansını bulacaksınız.

Gün 3

St.Nicholas Adası - Kaş

Bu sabah kahvaltıdan sonra Kaş üzerine gitmeden önce yüzmek ve Kristal mavi sularda şnorkel yapmak için Akvaryum Koyu’na seyire çıkacağız. Eski Arnavut kaldırımlı sokakları dolaşarak,fantastik pazarları keşfede bilir yada dalış gezisine çıkabilirsiniz.

Gün 4

Kaş - Gökkaya Koyu

Bugün Kekova Batık şehri ile başlayan Türkiye’nin Akdeniz kıyılarının bir çok güzelliğini keşfedeceksiniz. Şehir 2. YY ’da  bir depremde yıkılmıştır ve onun kalıntılarını hala görebilirsiniz. İsteğe bağlı Kale’de yürüyüşe katılabilirsiniz. Bu akşam Gökkaya Koyu’nda geceyi geçireceğiz. Sabahın ilk saatlerine kadar bu gece eğleneceğiz.

Gün 5

Gökkaya Koyu - Kocakarı Koyu

Bugün Üçağız ve çarpıcı güzellikteki eski bir balıkçı köyü olan Aperlai Koyu’na seyire çıkacağız. İsteğe bağlı Aperlai kalıntılarının üzerinde trekking yapma şansınız olacaktır. Öğleden sonra güneşlenmek,yüzmek ve gecelemeyi geçirmek için Kocakarı Koyu’na seyire çıkacağız.

Gün 6

Kocakarı Koyu - Fırnaz Koyu

Bugün güzel plajları ve Akdeniz’in muhteşem manzarası ile bilinen eski bir balıkçı köyü olan Kalkan’da duracağız. Plajlarda yada kasabalarda alışveriş yapma şansınız olacaktır. Yıldızların altında akşam yemeğini yemek ve geceyi geçirmek için öğleden sonra Fırnaz Koyu’na seyire çıkacağız.

Gün 7

Fırnaz Koyu - Tarzan Koyu / Samanlık

İnanılmaz güzellikteki Kelebekler Vadisi’nde güne başlamanız için mürettebat sabah erkenden motorları çalıştıracak. Kahvaltının ardından şaşırtıcı güzellikteki koyda yüzmek için bolca vaktiniz olacak. Daha sonra Cold Spring Koyu’na başkanlık edeceğiz. Gerçekten adından anlaşıldığı gibi Samanlık Koyu’na çapa atacağız.

Gün 8

Tarzan Koyu / Samanlık Koyu - Fethiye

Sabah kahvaltının ardından yüzme molası ve Fethiye limanına geçiş yapacağız.Mürettabatla vedalaştıktan sonra tekneden ayrılış.

Tavsiye Edilen Yatlar

Alaturka 81

Sınıf: Klasik
Kabin: 8
Uzunluk: 27m
Kapasite: 20
başlayan fiyatlarla:
TL 6420 gün başına

Andriake

Sınıf: Klasik
Kabin: 9
Uzunluk: 24m
Kapasite: 18
başlayan fiyatlarla:
TL 4173 gün başına

Vivere

Sınıf: Lüks
Kabin: 7
Uzunluk: 30m
Kapasite: 14
başlayan fiyatlarla:
TL 6420 gün başına

Tarkan 5

Sınıf: Lüks
Kabin: 8
Uzunluk: 36m
Kapasite: 18
başlayan fiyatlarla:
TL 11556 gün başına

Babaveli 7

Sınıf: Lüks
Kabin: 8
Uzunluk: 36m
Kapasite: 16
başlayan fiyatlarla:
TL 12840 gün başına

Nesko

Sınıf: Lüks
Kabin: 4
Uzunluk: 22m
Kapasite: 8
başlayan fiyatlarla:
TL 0 gün başına

Alessandro

Sınıf: Lüks
Kabin: 5
Uzunluk: 40m
Kapasite: 10
başlayan fiyatlarla:
TL 32100 gün başına

Seaborn Legend

Sınıf: Klasik
Kabin: 8
Uzunluk: 27m
Kapasite: 16
başlayan fiyatlarla:
TL 5425 gün başına

Eternal Flame

Sınıf: Klasik
Kabin: 6
Uzunluk: 23m
Kapasite: 12
başlayan fiyatlarla:
TL 5425 gün başına