Alaturka Yachting logo

Neden Göcek'te Mavi Tura katılmalısınız?

 ?>

Göcek her yönüyle insanları büyüleyen bir yapıya sahiptir. Akdeniz’in en özel bölgelerinden birisi olan Göcek, muhteşem güzellikleriyle dikkat çeker. Mavi yolculukların başlangıç rotasında bulunan bu şehir, 1980’li yıllara kadar balıkçı merkezi olarak biliniyordu. Daha sonra ise imkanların iyileşmesi ve teknolojik gelişmeler, bu bölgenin güzelliklerini dünyaya tanıtmaya yetti. Göcek’e her yıl on binlerce turist mavi yolculuk programları için geliyor. Göcek Mavi tur programları ile harika bir deneyim yaşamanıza imkan tanıyacaktır. Mavi yolculuk denildiğinde akla ilk gelen bölge konumunda ki Göcek, sahip olduğu güzellikleriyle sizi büyüleyici bir ortama davet edecek. Fethiye’nin şirin ve sevimli beldelerinden birisi olan Göcek, sahip olduğu tüm değerleri size sunacaktır. Neden Göcek’te Mavi Tura katılmalısınız? Sorusunun yanıtı ise bu güzelliklerde saklıdır; Göcek’te mavi tura katılma nedenlerine gelecek olursak;

1-  Bedri Rahmi Koyu’nu görebilirsiniz

Bedri Rahmi, tanınmış Türk ressamdır. İlk kez mavi yolculuğa çıkan ve kendi adıyla anılan koyun resmini çizerek dünyaya tanıtan Bedri Rahmi, enfes bir koyu keşfederek ziyaretçilerin gelmesini sağladı. Bedri Rahmi Koyu, mükemmel deneyimler yaşayacağınız yüzme ve şnorkel yapmanın keyfine varabileceğiniz bir alandır.

2-  Göcek Marinalarında gezebilir ve size uygun tekne seçebilirsiniz;

Göcek, küçük bir tatil destinasyonu olmasına rağmen mavi yolculuklar için oldukça önemli bir bölgedir. Club Marina, Skopea Marina, Belediye Marina, Marinturk Göcek Village Port, Marinturk Göcek Exclusive ve Port Göcek Marina isimli birden fazla yat limanında alternatif yat kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

3-  12 adaların keyfini sürebilirsiniz;

12 Adalar Göcek bölgesi için özel bir yerdir. Bu bölgelerin keyfini sürmek yolculuğunuzun keyifli geçmesine olanak tanıyacaktır. 12 Adalar bölgesi mavi yolculuk için en ideal alanların başında kendine yer bulur.

4-  Muhteşem güzelliklere yolculuk yaparsınız;

Göcek bölgesinde başlayacak olan mavi yolculuk deneyimi size harika zaman sunacaktır. Fethiye bölgesinin tamamını ele alan Rota, dilerseniz Ege veya Yunan kıyılarına uzanan geniş bir coğrafyaya uzanabilecektir.

5-  Günlüklü Koyu’nu görebilirsiniz;

Günlüklü Koyu mükemmel bir yapıya sahiptir ve eşsiz güzellikleriyle insanı büyüler. Yüzmek için en ideal alanlardan birisi olan Günlüklü koyu, dalış programları için de harika bir deneyim sunacaktır. Muhteşem fırsatları değerlendirmek için Günlüklü koyunda mavi yolculuk programlarına katılabilirsiniz.

6-  Lüks bir konfor ile yolculuk yaparsınız

Göcek, Türkiye’nin en önemli mavi yolculuk rotası olmasının yanı sıra en iyi yatları da bulabilmenize imkan tanıyacaktır. Türkiye’nin en lüks yatları Göcek marinalarında bulunmaktadır. Seçeceğiniz yat veya tekne ile keyifli ve bir o kadar da eşsiz tatil imkanlarını değerlendirebilirsiniz.

Türkiye’nin her noktası farklı deneyimleri size sunacaktır. Göcek ise eşsiz bir fırsatı ayağınıza getirecektir. İrili ufaklı adalardan eşsiz koylara kadar pek çok alternatifi bulabileceğiniz Mavi yolculuk programlarında harika deneyimlere ev sahipliği yapabilirsiniz. Göcek bölgesinde başlayacak olan mavi yolculuk programı, Fethiye ve Ege rotasında değişen güzellikleri size sunacaktır. Dilerseniz bu yolculuğunuzu Yunan adalarına kadar uzanan geniş bir coğrafyaya da yayabilirsiniz. Hayalinizde ki mavi yolculuk programını şekillendirmek ve eşsiz bir deneyime ulaşmak için tercihinizi mavi yolculuktan yana kullanabilirsiniz. Bu programlar sayesinde şehrin gürültülü yanından kurtulacak ve huzur dolu bir tatil deneyimi yaşayacaksınız.


Son Makaleler

Neden Kemer'de Mavi Tura katılmalısınız?

Akdeniz bölgesi her dönemin önemli merkezlerini oluşturdu. Binlerce yıllık geçmişiyle tarihe yön veren Antalya, geçmişte ki izlerini günümüze taşıyarak önemli bir turizm destinasyonuna dönüşmeyi başardı.

Olimpos en iyi plajlar

Her köşesi cenneti andıran Türkiye’nin muhteşem güzelliklere sahip olan bölgeleri tatil için ideal alanları size sunuyor. Antalya bölgesi ise adeta turizm cenneti konumunda.

Neden Olimpos'ta Mavi Tura katılmalısınız?

Olimpos muhteşem güzellikleriyle büyüleyicidir. Eşsiz fırsatları size sunan ve mükemmel deneyimler yakalamanızı sağlayan Olimpos, mavi yolculukların değişmez rotasını oluşturuyor.

Göcek en iyi plajlar

Akdeniz’in muhteşem güzellikleriyle dikkat çeken incisi Göcek, eşsiz güzelliklerini size yansıtan yapısıyla harika bir deneyim yaşamanıza imkan tanıyacaktır.

Bodrum en iyi plajlar

Bodrum, eşsiz güzellikleriyle size önemli ayrıntıları sunacak harika bir destinasyondur. Yüzyıllardır korumayı bildiği tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini günümüze kadar aktarabilen bu bölge, günümüzün en büyük tatil destinasyonlarından birisi haline dönüştü.

All Posts >>
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı