Alaturka Yachting logo

Marmaris en iyi plajlar

 ?>

Farklı tatil fikirleri insanların en çok ihtiyaç duydukları olgular olarak karşınıza çıkar. Mavi tur programları bu farklılıkların en belirginidir. Ülkemizin Ege ve Akdeniz bölgelerinde sıklıkla gerçekleştirilen mavi yolculuklar farklı deneyimler yaşamanıza olanak sağlayacağı gibi güzel bir tatil geçirmenize de imkan tanıyacaktır. Ege bölgesi mavi yolculuk için ideal alanların başında gelir. Marmaris ise bu ideal alanların en güzeli olarak göze çarpar.

Binlerce yıllık geçmişi ve sahip olduğu muhteşem doğal güzellikleri ile büyüleyici bir tatil deneyimi sunan Marmaris, her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor. Geçmişin izlerini günümüze kadar yansıtan bu şehir, kısa süre öncesine kadar yalnızca bir balıkçı kasabası iken artan turizm faaliyetleri sonrasında Avrupa’nın en önemli tatil destinasyonlarından birisine dönüştü. Marmaris’i popüler kılan pek çok etken bulunuyor. Bunların arasında doğal güzellikler ilk sırada kendine yer buluyor. Marmaris, çabuk derinleşmeyen denizi, onlarca güzel koyu, plajları ve sahil şeridiyle adeta bir cennet köşesini andırıyor. Bu durumun farkında olan insanlar ise bölgeyi ziyaret ediyor. Bölgenin bilinen güzelliklerinden ziyade yalnızca deniz yolu ile ulaşılabilen bazı güzellikleri de mevcut. Bu güzellikleri görüp değerlendirebilmek içinse Marmaris Mavi yolculukprogramları akla gelen ilk uygulama olarak dikkat çekiyor. Şehir yaşantısının sağladığı stresten kurtulup daha hoş ve huzurlu bir ortamda deneyim yaşamak isteyenlerin tercihi konumunda ki Marmaris, deniz, güneş ve kumsalın en güzel birleşme noktalarından birisi. Özellikle deniz tutkunlarının bölgeyi ziyaret ediyor olması bu bölgenin mavi yolculuk rotalarından birisi konumuna yükselmesini sağladı. Coğrafi olarak da doğal bir limanı andıran Marmaris, özellikle plajlarıyla harika deneyimler yaşamanıza olanak tanıyacak.  Marmaris Plajlarını detaylıca inceleyecek olursak;

1-  Marmaris Halk Plajı;


Marmaris Halk Plajı şehrin merkezinde başlayıp Uzunyalı plajı ile birleşen uzunluktadır. Gün içerisinde sıcaktan bunalanların en kolay şekilde denize girebilecekleri alan olarak dikkat çeker.

2-  Marmaris Uzunyalı Plajı

Marmaris Halk Plajından hemen sonra başlar ve İçmeler beldesine kadar uzanan 10 kilometrelik bir alanı oluşturur. Plaj çevresinde sosyal donatılar bir hayli fazladır.

3-  İçmeler Plajı:


İçmeler Plajı 8 kilometrelik uzunluğuyla dikkat çeker. Marmaris’in en popüler yerinde bulunan bu plaj, doğa ve denizin en güzel birleşme yerinde kendine yer buluyor. Karşısında bulunan küçük adacıklar, etrafının dağlarla çevrili olması ve tertemiz çam ormanları bu bölgeyi muhteşem kılan unsurlardır.

4-  Turunç Plajı;

21 kilometrelik enfes bir plajdır. Çevresinde bulunan tesisler ile tatilcilerin tüm ihtiyaçlarını karşılar. Turunç koyu mavi bayraklı plajlarıyla dikkat çeker. Mavi yolculuk yapanların da tercih ettiği bu plaj, kayalık alanlar ve su altı mağaraların çokluğu sebebiyle dalış organizasyonlarına da uygun bir yapıdadır.

5-  Kleopatra Plajı ve Sedir Adası;


6-  Sedir adası Marmaris’in 16 kilometre kuzeyinde yer alır ve mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisidir. Bölgenin altın sarısı kumsalları bölgeyi özel kılar. Plaj aynı zaman da Kleopatra plajı olarak da bilinir.

7-  Kumlubük Plajı;


Kumlubük Turunç’a 6 kilometre uzaklıktadır. Berrak denizi ve muhteşem kumsalı meşhur olan bu bölge yüzmek için de en ideal alanları oluşturur.

8-  Kızkumu Plajı;

Kızkumu Marmaris için özel bir alandır. Çam ormanlarıyla çevrili olan bu bölge denizde yürüyor hissini size yansıtır.

Bunların yanı sıra Cennet adası plajı, Günnücek Plajı, Çiftlik Plajı, Boncuk Koyu Plajı gibi diğer alternatifleri de değerlendirme şansına sahip olabilirsiniz.

Marmaris deniz tutkunlarının sıklıkla ziyaret ettiği destinasyonlardan birisidir. Sahip olduğu onlarca koy ve plaj sayesinde önemli Mavi turrotalarını oluşturan bu bölge enfes güzellikleriyle insanı büyüleyen bir yapıya sahiptir. Türk kıyılarının tüm keyfini sürebileceğiniz Marmaris, beldeleriyle birlikte mavi yolculukların unutulmaz rotalarını oluşturuyor. Marmaris bölgesinden başlayacağınız bir yolculuk iki farklı rotada ilerleyecektir. Birinci rotada Ekincik Koyu, Tershane Adası, Fethiye körfezi, Ağa Limanı, Ölüdeniz, kelebekler Vadisi, Kızkumu gibi bölgeler görülürken, ikinci rotada ise Bozukkale, Bencik Koyu, Datça, Simi Adası, Rodos, Cennet Adası gibi alanlar görülebilir. Muhteşem güzellikleriyle sizi büyülü bir dünyanın tam ortasına çekecek olan Marmaris, enfes güzelliklerini tamamen yansıtacak ve harika zaman geçirmenizi sağlayacaktır. Marmaris’in enfes denizi, koyları ve muhteşem plajları tatil amacıyla sizi bekliyor.


Son Makaleler

Neden Kemer'de Mavi Tura katılmalısınız?

Akdeniz bölgesi her dönemin önemli merkezlerini oluşturdu. Binlerce yıllık geçmişiyle tarihe yön veren Antalya, geçmişte ki izlerini günümüze taşıyarak önemli bir turizm destinasyonuna dönüşmeyi başardı.

Olimpos en iyi plajlar

Her köşesi cenneti andıran Türkiye’nin muhteşem güzelliklere sahip olan bölgeleri tatil için ideal alanları size sunuyor. Antalya bölgesi ise adeta turizm cenneti konumunda.

Neden Olimpos'ta Mavi Tura katılmalısınız?

Olimpos muhteşem güzellikleriyle büyüleyicidir. Eşsiz fırsatları size sunan ve mükemmel deneyimler yakalamanızı sağlayan Olimpos, mavi yolculukların değişmez rotasını oluşturuyor.

Göcek en iyi plajlar

Akdeniz’in muhteşem güzellikleriyle dikkat çeken incisi Göcek, eşsiz güzelliklerini size yansıtan yapısıyla harika bir deneyim yaşamanıza imkan tanıyacaktır.

Neden Göcek'te Mavi Tura katılmalısınız?

Göcek her yönüyle insanları büyüleyen bir yapıya sahiptir. Akdeniz’in en özel bölgelerinden birisi olan Göcek, muhteşem güzellikleriyle dikkat çeker.

All Posts >>
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı