Alaturka Yachting logo

BODRUM - DATCA - BODRUM

Bodrum - Datca - Bodrum
Kabin Kiralama rotalari için tıklayın!
Gün 1

Bodrum - Batık Hamam

Saat 16:00 ‘da konukların limanda toplanması ve teknedeki işlemlerin ardından yolcular tekneye alınacaklardır. Ardından bir zamanlar ünlü bir Osmanlı limanı olan Tershane Adası’na seyire çıkacağız. Kıyı boyunca Bizans kalıntıları ve terk edilmiş Osmanlı rum evlerini göreceksiniz.

Gün 2

Batık Hamam - Ekincik Koyu

Bugünkü ilk durağımız antik Likya kentlerinden birini içinde barındıran Ekincik ’e olacak.Burada da river boatkuruku ve korumalı Dalyan deltası sulak,sazlık kanalları keşfede bilirsiniz.Cildi gemçleştirici özelliğe sahip minarel içeren çamur banyosunu denemeyi unutmayın. Tekneyle gezerken tam karşınızda uçurumda oyulmuş Likya prenslerinin mezarları ve Kaonos uygarlığının kalıntılarını görebilirsiniz. Daha sonra caretta kaplumbağlarının yumurtalarını bıraktığı İztuzu Plajında yüzme molası vereceğiz.Bugünkü turumuz Ekincik Koyu’na geçilerek son bulacak. Gecelemeyi burada geçireceğiz.

Gün 3

Ekincik Koyu - Bozukkale

Bugün şnorkel için mükemmel berrak sularda yüzmek ve dinlenmek için Serçe Koyu’na erkenden seyire çıkacağız.Rahatlatıcı bir öğle yemeğinden sonra isteğe bağlı yürüyüş turuna çıkılabilir. Akşam Bozukkale  antük şehrine seyire çıkacağız.

Gün 4

Bozukkale - Selimiye

Bugün yamaç üzerinde antik yollar boyunca yürüyerek, turkuaz rekli sularda serinleyeceğiniz Dirsek Koyu’na seyire çıkacağız. Hisarönü körfezine giderken yolda Bizans kaleleri ve manastırlardan geçeceğiz. Biz bu öğlen Selimiye köyünde öğle yemeği için bir lokantada mola vereceğiz. Akşam da güzel restoratlardan birinde içkinizi içerken bu şirin köyün tadını çıkara bilirsiniz.

Gün 5

Selimiye - Datça

Bugün yüzme molası için Datça yolu üzerinde Gök Limanı’nda veya Kargı Koyu’n da duracağız. Datça eski bir köy ve güzel bir liman şehridir.Biz bu akşamı Datça limanında veya yakın bir koyda geçireceğiz.

Gün 6

Datça - Kyndos

Bu sabah antik bir kent olan Knidos’a seyire çıkacağız. Limanlar ticari ve askeri amaçlarla kullanılmış olup,kalıntılarını hala görmeniz mümkündür.

Gün 7

Kyndos - Orak Adası / Bodrum

Erken bir başlangıç için büyüleyici koylar sahil boyunca zeytin ağaçları arasında gizlenmiş Bizans kalıntılarının bulunduğu Kissebükü Koyu’na geçeceğiz. Öğleden sonra geceleme için Orak Adası’na veya Bodrum limanına geçeceğiz.

Gün 8

Bodrum

Kahvaltının ardından mürettebatla vedalaşma ve tekneden ayrılış.

Tavsiye Edilen Yatlar

Mezcal 2

Sınıf: Lüks
Kabin: 6
Uzunluk: 38m
Kapasite: 12
başlayan fiyatlarla:
TL 35100 gün başına

Seher 1

Sınıf: Klasik
Kabin: 6
Uzunluk: 26m
Kapasite: 12
başlayan fiyatlarla:
TL 11375 gün başına

Caferoglu 7

Sınıf: Lüks
Kabin: 11
Uzunluk: 39m
Kapasite: 22
başlayan fiyatlarla:
TL 10400 gün başına