Alaturka Yachting logo

FAQ

Yatlar ve Ekip


Yat Kiralama Nedir?
Alaturka Yatçılık ile yapacağınız yat kiralama, arkadaşlarınızla, ailenizle veya meslektaşlarınızla bütün bir yatı kiralayarak eşsiz bir mavi yolculuğa yelken açmaktır. Seyahat eden grup kendine ait yata sahip olacak, ayrıca istedikleri güzergâhı belirleyip, yelken veya gezi teknesinin türüne karar vermenin yanında yolculuklarına eklemek istedikleri ek olanaklarında seçimini yapacaktır.

Kiralama Nedir?
Kabin kiralama (çoğunlukla mavi yolculuk olarak anılır), Alaturka Yatçılığın öngörülmüş daha uygun bir mavi yolculuğudur. Mavi yolculuğa çıkacak olan yat kişi başı veya kabin seçeneği ile satılmakta ve Akdeniz'deki popüler destinasyonlardan birçoğunu ziyaret etmektedir. Kabin kiralama ile bireyler, çiftler ve küçük gruplar tek turda diğer insanlara katılabilirler.

Hangi tür mavi yolculuk bize daha uygun olur?
Özel Yat Kiralama: Özel bir guletin kiralanması, daha fazla konfor, gizlilik, güzergâh ve destinasyonlar üzerinde esneklik arayanlar için harika bir seçenektir. Yat ve ekip sadece size hizmet edecektir. Filomuzdan en az 2 kabinden başlayarak, grubunuz için 16 kabine kadar bir yat seçebilirsiniz.

Kabin Kiralama: Tek kişi ya da çift olarak seyahat ediyorsanız; bir yat kiralamak için gerekli gruba sahip değilseniz ya da bütçeniz izin vermiyorsa, yeni insanlarla tanışmak hoşunuza gidiyorsa, kabin gezi turlarımıza katılabilirsiniz. Kabin kiralama da bir veya birden fazla kabin kiralama olasılığı da mevcuttur. Akdeniz'in veya Ege'nin en benzersiz ve dinlendirici tatillerinden birinde dünyanın dört bir yanından mavi yolculuk için gelen yeni insanlarla tanışma fırsatı bulacaksınız. Bir kabin gezisinde, Kabin Kiralama Şartları için mavi yolculuk güzergahları, menüler ve limanlar için iniş-biniş saatleri sabittir ve değiştirilemez.
Kabin yolculukları her zevke uyacak şekilde mavi yolculuk uzunluğu, yat standardı ve varış yerleri bakımından çeşitlilik göstermektedir. Tek kişi olarak seyahat edenler ve ek ücret ödemek istemeyenler için bazı rotalarda bir kabini farklı kişilerle paylaşma seçenekleri de bulunmaktadır.

Kaptansız Yat Kiralama nedir?
Bu seçenek ile mürettebat ya da bir kaptan olmadan tekneyi kiralayabilirsiniz. Bu durumda grubun sertifika sahibi bir üyesi tekneyi kullanacak; seyahat etmeyi planladığınız ülkeye ve nereye gideceğinize bağlı olarak, bunula ilgili sertifika ve daha önceki tekne kullanma deneyimlerinizi göstermeniz gerekecek. Bu seçenek sadece küçük yelkenli tekneler, katamaranlar ve motor yatlar için geçerlidir.

Mürettebatlı Yat Kiralama Nedir?
Mürettebatlı yat kiralama, yatın üzerinde kalıcı bir mürettebatın gezdiği ve yolcuların ihtiyaçlarını karşıladığı bir seçenektir. Mürettebat ekibi kaptan, gemici ve aşçıdan oluşur. Fakat mavi yolculuk yapacak olan misafirlerimizin isteğine bağlı olarak masör, estetik uzmanı gibi ekstra ücretlere tabi isteklere bağlı olarak profesyonel bir ekipte oluşturulabilir.

Standart, A / C Standart, Orta Sınıf, Lüks, Lüks- VIP Gulet arasındaki farklar nelerdir?
Standart Gulet: Belli bir bütçeyle seyahat eden gruplar için mükemmel seçenek olan bu yatlar 6 ila 22 yolcu taşıma kapasitesine sahiptir. Standart yatlar temel niteliktedir ve ekstra olanaklar içermemektedir.

A / C Standart Gulet: Klima içeren standart bir gulet. Bu yatlar sıklıkla daha yüksek bir kabin kiralama standardı için kullanılır.

Orta Sınıf Gulet: Standart yata benzer şekilde olan bu yatlar standart bir yatın tüm özelliklerine sahiptir. Ancak ekstra ve daha yeni imkânlar içerir. İç mekanlar ve kabinleri daha modern yapıya sahiptir ve bu yatlar da klima içerebilir.

Lüks Gulet: Lüks yatlar, modern iç mekanlara sahip güzel tasarlanmış yatlardır ve ev konforunun birçok özelliğini içerir. TV'ler, DVD oynatıcılar, klima ve kanolar / kayıklar ve şnorkelle yüzme ekipmanları gibi birçok su sporu etkinliği ile donatılmıştır. Lüks sınıf yatlar, yaklaşık beş ile altı kabin kapasitesi, dört ile altı mürettebattan oluşan ekibi ile 12 misafire ev sahipliği yapabilecek özelliktedir.
Deluxe Gulet: Deluxe sınıf yatlar, Plazma TV'ler, DVD Oynatıcılar, mini barlar ve çarpıcı özel banyolar dahil olmak üzere tüm olanaklara sahip, geniş ve lüks kabinlere sahiptir. Tüm kabinler tamamen klimalı olup modern ve şık bir dekora sahiptir. Konukların, mavi yolculuklarının keyfini çıkarabilmesi için geniş ve ferah bir özelliğe sahip olan bu yatlar çoğu zaman bir jakuziye sahiptirler. Konuklar ayrıca birçok su sporu ve oyuncağından yararlanabilirler. Deluxe yatlar genellikle altı ile sekiz mürettebata erişimi olan 12 konuk ağırlayabilir.

VIP Gulet: VIP yatlar, dünyanın en iyi otellerinden herhangi biriyle eşleşebilir özelliklere sahiptir. Mürettebatı, beş yıldızlı hizmeti, çok sayıda kurulu etkinliği ve lüks kabinleriyle her ihtiyacınıza karşılık vererek sizi şımartacak özellikleri barındırır. VIP guletlerimizin çoğu 5 ila 6 şık kabinde 12 kişiye hitap etmektedir.

Kaptan / mürettebata bahşiş vermek zorunda mıyım, belli bir standardı var mıdır?
Alaturka Yatçılık ‘ta bahşiş verme durumu tamamen gönüllülük esasına dayanmaktadır. Kaliteli ve istisnai bir hizmet aldığını düşünen misafirlerimizin kararına bırakılmaktadır. Yardımsever ve zarif davranan kaptan ile mürettebata bahşiş vermeye karar verirseniz- tekneyi terk etmeden hemen önce toplam mavi yolculuk tutarının %5 ile %15'ini bırakabilirsiniz. Birden fazla mürettebat olduğundan dolayı yolcunun bahşişi kaptana vermesi önerilir. Bırakılan bahşişler mürettebat ekibi arasında eşit olarak dağıtılır.

Yatlarda klima var mı?
Evet, bazı yatlarda klima var. Lütfen kabin kiralama ya da yat kiralama tercihlerinizde klimalı olup olmadığına dikkat edin.

Neden bazı teknelerde sadece 12 kişiye kadar izin veriliyor?
Uluslararası Denizcilik yönetmeliği, SOLAS sözleşmesi (Denizde Yaşamın Güvenliği), IMO (Uluslararası Denizcilik Örgütü) tarafından bir gulet özel bir yat olarak kullanılıyorsa dahi 12 yolcu kapasitesine sahipse, bir yolcu gemisi olarak kabul edilir ve fazlasını taşımasına izin verilmez. Bu, en çok Türkiye'den Yunanistan'a veya Yunanistan'dan Yunanistan'a yapılan seyahatlerde geçerli bir kuraldır. Yat kiralamanız sadece Türk sularında seyahat ediyorsa, yatınıza ek yolcu alınabilir.

SOLAS sözleşmesi uygulanması pahalı olan ve sıkı güvenlik kısıtlamalarının kapsamlı bir listesine uymayı gerektirir ve bu, 12 yolcu için lisanslı tekneler ve 12'den fazla yolcu için lisanslı tekneler arasındaki kiralanan maliyet artışına yansır.
Alaturka Yatçılık büyük gruplarla uluslararası sularda seyahat edebilecek çok sayıda yata sahiptir. Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçin.


Gezilecek Yerler ve Yolculuk Programları

Hangi ülkelere gidebilirim / yelken açabilirim?
Alaturka Yatçılık öncelikle Türkiye ile Yunanistan arasında mavi yolculuk ve yelken açıyor. Yatlarımızın ziyaret edeceği ülkelerin listesi misafirlerimizin isteği doğrultusunda genişletilebilir. Belirli bir ülkeye yönelik bir mavi yolculuk planınız varsa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin, size yardım edebilmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Farklı limanlara inebilir miyim?
Seyahat tarihlerinize ve seyahat etmek istediğiniz yata bağlı olarak, farklı limanlarda iniş yapmak veya tekneye binmek mümkündür. Özel yat kiralama sırasında binmek ve inmek istediğiniz limanları lütfen sorun. Biz size yardımcı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.
Kabin kiralamalarda yat kiralamalardan farklı olarak limanlar önceden ayarlanır ve yolcular farklı limanlardan iniş-biniş yapamazlar.

Bazı Yunan Adalarını ziyaret edebilir miyim?
Bir veya daha fazla Yunan adasını içeren bir mavi yolculuk güzergâhı isteğinize göre tasarlanabilir. Yunanistan liman vergilerinin yat kiralama fiyatlarına dahil olmadığını lütfen unutmayın. Bu ücretler, Yunan limanlarına girerken yatı kiralayan misafirlerimiz tarafından ödenecektir.

Kendi mavi yolculuk rotamı planlayabilir miyim?
Özel yat kiralama için kendi güzergahınızı planlamak mümkündür, ancak kabin kiralamalarında planlamak mümkün değildir. Kabin kiralamada size en uygun güzergahı seçmenizde ve yat kiralamada güzergahınızı planlamanıza yardımcı olmak için Alaturka Ekibi her daim yardımcı olmaya hazırdır.

Yat kiralama / kabin gezisinde ne gibi yerler görüyorum?
Güneş keyfinden inanılmaz manzaralara, tarihten kültüre kadar mavi yolculuklarımız, farklı yolcularımızın zevklerine hitap eden çeşitli bir dizi etkinlik sunuyor. Özel yat kiralamalar için ekstra aktiviteler ve yürüyüşlerin bulunduğu, tarihi yerlerin tüm büyülü kalıntıları ve kalelerini ziyaret etme seçeneklerinin bulunduğu bir güzergâhta önerebiliriz.

Mavi yolculuğunuza hazırlanmak

Mavi Yolculuk ücretlerine ne dahildir?
Yat Kiralama: Türk sularındaki liman vergileri ve bağlama ücretleri, mazot, yat sigortası, yat çamaşırları,yatın depo suyu, 24 saat mürettebat servisi, transitlog (Türk Limanları Yat ve Yolcu Kayıt Belgesi), mürettebat ücretleri, gemide ekipman kullanımı ve banyo havluları dahildir.

Kabin Kiralama: Tüm kabin kiralamalarının gezi rotasına göre dahil olan hizmetleri farklılık göstermektedir. Bunun için lütfen kabin güzergâh sayfasını ziyaret edin. Çoğu mavi yolculuk programında tam pansiyon konaklama (kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve ikindi çayı) dahildir. Şnorkel ve masa oyunları, mazot, mürettebat servisi, yat sigortası, yat çamaşırları, liman vergileri ve Türk suyundaki bağlanma giderleri ve transitlog (Türk Limanları Yat ve Yolcu Kayıt Belgesi) dahildir.

Mavi Yolculuk ücretlerine ne dahil değildir?
Yat Kiralama: Yemekler, su, alkollü ve alkolsüz içecekler, kara turları ve havaalanı transferleri ile Yunan karasularına yapılan mavi yolculuklarda liman vergileri ve bağlama ücretleri dahil değildir.

Kabin Kiralama: Su, alkollü ve alkolsüz içecekler, kara turları, havlu (plaj ve banyo), ören yerleri ve müzelere giriş ücretleri ile havaalanı transferleri dahil değildir.

Özel ve kabin kiralamaları hangi günler yapılıyor?
Özel yat kiralamalarda başta cumartesi günleri olmak üzere ayrılır ancak bazen alternatif günlerde ayrılabilir. Kabin kiralamaları, düşük sezonda her iki günde ve yüksek sezonda her gün kalkıyor.

Özel yat kiralamalarında sürenin bir haftalık olması gerekiyor mu?
Yüksek sezonda (Temmuz, Ağustos ve Eylül) Akdeniz'de pek çok yat işletmecisinin cumartesi-cumartesi tarihleri arasında kesin bir takvimi vardır. Tüm anlaşmalar bir hafta şeklinde olmalıdır. Bir haftadan kısa mavi yolculuk taleplerinde misafirlerimizin gidiş limanları, tarihleri ve yatın sezon yoğunluğunun esnek olması gerekir.

Mavi yolculuk için yanımda ne getirmeliyim?
Misafirlerimiz normal bir tatile gidiyormuş gibi yanlarında valizlerini getirebilirler. En az iki yüzme kıyafeti getirmenizi önemle tavsiye ediyoruz. Yolcular, sıcak ve ılık havalarda yüksek koruma güneş kremi, şapka, kamera, plaj havluları ve uygun giysiler de getirmelidir. Ayrıca konuklar kara turları için de iyi bir yürüyüş ayakkabısı getirmelidir.

Yat kiralama tatilinin içinde ne gibi faaliyetler olacak?
Yat kiralama misafirlerinin yararlanabileceği yaygın aktiviteler arasında tüplü dalış (yatta bağlı olarak güverte veya randevu dalışı yapılabilir), kayakçılık, jet ski kayakçılık, su kayağı, parasailing(su paraşütü), şnorkelle yüzme, yamaç paraşütü, yürüyüş, tarihsel gezi, yüzme, güneşlenme, gece kulübü, alışveriş, balık tutma olarak mavi yolculuğunuza ve güzergâhınıza bağlı olarak şekilleniyor.

Şnorkel ekipmanları mı getirebilir miyim?
Evet. Şnorkel yapmaktan hoşlanıyorsanız kendi maskenizi ve paletlerinizi kabin gezilerine getirmenizi öneririz, böylece ekipmanları paylaşmak ve sürekli olarak diğer misafirlere göre kendinizi ayarlamak zorunda kalmazsınız.

Mavi yolculuklarda teknede ne çeşit yiyecek ve içecek sunulacak?
Özel Yat Kiralama: Balık ve tavuğun yanı sıra kırmız et ile hazırlanmış güveçlere kadar uzanan Türk ve dünya yemeklerinin karışımını sunuyoruz. Tüm yemekler en taze malzemelerle ve çeşitli mezeler eşliğinde sunulmaktadır. Standart ve lüks menüler arasında misafirlerimiz seçim yapabilirler.
Tekneyi kiralamadan önce size bir içki listesi gönderilecek ve yapılan seçimlere göre teknenin barı doldurulacaktır.

Kabin kiralama: Belirtilmediği takdirde, kabin kiralamaları Türk mutfağıyla standart bir menü sunmaktadır. Konuklar domates, salatalık, yumurta, ekmek ve taze meyve içeren büyük bir Türk kahvaltısının tadını çıkarabilirler. Yatlarımızın öğle yemeği her zaman sebze ağırlıklı ve akşam yemekleri ise barbekü (et, tavuk, balık) ve çeşitli mezelerle sunulmaktadır. Ayrıca gemide bol deniz ürünü sunulmaktadır. Kabin kiralamadaki barlar her zaman meyve suları, alkolsüz içecekler, alkollü içecekler ve su karışımı ile stoklanmaktadır. Çay ve kahve öğleden sonra servis edilir.

Özel diyetler için yiyecek ve içecek hazırlar mısınız?
Hem özel yat kiralamada hem de kabin kiralamaları için, tüm diyet ihtiyaçlarını karşılayabiliriz. Diyet gereksiniminizi rezervasyon anında Alaturka rezervasyon yetkilinize bildirmenizi öneririz, böylece yolculuğunuz için yeterli hazırlıkları önceden yapabiliriz.

Yanımda kendi içecek ve içkilerimi getirebilir miyim?
Dışarıdan içki getirmek sadece Özel Yat Kiralama ’da mümkündür. Yat kiralayan misafirlerimizin rezervasyon sırasında, kendi içeceklerini getirmek istediklerini ekibimize bildirmeleri gerekecek. Fakat bazı yatlarda bunun için ekstra bir ücret talep edilebilir.
Kabin kiralama ile yapılan mavi yolculuklarda yolcu kendi içeceklerini tekneye getiremez. İçecekler yatın barından satın alınır.

Mavi yolculuk sırasında kara turlarına katılabilir miyim?
Özel yat kiralama için rehberli tur veya turlu olmayan kara gezintilerini güzergahınıza dahil edebiliriz. Kabin kiralama ile yapılan mavi yolculuklarda, yolcular önceden planlanmış güzergahta bulunan düzenli gezilerimize katılabilir.

Yata çift yönlü transfer ayarlayabilir misin?
Evet, kesinlikle yapabiliriz. Karşılanmak ve bırakılmak istediğiniz havaalanını bize bildirin size bir fiyat teklifi gönderelim.
Bazı özel yat kiralamalarında havaalanına gidiş-dönüş transferleriniz dahildir.

Yalnız seyahat ediyorum. Bir kabini başka biriyle paylaşabilir miyim?
Yalnız seyahat ediyorsanız ve bir kabini başka bir yolcu ile paylaşmak isterseniz, sizin için mevcut olan çeşitli kabin turları güzergahları sunuyoruz. Bu yolculuklarda bir kabini paylaşabilirsiniz. Yolcular, kabinin yerleşim planına ve diğer rezervasyonlara bağlı olarak ikiz, üç veya dörtlü odalara yerleştirilirler.

Rezervasyon, ödeme ve iptaller

Özel / kabin kiralamayı nasıl yapabilirim?
Özel Yat Kiralama: Özel yat kiralamada rezervasyon yaptırmanın en iyi yolu, mavi yolculuk tatiliniz için ne aradığınızın ayrıntılı bir açıklaması ile bizimle iletişime geçmektir. Başlamak için bilmemiz gereken şeyler, kaç kişi seyahat edeceğiniz, gidilecek yerler ve ayrılış tarihleriniz. Buna göre size yat tekliflerini sunacağız ve bir tanesinde karar kıldıktan sonra diğer detaylara geçeceğiz. Lütfen, yatınızı teyit etmek için rezervasyon sırasında %50 ödemenin yapılması gerektiğini unutmayın. Çoğu paket için son ödeme, kalkış tarihinden 30 gün önce yapılmalıdır. Bazı durumlarda son ödeme mavi yolculuk günü yapılabilir.

Kabin Kiralama: Hangi mavi yolculuğu tercih edeceğinize ve ayrılış tarihlerinize karar verdikten sonra lütfen mavi yolculuk destinasyonlar genel görünüm sayfasındaki "kitap" düğmesini takip edin. Bu sizi rezervasyon müdürümüze götürür. Alternatif olarak https://booking.alaturkaturkey.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Alaturka Mavi Yolculuk programımı ne kadar önceden ayırmalıyım?
Özel Yat Kiralama: Özel yat rezervasyonu için, en az üç ay önceden rezervasyon yaptırmanızı öneririz. Belirli bir yatı (özellikle lüks veya VIP lüks sınıflar) kiralamak istiyorsanız, lütfen altı ay önceden iletişime geçin. Yüksek sezonda bu yatlar genellikle önceden rezervasyon almış olurlar.

Kabin Kiralama: Düşük sezonda kabin yolculukları, kalkış tarihinden 1 gün öncesine kadar herhangi bir mavi yolculuğa rezervasyon yapabilirler. Bununla birlikte belirlediğiniz seyahat tarihini kaçırmamak için önceden rezervasyon yapmanızı öneririz.
Yüksek sezonda ve bayram gibi özel tarihlerde, mavi yolculuklarımız ayrılış tarihinden 3 ile 4 hafta önce rezervasyon yapmanız önerilir. Lütfen mümkün olan en kısa sürede rezervasyonunuzu yaptırın.

Hem özel kabin kiralama hem de kabin kiralama için popüler kalkış tarihleri, banka tatilleri, Türk tatilleri ve Temmuz Ağustos ayı Avrupa'daki 'yüksek yaz' ayları ile örtüşmektedir; bu nedenle yerinizi garanti altına almak için erken rezervasyon yapmanızı öneririz.

Rezervasyonumun ödemesini nasıl yapabilirim?
Ödemeler para transferi, Fethiye ofisine nakit, paypal veya kredi kartı ile yapılabilir.

Rezervasyonumu nasıl iptal edebilirim?
Şartlar ve koşullar belgesi, rezervasyon iptal edildiği takdirde çeşitli durumlarda ne olduğunu açıklar. Tüm müşterilerimize seyahat sigortası yaptırmasını öneririz. Seyahat sigortası, öngörülmeyen koşullar nedeniyle iptal durumunda grubunuzu kapsar. Bu sigorta, iptal ücreti kaybından sizi koruyacaktır. İptal koşulları ve ücretleriyle ilgili daha fazla bilgi için lütfen kayıt ve koşullar sayfamızı ziyaret edin.

"APA" nedir?
APA’nın açılımı, İlerleme Sağlama Ödeneği'dir. Motor yatları kiralarken APA belgesine ihtiyacınız olacak. APA, esas olarak, sizin adınıza hazırlanacak olan teknenin kaptanı için bir banka hesabı oluşturur. APA'nız, gemide kaldığınız süre boyunca yaşayacağınız işletme giderlerini temsil eder. APA'dan alınan indirimler şunları içerir: yat için yakıt, yanaşma ücretleri, özel ücretler, liman ücretleri, gerektiğinde dalgıç ücretleri, kıyı tarafında elektrik ve su, gerektiğinde yiyecek ve içecek.

Yelkenli yatlarda %20 ile %25 oranında, motor yatlarda %30 ile %35 oranında eklenebilir. Bunu, son kiralama bedeli ile birlikte ödeyeceksiniz. Kaptan, tüm makbuzları elinde bulundurmak ve hesabınızı dengelemekle yükümlüdür. Kiralama sırasında herhangi bir zamanda kaybetmezsiniz.

Tüzük sonunda, Kaptan size masraflarınızın tam bir hesabını verecektir ve kullanılmayan tüm tutarlar size iade edilecektir. APA üzerinde herhangi bir işaretleme yoktur- tüm kaynaklar doğrudan yakıt, yiyecek vb. satın almalar için geçerlidir. APA, en az güçlükle basit kayıt tutma olanağı sağlayarak;  tekneyi düzgün bir şekilde hazırlamanın basit ve etkili bir yoludur.

Neden Alaturka Yatçılık ile rezervasyon yapmalıyım?
Alaturka Yatçılık ile mavi yolculuğa çıkarsanız, kanıtlanmış bir sicile sahip endüstri lideri yatçılıkla yolculuğa çıkacağınızı bilerek güvende olabilirsiniz. Geçtiğimiz 10 yıl boyunca, bizden memnun kalmış ve yine bizimle mavi yolculuk yapmak isteyen sayısız müşterimize unutamayacakları mavi yolculuklar düzenledik.

Alaturka Yatçılık her sene daha da büyüyen donanımlı ekibi ile Akdeniz'i ve Ege'yi ziyaret etmek isteyen misafirlerimize kapsamlı bir bilgi aktarımında bulunuyor.  Hepimiz evimiz dediğimiz ülkemizde kaliteli ve benzersiz seyahat deneyimini misafirlerimize sunmaktan başka bir şey yapmak istemiyoruz.

Diğer Detaylar

Bebeğimi de mavi yolcukta yanıma alabilir miyim?
Özel yat kiralamaları için bebeklerin gemiye girmesine izin verilir. Kabin kiralama ile yapılan yolculuklarda kurallar farklıdır. Genel olarak çocukların 12 yaşından büyük olması istenir ve bazı turlarda 3 yaşının üstünde olmasını gerekir. Lütfen daha fazla bilgi için güzergâh açıklamaları ve notlarını kontrol edin.

Evcil hayvanımı mavi yolcukta yanıma alabilir miyim?
Yolcuların birkaç nedenden dolayı yatlarına evcil hayvan getirmesi yasaktır. Ekibimiz tüm konuklar için temizlik standartlarını korumakla yükümlüdür ve yatta kalacak olan hayvanların alerjen potansiyeli vardır.

Hayvanlar genelde bir yatta sıkı bir şekilde kısıtlanmaya alışık değildirler ve aktif seyir evcil hayvanlar için oldukça rahatsız edici olabilir. Tıpkı insanlar gibi hayvanlar da hareketin etkilerine karşı aşırı hassas olabilirler ve şaşırmış şekilde davranabilirler.

Mavi yolcukta seyir halinde iken bazı niteliklere ihtiyacım var mı?
Mürettebat bulunan mavi yolcuklarda sizin yapmanız gereken bir şey yoktur. Eğer yatı kullanmak istiyorsanız lütfen kaptanınıza bildirin. Kaptanınız hava koşullarına bağlı olarak ve talimatlarına uyacağınız şekilde size bu deneyimi yaşatmaktan mutluluk duyacaktır.

Mavi yolculuk sırasında sigara içmek yasak mı?
Mavi yolculuğunuz sırasınca diğer sigara içmeyen misafirlerimizi rahatsız etmeyecek şekilde güvertede sigara içmenize izin verilmektedir. Sigara içmek güverte dışında ve kabinlerde kesinlikle yasaktır.

Hava nasıl olacak?
Nisan, Mayıs ve Ekim, yat kiralama veya kabin kiralamanın daha serin olduğu aylardır. Sıcaklıklar gün boyunca 20 ila 26 derece arasında değişir ve geceleri daha serin geçer. Yılın bu zamanında gece için sizi daha sıcak tutacak kalınlıkta kıyafetler getirmenizi öneririz.
Yüksek sezonumuz (Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül) daha sıcaktır. Bu süre içindeki ortalama sıcaklık genellikle 30 ila 38 derece arasında değişmekte olup genelde herhangi bir yağmur içermemektedir.

Deniz tutması için ne yapmalıyım?
Akdeniz ve Ege Denizi kıyılarında gerçekleşen mavi yolculuklarımızda deniz her zaman sakin olmayabilir. Bununla birlikte, daha önce deniz tutması yaşadıysanız ve tekrar hasta olmaktan endişe duyuyorsanız yanınıza mide bulantısı için tablet almanızı öneririz. Ayrıca deniz tutması yaşamaya başladığınız anda tekne kabinlerinden alt ksıımlardan çıkarak güverte gibi açık alanlara çıkmanızı öneririz.
Seyahat ederken lütfen mürettebat ekibine hasta hissettiğinizi bildirmekten çekinmeyin, yolculuğunuzu olabildiğince konforlu hale getirmeye çalışacaklardır.

Dizüstü bilgisayarımı, kameramı ve cep telefonumu teknede şarj edebilir miyim?
Elektronik aletlerinizden herhangi birini şarj etmek için 220w güce ihtiyaç duyacaksınız ve yatlarımızın çoğunda bulunmaktadır. Fakat standart yatlarımızda elektronik aletlerinizi sadece jeneratör açıkken şarj edebilirsiniz. Belirli yatlar için lütfen bu servisin hangi aralıklarda sağlanıp sağlanmadığını bize sorunuz.

Wifi veya internet teknede mevcut mu?
Özel yat kiralamalarında yatların çoğunda wifi veya internet kullanılabilir hale getirilebilir. Kabin kiralama ile yapacağınız mavi yolculukların çoğunda internet kullanılamayacaktır. Ancak mavi yolculuğunuz sırasında duracağımız kara limanlarında wifi veya internete erişiminiz olacak kafe vb. yerlerden ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı