Alaturka Yachting logo

Neden Kemer'de Mavi Tura katılmalısınız?

 ?>

Akdeniz bölgesi her dönemin önemli merkezlerini oluşturdu. Binlerce yıllık geçmişiyle tarihe yön veren Antalya, geçmişte ki izlerini günümüze taşıyarak önemli bir turizm destinasyonuna dönüşmeyi başardı. Antalya’nın hem sevimli hem de şirin ilçelerinden birisi olan Kemer, muhteşem güzellikleriyle insanları büyüleyen yanlara sahip. Özellikle denizi ve kumsalları ile nam salan Kemer, sahip olduğu tüm güzellikler ile harika bir tatil deneyimi yaşamanıza imkan sunuyor.

Kemer denildiğinde akla ilk gelen oteller olsa da, diğer turizm aktiviteleri de en az kitle turizmi kadar yararlı ve faydalı bir hale dönüşebiliyor. Bunların arasında Kemer Mavi tur programları akla ilk gelen ayrıntılardan yalnızca bir tanesi. Coğrafi olarak Olimpos ile Antalya arasında yer alan Kemer, kilometrelerce uzanan harika plajları sayesinde hem yerli hem de yabancı turistlerin uğrak mekanları arasında kendine özel bir yer buluyor. Torosların yeşil güzelliğinin Akdeniz’in büyüleyici mavisiyle buluştuğu noktada yer alan Kemer, harika imkanları size sunacak nitelikleriyle mavi yolculuğun en keyifli haline sizleri davet ediyor. Kemer’de mavi yolculuğa katılmanız için pek çok sebep bulunuyor. Bunlar arasında en dikkat çekici yanları;

1-  Tüm bölgeyi gezersiniz;

Kemer diğer bölgelere de yakın olan konumu sayesinde uzun veya kısa süreli yolculuklar yapmanız için ideal bir alandır. Yalnızca Kemer sahillerini görmez aynı zaman da Demre, Kaş, Kekova, Kalkan, Alanya gibi eşsiz güzellikleri de görebilirsiniz.

2-  En güzel koylarda yüzersiniz;

Eğer yüzmek için mavi yolculuk deneyimine çıkmayı amaçlıyorsanız Kemer en doğru tercihlerden birisi olacaktır. Burada başlayan yolculukta onlarca koyu, eşsiz plajları ve mükemmel kıyı şeridini sonuna kadar görebilir ve yüzmenin keyfine varabilirsiniz.

3-  Su sporları yapabilirsiniz;

Mavi yolculuk yalnızca bazı bölgeleri görmenizi sağlamaz, buna ek olarak çeşitli aktiviteler yapmanıza da olanak tanır. Su sporları bu aktivitelerin en güzeli olarak dikkat çeker. Su paraşütü, jet ski, muz gibi aktiviteler ile keyifli zaman geçirebilir, uygun alanlarda şnorkel imkanı yakalayarak eşsiz güzelliklere şahit olabilirsiniz. Tecrübeli kişiler ise Kemer’de dalış deneyimi yaşayabilir.

4-  Kendinizi özel hissedersiniz;

Kemer, insanın kendini özel hissedebileceği olanakları sağlar. Ultra lüks yatlar ile çıkacağınız yolculuk hem keyfinize hem zevkinize özel olarak hazırlanacaktır. Hayatınız boyunca unutamayacağınız deneyimleri Kemer Mavi Yolculuk programları ile kazanabilirsiniz.

Kemer’de mavi yolculuk fikrine neden sıcak bakmanız gerekliliğini kısaca anlatmaya çalıştık; elbette daha fazla sebep bulunabilir fakat en beğenilen sebepleri sizler için derlediğimiz de mutlaka bu yolculuğa çıkmanız gerektiği kararını verebilmeniz daha da kolaylaşacaktır.

Her insanın hayalini süsleyen Mavi yolculuk programları alternatif tatil fikirlerinin yaygınlaşmasına olanak tanımıştır. Eğer farklı ve güzel bir tatil amacı istiyorsanız mavi yolculuk programları en beğeneceğiniz uygulamalar olacaktır. Her bir noktası cennetten çıkma bir bahçeyi andıran ülkemizin Akdeniz kıyılarında başlayacağınız mavi yolculuk, tercihinize uygun olarak kısa veya uzun süreli gerçekleşecek, buna binaen yunan adalarına kadar uzanan geniş bir coğrafyayı görmenize imkan tanıyan yapısıyla sizi apayrı bir keyfe sürükleyecektir. Enfes bir deneyim yaşayacağınız mavi yolculuk hayatınız boyunca unutamayacağınız anıları beraberinde getirecektir. 


Son Makaleler

Olimpos en iyi plajlar

Her köşesi cenneti andıran Türkiye’nin muhteşem güzelliklere sahip olan bölgeleri tatil için ideal alanları size sunuyor. Antalya bölgesi ise adeta turizm cenneti konumunda.

Neden Olimpos'ta Mavi Tura katılmalısınız?

Olimpos muhteşem güzellikleriyle büyüleyicidir. Eşsiz fırsatları size sunan ve mükemmel deneyimler yakalamanızı sağlayan Olimpos, mavi yolculukların değişmez rotasını oluşturuyor.

Göcek en iyi plajlar

Akdeniz’in muhteşem güzellikleriyle dikkat çeken incisi Göcek, eşsiz güzelliklerini size yansıtan yapısıyla harika bir deneyim yaşamanıza imkan tanıyacaktır.

Neden Göcek'te Mavi Tura katılmalısınız?

Göcek her yönüyle insanları büyüleyen bir yapıya sahiptir. Akdeniz’in en özel bölgelerinden birisi olan Göcek, muhteşem güzellikleriyle dikkat çeker.

Bodrum en iyi plajlar

Bodrum, eşsiz güzellikleriyle size önemli ayrıntıları sunacak harika bir destinasyondur. Yüzyıllardır korumayı bildiği tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini günümüze kadar aktarabilen bu bölge, günümüzün en büyük tatil destinasyonlarından birisi haline dönüştü.

All Posts >>
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı