Alaturka Yachting logo

BOZBURUN - SELIMIYE - BOZBURUN

Bozburun - Selimiye - Bozburun
Kabin Kiralama rotalari için tıklayın!
Gün 1

Bozburun


Kaptan ve mürettebatımızla Bozburun Limanı'nda buluşacağız. Giriş saatiniz 16:00 olacaktır. Marmaris ile Bozburun Limanı arası 1 saatin üzerindedir. Eğer Marmaris’ten Bozburun Limana transfer ihtiyacınız var ise lütfen bize haber verin. Kaptan ve mürettebatla tanışıp tur ile ilgili bilgilendirildikten sonra Kızıl Ada’ya yelken açacağız. Akşam yemeğinden önce yüzmek için zamanınız olacak.

Geceleme Kızıl Ada


Gün 2

Kizil Ada - Dirsek Bükü


Rahat bir kahvaltıdan sonra Dirsek Bükü'nun hilal şeklindeki koyuna doğru yola çıkacağız. Burada turkuaz sularda şnorkelle yüzmek ve Akdeniz güneşini içinize çekmek için bolca zamanınız olacak. Dinlendirici bir günün ardından yıldızların altında akşam yemeğinizi yiyeceksiniz.

Geceleme Dirsekbükü.


Gün 3

Dirsek Bükü- Dimitri Koyu


Bu sabah rahat bir kahvaltının ardından Bozburun yarımadasının sularında yelken açacağız. Çam ağaçlarıyla çevrili Dimitri Koyu'na doğru yola çıkacağız. Burada akşam yemeği yiyeceğiz ve gece için  burada demirleyeceğiz.


Gün 4

Dimitri Bay - Bencik Bay


Yine güne sağlıklı bir kahvaltı ve yüzme ile başlayacağız. Kahvaltıdan sonra, endemik bir bölge olan kıyıları hurma ağaçlarıyla kaplı Hurmalıbük’e yelken açacağız. Buradaki yüzme molasından sonra öğle yemeği için Bencik Koyu'na geçeceğiz. Günün geri kalanında sakin ve ılık sularda yüzebilir, ya da güvertede güneşlenip dinlenebilirsiniz.

Geceleme Bencik Koyu.


Gün 5

Bencik Koyu – Selimiye


Kahvaltıdan sonra Bencik Koyu'nu geride bırakarak, geçmiş medeniyetlerin antik kalıntılarını görebileceğiniz Kameriye Adası'na doğru yola çıkacak ve öğle yemeğini burada yiyeceğiz. Ardından 3 kiliseye ev sahiplği yapan, bozulmamış doğasıyla bir balıkçı köyü olan Selimiye’ye yelken açacağız.

 

Geceleme Selimiye.


Gün 6

Selimiye – Atbuku


Kahvaltıdan sonra Kocabahçe'nin kristal berraklığındaki sularına yelken açacağız. Tertemiz suları ve geniş görüş mesafesiyle şnorkel yapmak için ideal. Buradaki öğle yemeğinden sonra çam ağaçlarıyla çevrili ılık ve sığ sulara sahip Atbükü’ne seyredeceğiz.

Geceleme Atbükü.


Gün 7

Atbükü – Kiliseli Adası


Bu harika koydaki kahvaltıdan sonra Söğüt ve Üçtaş’a gitmeden yüzmek için vaktiniz olacak. Buradaki öğlen yemeğinden sonra turkuaz sular ve çam ağaçlarıyla çevrili olan tarihi esreleri ve manastırı da gezebileceğiniz Kiliseli Adası'na yelken açacağız. Gezinizin son akşam yemeğinden önce denizin ve güeşin tadını çıkarın.

Geceleme Kiliseli Adası.


Gün 8

Kiliseli Adası – Bozburun


Bu sabah Bozburun'a doğru erkenden yol alacağız. Kahvaltının ardından, kaptan, mürettebat ve tatil arkadaşlarınıza veda ettikten sonra tekneden çıkış yapacaksınız. Çıkış saatiniz 09:00.

Alaturka'yı seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Tatilinizin devamında herhangi bir tavsiye ya da öneriye ihtiyacınız olursa lütfen bize bildirmekten çekinmeyin.


Tavsiye Edilen Yatlar

Kayıt bulunamadı.
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı