Alaturka Yachting logo

BODRUM - DATçA - GöCEK - KEKOVA - FETHIYE

Bodrum - Datça - Göcek - Kekova - Fethiye
Kabin Kiralama rotalari için tıklayın!
Gün 1

Bodrum - Karaada


Bu gün Bodrum Limanı'ndan saat 16:00’da guletinize bineceksiniz. Kaptan ve mürettebatla tanıştıp yerleştikten sonra Bodrum'dan Fethiye'ye gerçekleşecek mavi yolculuk hakkında bilgilendirileceksiniz. Bodrum'dan yelken açtıktan sonra, Akdeniz Okyanusu'ndaki ilk yüzme molanız Kara Ada'da olacak. Burada bir gecede demirleyecek ve ilk gün batımının tadını çıkaracağız..

 

Geceleme Karaada'da.

Gün 2

Karaada - Palamutbükü


Knidos, bu sabah yelken açacağımız yer. Eski yerleşimlerin ve limanların açıkça görülebildiği Knidos’ta kazılar halen devam etmektedir. Palamutbükü'ne gitmeden önce keşif için bolca zamanınız olacak. Palamutbükü'nün berrak sularında, öğleden sonrayı yüzerek ve ya şnorkel yaparak geçirebilirsiniz.

                                                      

Geceleme Palamutbükü.


Gün 3

Palamutbükü - Datça


Bugünkü yolculuğumuz bizi Datça'ya götürecek. Burada bir gecede demirleyeceğiz. İç bölgelere gidip eski Datça'yı, bu antik yerleşimin tapınaklarını ve diğer binalarını görme fırsatınız olacak. Modern Datça'da gezinmek için de bolca zamanınız olacak. Tekneye geri dönüp akşam sessiz bir koyda geçirmeden önce, yerel kafelerde çay, ya da liman boyunca yer alan mekanlarda soğuk birşeyler içebilirsiniz.

 

İsteğe Bağlı Tur: Datça'da Akşam

Bu tur, geleneksel Türk mutfağı ve eğlencesini deneyimleyebileceğiniz, harika bir gece geçirmenizi sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. Bu tur için seyahatinizden önce web sayfamızdan ön rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz.

 

Geceleme Datça yakınlarındaki tenha bir koyda.


Gün 4

Datça - Serce ya da Bozukkale


Bu günkü gündemimiz rahatlama ve dinlenme. Bir kitap okuyun, güneşlenin, Türkiye'nin bu harika kıyı şeridini seyrederken şapka ve güneş kremi kullanmayı unutmayın. Bugün Datça'yı geçip Serce ve ya Bozukkale'ye gideceksiniz. Burada güzel koylarda, turkuaz sularda yüzmek ve yeni maceralar için şarj olmaya zamanınız olacak.

 

Geceme Serce veya Bozukkale'de.


Gün 5

Marmaris


Dinlenme ile geçen günün ardından taze ve tamamen enerjik bir şekilde, Türkiye'nin en büyük limanlarından birini olan Marmaris’i ziyaret etme zamanı. Marmaris Limanı’na yelken açacağız ve bir gece buraya demirleyeceğiz. Limanda kalmanın avantajını değerlendirip arnavut kaldırımlı sokaklarda eski evleri görebilir, pazar yerlerini gezip alışveriş yapabilir, bir liman kafesinde vakit geçirebilirsiniz. Akşam yemeğinden önce şehri keşfetmek için yeterli vaktiniz olacak. Marmaris oldukça etkileyici bir gece hayatına sahip. Akşam yemeğinden sonra Marmaris gece için sizi bekliyor.

Geceleme Marmaris.


Gün 6

Marmaris - Ekincik


Bu sabah Ekincik’e yolculuk yapacaksınız. Sabah Limandan ayrılıp bu güzel koya doğru seyredeceğiz.

İsteğe Bağlı Tur: Dalyan ve Çamur Banyoları

Dalyan, su yolları, kaya mezarları, çamur banyoları ve  Kaplumbağa Plajı ile ünlüdür. Tekneden alınıp yol boyunca bu bölgeleri ziyaret edebileceğiniz tam günlük bir tur.

Lütfen dikkat: Minimum beş kişinin katılımı gerekmektedir.

Teknede kalmayı tercih ederseniz güvertede dinlenebilir ya da su sporlarıyla ilgilenebilirsiniz..

Geceleme Ekincik.


Gün 7

Ekincik to Fethiye


12 Fethiye Adası Akdeniz'in bu bölgesine dağılmıştır. Bu gün Kleopatra Hamamı'na giderken bir çoğunu göreceğiz. Burada eski hamam kalıntıları arasında yüzebilirsiniz. Ardından öğleden sonra Fethiye Limanı'na gitmeden önce son bir yüzme için Yassıca Adalar’a gideceğiz. Fethiye cazibesi bol olan bir kasabadır. Öğleden sonra hediyelik eşya dükkanlarıyla dağılmış eski kenti keşfetmek, gün batımı için Likya Mezarlarını dolaşmak ya da hayalet kasaba Kayaköy'e gitmek isteyebilirsiniz.
Akşam yemeği teknede servis edilecek. Fethiye gece hayatının tadını çıkarabileceğiniz, hareketli bar sokağını ziyaret edebilir, birkaç içki içebileceğiniz ve atmosferi içinize çekebileceğiniz bir mekanda eğlenebilirsiniz.

Geceleme Fethiye Limanı.


Gün 8

Fethiye


Bu gün tamamını liman kenti Fethiye'de geçireceğiz. Dün sadece kısa bir süre geçirdiğimiz Fethiye’de limanı ve eski pazar yerini keşfedebileceksiniz. Arzu ederseniz Kayaköy sadece bir dolmuş uzaklığında. Çalış Plajı'na gitmek isteyenler için körfezden kalkan su taksisileri mevcut. Yüzmek ve ya güneşlenmek için bolca zamanınız olacak. Buradaki plaj uzun ve bir çok dükkan ve restoran ile komşu. Fethiye yoğun bir şehridir, bu nedenle kuaföre ya da geleneksel bir Türk Hamamına gitmek istiyorsanız aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var.Akşam yemeğini teknede yiyeceğiz, ancak dükkan ve kafe ve diğer mekanlar geç saatlere kadar açık olduğundan Fethiye'yi ve geleneksel Türk müziği barlarını keşfetmeye devam edebilirsiniz. Fethiye’de  görülecek çok şey var.

                                                                             

Fethiye Limanı'nda geceleme.


Gün 9

Fethiye - Gemiler (St Nicholas)


Kahvaltıdan sonra Kelebekler Vadisi'ne hareket edeceğiz. Kelebekler Vadisi, 136 farklı kelebek ve güve türüne ev sahipliği yapmaktadır. Daha sonra Avrupa'nın en çok fotoğraflanan plajı ve yamaç paraşütü için dünyanın en iyi yerlerinden biri olan Ölüdeniz Plajı'nı ziyaret edeceğiz.

İsteğe Bağlı Etkinlik: Yamaç Paraşütü Ölüdeniz

Uçurumun tepelerinden süzülüp Ölüdeniz'in muhteşem manzaralarını seyretmek istiyorsanız. Bu etkinliğin özel fiyatlar için web sitemizden ve ya ofis ekibimize bildirerek ön rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz. Ancak teknede karar verirseniz, lütfen kaptanınıza bildirin.

 

Günün son durağı olan St Nicholas Adası'na gitmeden önce burada öğle yemeği yiyoruz. Adanın kalıntıları üzerinden yürümek ve muhteşem gün batımına şahit olmak için tam zamanında St. Nicholas Adası’na hareket edeceğiz. Bu bölgede katılabileceğiniz çok çeşitli su sporları imkanı mevcut.


 

Gün 10

St Nicholas Adası - Kaş


Zeytinliklerle çevrili sessiz bir koy olan Yeşilköy’de yüzmek ve kahvaltı yapmak için erkenden yola çıkacağız. Sonra bohem atmosfere sahip küçük bir liman kenti olan Kaş'a gideceğiz, burada liman duvarı boyunca ilginç duvar resimlerini görebileceksiniz. Ünlü mücevherat mağazalarında alışveriş yapmak ve ya popüler barlardan birinde bir şeyler içmek için bolca zaman olacak. Teknede akşam yemeği yiyeceğiz ve geceyi Kaş'ta geçireceğiz.

İsteğe Bağlı Etkinlik: Scuba Dalışı

Buradaki sular çok berrak olduğundan isteğe bağlı bu tur kaçırılmamalıdır. Özel indirimli fiyatlardan faydalanmak ve dalışınızı garanti altına almak için bu aktiviteye seyahatinizden önce web sitemizden ön rezervasyon yaptırmanızı öneririz.


Gün 11

Kaş - Uçağiz


Bu gün antik kentin muhteşem manzarası için kalesine tırmanabileceğiniz Simena'ya gideceğiz. Koyun içinde, kayaya oyulmuş bir tiyatro ve sudaki kaidenin üzerinde ise bir lahit bulunmaktadır. Geceyi yeşil tepelerle çevrili geniş bir koy olan Üçağız’da geçireceğiz.


Gün 12

Ucağız - Gökkaya koyu


Bu sabah kısa bir yolculuk bizi Batık Şehir olarak bilinen Kekova harabelerine götürecek. Teknede öğle yemeği yemeden önce yüzme ve şnorkel yapmak için zamanınız olacaktır. Öğleden sonra geceyi geçirmek için Gökkaya Koyu'na gideceğiz.

 

Opsiyonel Tur: Demre Antik Kent Turu

Demre, Noel Baba’nın(St Nicholas) evi de olmak üzere harabelerle dolu kaçırılmaması gereken, tarihle dolu bir turdur. Bu isteğe bağlı etkinlik için seyahatinizden önce web sitemizden önceden rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

 

Geceleme Gökkaya Koyu'nda


Gün 13

Gokkaya Koyu - Kalkan


Kahvaltıdan sonra yüzme molası için Akvaryum Koyu'na gidiyoruz. Günün geri kalanını, Arnavut kaldırımlı dolambaçlı sokakları keşfedebileceğiniz pitoresk bir yamaç liman kenti olan Kalkan'da geçireceğiz

 

İsteğe Bağlı Turlar: Patara Plajı - Saklıkent Kanyonu

Patara Plajı ve ya Xanthos ve Letoon kalıntıları. Saklıkent'teki kanyonda,ayak parmaklarınızı donduracak kadar soğuk sularda şelaleye kadar yürüyebilirsiniz. Macera ve adrenalin isteyenlerse burada zipline yapabilir ve nehrinden aşağı tubing yaparak inebilirsiniz.


Gün 14

Kalkan - Tarzan ya da Samanlik Koyu


Bugün çam ağaçlarıyla kaplı tepelerle çevrili doğal bir koy olan Çamlı Burun'a doğru erken bir başlangıç yapacağız. Son gecemizi Tarzan Koy'u ve ya Samanlık Koyu'nda geçirmeden önce günü dinlenerek, güneşlenerek ya da yüzerek geçirebilirsiniz.


Gün 15

Tarzan ya da Samanlik Koyu - Fethiye


Kahvaltıdan sonra Fethiye'ye yola çıkıyoruz. Mürettebatla vedalaştıktan sonra tekneden ayrılabilirsiniz. Çıkış saati 09:00. Bir Alaturka mürettebat üyesi seyahatinizin devamında size yardımcı olabilmek adına sizi limanda karşılayacak.


Tavsiye Edilen Yatlar

Kayıt bulunamadı.
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı