Alaturka Yachting logo

Neden Marmaris'te Mavi Tura katılmalısınız?

 ?>

Mavi yolculuk her insanın hayalini kurduğu eşsiz tatil deneyimlerinden yalnızca bir tanesidir. Her bir noktası cenneti andıran ülkemizde mavi yolculuklar son zamanların popüler tatil uygulamalarından birisi haline dönüştü. Ege ve Akdeniz kıyılarında başlayan bu yolculuklar, kısa veya uzun süreli olarak planlanarak Yunan adalarına kadar uzanan geniş bir sahil şeridini kapsayabiliyor.

Marmaris, muhteşem güzelliklere sahip olan ülkemizin en önemli tatil destinasyonlarından birisidir. Bu önem, zaman içerisinde ortaya çıkmış ve kendini belli ederek harika bir deneyim yaşamanıza imkan tanımıştır. Çabuk derinleşmeyen denizi, hızlı gelişimi, muhteşem olanaklarıyla Marmaris, size özel bir destinasyon konumuna yükselmiştir. Marmaris Mavi tur programları oldukça popüler. Bölgenin tüm güzelliğini görebileceğiniz bu programlar, ultra lüks guletler ile sağlanıyor. Birbirinden özel güzellikleriyle dikkat çeken bu bölgeler, onlarca koyu, plajları, muhteşem güzellikleri görmenize olanak tanıyor. Neden Marmaris’te mavi tura katılmalısınız sorusunun cevabı ise burada ortaya çıkıyor:

1-  Eşsiz bir güzelliği görebilirsiniz;

Marmaris’te mavi yolculuk programına katılmanız eşsiz güzellikleri görmenize imkan tanır. Tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri aynı anda size sunan bu programlar, hayatınız boyunca unutamayacağınız güzel anıların yaşanmasına imkan tanıyacaktır.

2-  Koylara aşık olursunuz;

Marmaris o kadar güzeldir ki, eşsiz koyları sizi kendine aşık edebilir. Marmaris bölgesi genel anlamda zaten doğal bir limanı andırıyor. Buna ek olarak koyların el değmemişliği size farklı deneyimleri sunacak ve eşsiz bir tatil geçirmenize olanak sağlayacaktır. Koylara yapacağınız yolculuk gözden uzak olduğundan şehir hayatının stres ve gürültüsünü geride bırakıp mükemmel bir tatil deneyimi yaşayabileceksiniz.

3-  Kızkumu’nu keşfedersiniz;

Kızkumu, Marmaris bölgesinin en özel alanlarından birisini oluşturuyor. Uzaktan bakıldığında denizin üzerinde yürüyor izlenimini yansıtan bu alan, mavi yolculuk programlarında çok önemli rotalardan birisini oluşturuyor. Etrafı muhteşem çam ormanlarıyla kaplı olan bu bölge, efsanelere konu olmuştur. Bybassos kralının güzel kızı olan prenses, korsanlardan kaçarken bu bölgenin oluşmasını sağlamıştır. Bölgeye ulaştığınızda dikkatinizi yürüyenlerin çekmesinin ardından aynı deneyimi siz de yaşamak isteyeceksiniz.

4-  Eşsiz alanları görebilirsiniz;

Marmaris bölgesi tüm güzelliği ile sizi bekleyecektir. Bölgenin birden fazla güzelliği size harika bir deneyim sunacaktır. Selimiye, Bozburun, Turunç, Bördübet gibi eşsiz güzelliklerin yer aldığı beldelerde onlarca koy, kilometrelerce tertemiz plaj ve eşsiz güzellikte ki deniz sizi bekliyor olacak.

5-  Harika deneyimler yaşayabilirsiniz

Marmaris bölgesinde eşsiz deneyimler yaşayabilirsiniz. Mavi yolculuk yalnızca birkaç yeri görmekten ibaret olmayıp aynı zaman da aktivitelerle de keyifli bir hale dönüşecektir. Su sporları mavi yolculukların olmazsa olmazları arasında kendine yer bulur. Jet ski, deniz paraşütü, deniz muzu, ringo yapacağınız belli başlı aktivitelerdir. Bu aktiviteler ile keyifli zaman geçirebilirsiniz.

6-  Dalış keyfi yapabilirsiniz

Marmaris dünyanın önemli dalış merkezlerinden birisidir. Mavi yolculuk sırasında Alaturka, size dalış malzemeleri temin edebilir. Uzman rehber eşliğinde dalış aktivitelerine katılabilir ve harika zaman geçirebilirsiniz. Muhteşem denizin güzelliğini bir kez daha görebileceğiniz bu dalış organizasyonu ile harika zaman geçirebileceksiniz.

Her insanın hayalini süsleyen sakin ve huzurlu bir yolculuk fikrine Mavi yolculuk programları ile ulaşabilirsiniz. Her bir yanı cennetten bahçeyi andıran ülkemizin en güzel noktalarından birisi konumunda ki Marmaris, muhteşem deneyim yaşayabileceğiniz eşsiz programları size sunacaktır. El değmemiş onlarca koyu, muhteşem kıyı şeridi, kilometrelerce uzanan rotaları ve pırıl pırıl plajları, denizi ve güzellikleriyle Marmaris, unutulmaz bir tatil deneyimini sizlere yaşatacaktır. Ülkemizde mavi yolculuklar için çeşitli kalkış güzergahları bulunmaktadır. Hangisinden yolculuğa başlayacağınız önemli değil, karşınıza çıkacak olan tek gerçek, cenneti andıran ülkemizin tüm güzellikleri bu programlar ile sizi bekliyor olacak. Şairlerin dizelerinde yer bulan mavi yolculuk programları, günümüzde kolayca yapacağınız aktivitelerin arasında yer alıyor. Bunun sonucunda ister tüm gün boyunca yüzerek rahatlayabilir, güneşin ve güzel yemeklerin tadını çıkarabilir, isterseniz de dalış, su kayağı, banana, balık tutma gibi daha heyecanlı deneyimlere ilk adımı atabilirsiniz. Türkiye’nin tüm doğal ve tarihi güzelliklerini aynı zaman da kültürel varlığını keşfedebileceğiniz bu yolculuk ile mükemmel bir deneyime doğru seyir alabileceksiniz. 


Son Makaleler

Neden Kemer'de Mavi Tura katılmalısınız?

Akdeniz bölgesi her dönemin önemli merkezlerini oluşturdu. Binlerce yıllık geçmişiyle tarihe yön veren Antalya, geçmişte ki izlerini günümüze taşıyarak önemli bir turizm destinasyonuna dönüşmeyi başardı.

Olimpos en iyi plajlar

Her köşesi cenneti andıran Türkiye’nin muhteşem güzelliklere sahip olan bölgeleri tatil için ideal alanları size sunuyor. Antalya bölgesi ise adeta turizm cenneti konumunda.

Neden Olimpos'ta Mavi Tura katılmalısınız?

Olimpos muhteşem güzellikleriyle büyüleyicidir. Eşsiz fırsatları size sunan ve mükemmel deneyimler yakalamanızı sağlayan Olimpos, mavi yolculukların değişmez rotasını oluşturuyor.

Göcek en iyi plajlar

Akdeniz’in muhteşem güzellikleriyle dikkat çeken incisi Göcek, eşsiz güzelliklerini size yansıtan yapısıyla harika bir deneyim yaşamanıza imkan tanıyacaktır.

Neden Göcek'te Mavi Tura katılmalısınız?

Göcek her yönüyle insanları büyüleyen bir yapıya sahiptir. Akdeniz’in en özel bölgelerinden birisi olan Göcek, muhteşem güzellikleriyle dikkat çeker.

All Posts >>
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı