Alaturka Yachting logo

BODRUM - DATCA - MARMARIS - FETHIYE

Bodrum - Datca - Marmaris - Fethiye
Kabin Kiralama rotalari için tıklayın!
Gün 1

Bodrum - Karaada


Bugün Bodrum Limanı'ndan guletinize bineceksiniz, giriş saati saati 16:00 olacaktır. Herkes güvenli bir şekilde tekneye yerleşip mürettebatla tanıştıktan sonra, Bodrum'dan Fethiye'ye surecek bir haftalık seyir hakkında bilgilendirileceksiniz. Bodrum'dan yelken açtıktan sonra, Akdeniz Okyanusu'na ilk dalma şansınız olacak olan Kara Ada'ya gideceğiz, burada bir gece demirleyeceğiz, yıldızların altında ilk gün batımınızın tadını çıkarabilirsiniz.


Geceleme Karaada.


Gün 2

Karaada - Palamutbükü


Knidos, bu sabaha yelken açacağımız yer. Kazıları helen devam etmekte olan bölgede, eski yerleşimler ve limanlar açıkça görülebiliyor. Palamutbükü'ne gitmeden önce keşif için bolca zaman olacak. Palamutbükü'nün berrak sularında, öğleden sonraları yüzerek ve ya şnorkel yaparak geçirebilirsiniz.

 

Geceleme Palamutbükü'nde.

Gün 3

Palamutbuku - Datca


Bu günkü yolculuğumuz bizi Datça'ya götürecek. Burada bir gecede demirleyeceğiz. Burada Datça'nın antik kentini, eski yerleşim yerlerini, tapınaklarını ve diğer eserlerini görebilirsiniz. Karada, keşfetmek ve aynı zamanda modern Datça'da gezmek için çok zamanınız olacak. Tekneye geri dönüp akşamı sessiz bir koyda geçirmeden önce, neden yerel bir kafede güzel bir çay ya da liman boyunca uzanıp soğuk bir şeyler içmiyorsunuz?

 

İsteğe Bağlı Tur: Datça'da Akşam


Bu turda, geleneksel Türk mutfağı ve eğlencesini bulabileceksiniz. Harika bir gece geçirmenizi sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. Bu tur için, seyahatinizden önce web sitemizden rezervasyon yapmanızı öneriyoruz.


Geceleme Datça yakınlarındaki tenha bir koyda.


Gün 4

Datca - Serce ya da Bozukkale


Bu günkü gündemimiz rahatlama ve dinlenme. Bir kitap okuyun, güneşlenin, Türkiye'nin bu harika kıyı şeridini seyrederken şapka ve güneş kremi kullanmayı unutmayın. Bugün Datça'yı geçip Serce ve ya Bozukkale'ye gideceksiniz. Burada güzel koylarda, turkuaz sularda yüzmek ve yeni maceralar için şarj olmaya zamanınız olacak.

 

Geceme Serce veya Bozukkale'de.


Gün 5

Marmaris


Dinlenme ile geçen günün ardından taze ve tamamen enerjik bir şekilde, Türkiye'nin en büyük limanlarından birini olan Marmaris’i ziyaret etme zamanı. Marmaris Limanı’na yelken açacağız ve bir gece buraya demirleyeceğiz. Limanda kalmanın avantajını değerlendirip arnavut kaldırımlı sokaklarda eski evleri görebilir, pazar yerlerini gezip alışveriş yapabilir, bir liman kafesinde vakit geçirebilirsiniz. Akşam yemeğinden önce şehri keşfetmek için yeterli vaktiniz olacak. Marmaris oldukça etkileyici bir gece hayatına sahip. Akşam yemeğinden sonra Marmaris gece için sizi bekliyor.

Geceleme Marmaris.


Gün 6

Marmaris - Ekincik


Bu sabah Ekincik’e yolculuk yapacaksınız. Sabah Limandan ayrılıp bu güzel koya doğru seyredeceğiz.

İsteğe Bağlı Tur: Dalyan ve Çamur Banyoları

Dalyan, su yolları, kaya mezarları, çamur banyoları ve  Kaplumbağa Plajı ile ünlüdür. Tekneden alınıp yol boyunca bu bölgeleri ziyaret edebileceğiniz tam günlük bir tur.

Lütfen dikkat: Minimum beş kişinin katılımı gerekmektedir.

Teknede kalmayı tercih ederseniz güvertede dinlenebilir ya da su sporlarıyla ilgilenebilirsiniz..

Geceleme Ekincik.

 

Gün 7

Ekincik - Fethiye


12 Fethiye adası Akdeniz'in bu bölgesine dağılmıştır. Bu gün Kleopatra Hamamı'na giderken bir çoğunu göreceğiz. Burada eski hamam kalıntıları arasında yüzebilirsiniz. Ardından öğleden sonra Fethiye Limanı'na gitmeden önce son bir yüzme için Yassıca Adalar’a gideceğiz. Fethiye cazibesi bol olan bir kasabadır. Öğleden sonra hediyelik eşya dükkanlarıyla dağılmış eski kenti keşfetmek, gün batımı için Likya Mezarlarını dolaşmak ya da hayalet kasaba Kayaköy'e gitmek isteyebilirsiniz.
Akşam yemeği teknede servis edilecek. Fethiye gece hayatının tadını çıkarabileceğiniz, hareketli barlar sokağını ziyaret edebilir, birkaç içki içebileceğiniz ve atmosferi içinize çekebileceğiniz bir mekanda eğlenebilirsiniz.

Geceleme Fethiye Limanı.


Gün 8

Fethiye


Sabahın erken saatlerinde yapacağınız kahvaltıdan sonra, seyir arkadaşlarınıza ve mürettebata veda etme zamanı. Kahvaltıdan sonra sabah 09:00 civarında tekneden ayrılacaksınız.


Tavsiye Edilen Yatlar

Kayıt bulunamadı.
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı