Alaturka Yachting logo

OLYMPOS FETHİYE MAVİ TUR

Olympos Fethiye Mavi Tur
Genel Bakış
Tur Programı
Notlar
İletişim

Mavi yolculuklar içinde Kekova, Kaş ve Fethiye bölgesini en iyi gezdiren turlardandır. Mavinin  ve yeşilin bütün tonlarını görebileceğiniz tarihi dokusuyla bezenmiş koyları keşfedebileceğiniz etkileyici bir tur sunmaktadır sizlere ayrıca Akdeniz kıyılarının en güzel turlarından birdir. Geziniz boyunca dinlenmenin,eğlenmenin ve yüzmenin keyfine varabileceğiniz turlardandır. Bu turda batık şehrin muhteşem görüntüsü Simena Kalesini gizemi Kelebekler Vadisinin sakinliği Ölüdeniz'in turkuaz mavisi denizi Gemiler Adasın'da harika gün batımı izlemenin ve birbirinden güzel doğal koyların görünümü sizi etkiliyecektir.

Olympos Fethiye Mavi Tur Mavi Yolculuk fiyatları

  • 1 Nisan 2021 - 25 Haziran 2021 ₺ 7.751
  • 26 Haziran 2021 - 30 Temmuz 2021 ₺ 9.436
  • 31 Temmuz 2021 - 31 Ağustos 2021 ₺ 10.110
  • 1 Eylül 2021 - 30 Eylül 2021 ₺ 9.436
  • 1 Ekim 2021 - 31 Ekim 2021 ₺ 7.751

Güncel indirimli fiyatları görmek için rezervasyon formundan tarih seçebilirsiniz.

Olympos Fethiye Mavi Tur Programı

Gün 1

Olimpos/Demre - Gökkaya Koyu

Mavi turumuzun başlayacağı ilk sabah Olimpos çevresinde olan misafirlerimiz saat 10:00 'da ; başka yerlerden gelen misafirlerimiz ise saat 12:00 'da Demre otogarından ücretsiz servisimizle alınacaktır.  daha sonra Ucagız Limanında bulanan guletinize yerleşiminiz yapılacaktır. Mavi turumuzun başladığı bu ilk günde Kekova bölgesine seyre çıkılacaktır. İlk olarak 2000 yıl önceden Likya döneminden kalma olan ve bir depremle yıkılan antik şehri keşfetmeye çıkacağız.Daha sonra su altı Likya mezarları ve Batık Şehir’i geçerek Simena Kalesi’nin büyülü manzarası karşısında kendinizi kaybedebilirsiniz. Gece için  durağımız ise  Gökkaya Koyu olacaktır.(Ö,A)

Gün 2

Gökkaya - Akvaryum Koyu

Güzel bir kahvaltı ile güne başladıktan sonra bugünkü seyrimiz Yağlıca Koyu'na olacaktır. Yüzme molasının ardından öğle yemeği için rotamız ise küçük ve şirin bir balıkçı kasabası olan Kaş olacaktır. Akşam yemeğimiz için adresimiz Akvaryum Koyu olacaktır.Burası hem yüzmek hem de şnorkel yapmak için mükemmel bir mekandır. Gece konaklama için buraya demir atılır. Alışveriş yapmak ve şirin kasabayı keşfetmek için yeterince vaktiniz olacaktır.(K,Ö,A)

Gün 3

Akvaryum Koyu - Noel Baba Adası

Sabah çok erken saatte kaptanınız Kelebek Vadisi'ne gitmek için demir alır. Kelebek Vadisi'nde 136 türden farklı kelebek türlerini görebilirsiniz fakat yaz aylarında bu güve ve kelebekleri fark etmek biraz zordur. Ardından Avrupa’nın en çok fotoğraflanan ve yamaç paraşütü için dünyanın en iyi yerlerinden biri olan Ölüdeniz plajına seyire çıkacağız. Burada yamaç paraşütü yaparak Ölüdeniz’ in eşsiz manzarasını seydebilirsiniz. Günbatımını izlemeye çıkarken yanınızda bir şişe şarap almanız tavsiye edilir. Gece teknemiz Noel Baba Adası’na demir atacak ve gece burada geçirilecektir. (K,Ö,A)

Gün 4

Noel Baba Adası - Fethiye

Sabah Noel Baba Adası'nda kahvaltı verildikten sonra öğle yemeği için Samanlık Koyu veya Tarzan Koyu'na demir atılır. Öğle yemeği sonrası gece konaklamayı yapacağımız Fethiye Limanı'na doğru seyre çıkılır. Fethiye Limanı'na demir atılır ve gece burada geçirilir. Liman barlar, restaurantlar, ünlü balık pazarı ve canlı gece hayatı ile Fethiye de çok eğleneceksiniz. Fethiye de terkedilmiş Yunan köyü olan Kaya Köy'ü ziyaret etmeniz şiddetle tavsiye edilir.(K,Ö,A)

Gün 5

Fethiye - Noel Baba Adası

Bazı yeni yolcuları almak ve yüzme molası vermek için saat 11:00 11:45 sularında Fethiye Limanından Kelebekler Vadisi'ne doğru seyre çıkacağız. Yamaç paraşütünü denemek isteyen misafirlerimiz için  Ölüdeniz seyrinde rotamız devam edecektir. Öğlede sonra yüzmek ve çeşitli su sporları yapmak isteyenler için Noel Baba Adası'na geri döneceğiz. Gece burada konaklama yapılacağı için buraya demir atılır.(K,Ö,A)

Gün 6

Noel Baba Adası - Kaş

Sabah kahvaltısı ve yüzme molası için Kaş'a doğru guletimiz seyir halinde olacaktır. Burada en güzel koylardan birisine demir atılır.  Öğle yemeği için Kaş Limanı'na demir atılır. Bu güzel şehri keşfetmek alışveriş yapmak için bol bol vaktiniz olacak. Ayrıca dalış yapmak isterseniz Kaş'ta bu imkanı bulabilirsiniz.(K,Ö,A)

Gün 7

Kaş - Gökkaya Koyu

Bu güzel gecenin sabahında kahvaltımızdan sonra Kekova bölgesine seyre çıkılacaktır. İlk olarak 2000 yıl önceden Likya döneminden kalma olan ve bir depremle yıkılan antik şehri keşfetmeye çıkacağız.Daha sonra su altı Likya mezarları ve Batık Şehir’i geçerek Simena Kalesi’nin büyülü manzarası karşısında kendinizi kaybedebilirsiniz.Gece için  durağımız ise  Gökkaya körfezi olacaktır.Burada adadaki Korsan Bar'a gitmek için ücretsiz tekne servisimiz sizi alacak ve bütün gece çalışır vaziyette olacaktır. Gece buradaki şirin ve aykırı barda  keyifli vakit geçirebilir,yıldızların altında dans edebilir,yada yeni insanlarla tanışabilirsiniz.(K,Ö,A)

Gün 8

Gökkaya - Olimpos

Güzel bir kahvaltının ardından yüzmek şnorkel yapmak için Korsan Mağarası yada yakın başka bir koya gitmek için demir alınır. Öğle yemeği son gün turumuza dahil olmadığı için Çayağzı (Andriake) limanına demir atacağız ve mavi turumuz burada sona erecektir. Farklı bir yere gidecek misafirlerimiz için Demre otogarına  ücretsiz servisimiz vardır. Demre otogarından Antalya 'ya her 30 dk da, Fethiye veya Kaş'a  ise her saat başı otobüsler bulunmaktadır.(K)

Notlar

Aşağıda kabin kiralama ile ilgili bilgi ve detayları bulabilirsiniz.

YAT BİLGİLERİ
Kabin kiralama için sizlere standart bir gulet sağlanır. Sadece programda belirtilen şartlarda kullanılmak koşulu ile, sizlere sağlanan guletlerden bazıları klimalı olabilir.Yatlar, gelişinizde belirlenir. Rezervasyon esnasında, belirlenemez ya da garanti edilemez.

Tüm yatlarımız sigortalıdırlar. Ancak biz, tüm misafirlerimize, bireysel seyahat sigortalarını yaptırmalarını tavsiye ediyoruz.

DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR
Tüm liman ve deniz ücretleri, vergiler ve yakıt ücreti, kabin kiralama ücretinize dahildir. Misafirler, gemide tüm standart yatçılık ekipmanlarını kullanabilirler, buna şnorkel, maske ve oyunlar dahildir.

Mavi turunuz da yatak takımlarınız, tarafımızdan sağlanmaktadır. Ancak kendi plaj/banyo havlunuzu getirmeyi unutmayın çünkü havlu verilmemektedir.

Opsiyonel aktivite ücretleri (paraşüt, dalış, su sporları, transferler) ve giriş ücretleri, kabin kiralama ücretinize dahil değildir.

YİYECEK & İÇECEK
Seyriniz süresince yemekler ve içme suyu turunuza dahildir. Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği, ikindi çayı, içme suyu ve aperatiflerden oluşur.

Kabin kiralama paketinize içecekler dahil değildir. Bu durum, kendi içeceklerinizi getirebileceğiniz anlamına gelmez.

Su hariç tüm içecekler, uygun fiyatlarla teknede satılmaktadır. Bar ödemeleriniz tur süresince kaydedilir ve tur sonunda toplu olarak nakit ödeme alınır.

KONAKLAMA
Kabin tahsisi yerinde yapılır. Tüm guletler ve kabin düzenleri farklıdır ve kabinler önceden belirlenemez. Turunuzda, grubunuzun türüne bağlı olarak, ikiz yataklı, çift kişilik, üç kişilik ya da dört kişilik kabinlerde konaklayabilirsiniz.

Mümkün ise, Alaturka, çiftler için çift kişilik, hemcinsler için çift yataklı kabin ayarlamak için elinden geleni yapacaktır.

Başka bir yolcu ile eşleşmek istemeyenler için tek kişilik kabinler, ek ücret dahilinde, mevcuttur.

Tüm kabinlerde, tuvalet ve duşlu özel banyolar bulunmaktadır.

KISITLAMALAR
Kabin kiralama rehberi olmayan bir turdur. Teknede, siteler ve bölgelerle ilgili bilgi verecek herhangi bir yerel rehber yoktur.

0-6 yas arası çocuklar katılamaz, 7 ile 10 yaş arası çocuklardan, ailesinin ve/veya velisinin kabininde kalma koşulu ile tam fiyatın % 50' si oranında ücret alınır. Eğer birden fazla çocuk varsa, ilk çocuk için % 50, diğer her bir çocuk için tam ücret alınır. Her 2 ebebeyn 1 çocuğa indirim sağlayabilir. 11 yaş ve üstü çocuklardan tam ücret talep edilir.

Tüm çabalarımız, belirtilen tur programını takip etmek içindir. Ancak, kötü hava ve/veya deniz koşulları sebebiyle bu program değişebilir.

Bu, değişen geceleme ve duraklama noktaları demektir. Bu durumlarda, alternatif seçenekler hakkında  misafirlere danışılacaktır.Ancak para iadesi yapılmayacaktır.

İletişim

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz

İsim
E-Posta
Tel
Sizi daha sonra bu numaradan arayacağız
Mesaj
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı