Alaturka Yachting logo

BODRUM - HISARONU KORFEZI - BODRUM

Bodrum - Hisaronu Korfezi - Bodrum
Kabin Kiralama rotalari için tıklayın!
Gün 1

Bodrum

Gemiye hoş geldiniz.Bugün akşam yemeği ve geceyi geçirmek için Bodrum Limanı’nda 15:30'da gulete binmeden kontrolleriniz başlayacak.Öğleden sonra Bodrum’un en zengin ve en eski tarihine tanıklık edeceksiniz.Türk mutfağının güzel tatlarını keşfetme şansınız olacak.

Gün 2

Palamut Bükü - İnce Burun

Kahvaltıdan sonra Palamutbükü koyuna seyire çıkacağız.Bugün nefes kesici turkuaz rengi sularda harika vakit geçireceksiniz. Öğleden sonra gecelemeyi geçirmek için İnce Burun Koyu’na demir atacağız.Buradan harika gün batımını izleye bilirsiniz.

Gün 3

İnce Burun - Bencik Koyu

Kahvaltıdan sonra Aktur Koyu’na seyire çıkacağız. Burada yüzmek ve güneşlenmek için bolca vaktiniz olacak. Daha sonra öğle yemeği için Gökova Körfezi’nden, Hisarönü Körfezi'ni birbirinden ayıran, yarımadanın en dar yerinde bulunan, Bencik’de geçireceğiz. Burada akşam yemeği için hazırlıklara başlayacağız ve geceyi burada geçireceğiz.

Gün 4

Bencik Koyu - Selimiye

Bu sabah kahvaltıdan sonra yüzme molası için Emel Sayın Koyu’nda olacağız. Öğleyi doğal ve eşsiz güzellikteki Kız Kumu (Kız Sahili) olarak adlandırılan plajda geçireceğiz. Bu geceyi geçirmek için Selimiye Koyu’na demir atacağız.

Gün 5

Selimiye - Bozburun

Selimiye Koyu’nda huzur içinde bir sabaha uyanarak güne başlayacağız. Geç bir kahvaltı ve biraz dinlendikten sonra bugünkü seyirimize başlayacağız. İlk durağımız Dirsekbükü Koyu’na olacak. Yüzmek ve dinlenmek için harika bir yerdir. Öğleden sonra güzel ve doğa üstü florası ile bilinen, küçük bir balıkçı köyü olan Bozburun’a gideceğiz.

Gün 6

Bozburun - Kyndos

Bugün M.Ö. 7.YY ’da Dorlar tarafından kurulmuş olan Datça’ya başkanlık edeceğiz.Adada ılık bir serinliktedir ve başka  hiçbir nemi yoktur. Eski taş evlere hayran olacaksınız. İster yürüyüş yaparak keşfedebilir yada küçük bir yerel otobüs ile keşfe çıkabilirsiniz. Datça’dan sonra eski şehir kalıntılarını görebilmek ve deniz kıyısında yürümek için Knidos’a seyire çıkacağız.Akşam yemeği ve gecelemeyi burada geçireceğiz.

Gün 7

Kyndos - Bodrum

Bu sabah kahvaltı için erkenden Poyraz Koyu’na hareket edeceğiz.Ama önce yüzmek için Kara ada (Siyah Ada)’ya seyire çıkacağız. Burası şnorkel yapmak için ideal bir yerdir. Kahvaltıdan sonra Ada’nın güney tarafına Meteor Koyu’na seyire çıkacağız.Koyun adını aldığı meteor deliğinden suya atlaya bilir yada yakınındaki su altı mağarasından yüzerek geçebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme için Bodrum limanına geçeceğiz.

Gün 8

Bodrum

Kahvaltıdan sonra mürettebatla vedalaşıp tekneden ayrılış

Tavsiye Edilen Yatlar

Ceylan

Sınıf: Lüks
Kabin: 3
Uzunluk: 20m
Kapasite: 6
başlayan fiyatlarla:
TL 4815 gün başına

Mezcal 2

Sınıf: Lüks
Kabin: 6
Uzunluk: 38m
Kapasite: 12
başlayan fiyatlarla:
TL 34668 gün başına

Dora Deniz

Sınıf: Lüks
Kabin: 3
Uzunluk: 18m
Kapasite: 6
başlayan fiyatlarla:
TL 2087 gün başına

Laila Deniz

Sınıf: Lüks
Kabin: 5
Uzunluk: 21m
Kapasite:
başlayan fiyatlarla:
TL 2408 gün başına

Cosh

Sınıf: Lüks
Kabin: 2
Uzunluk: 16m
Kapasite: 5
başlayan fiyatlarla:
TL 3852 gün başına