Alaturka Yachting logo

KEMER KEKOVA MAVİ YOLCULUK

Kemer Kekova Mavi Yolculuk
Genel Bakış
Tur Programı
Notlar
İletişim


Akdeniz’in en güzel kıyılarını sahip Antalya ve Kekova’nın en güzel koylarının gezdiren bir mavi yolculuktur. Pırıl pırıl denizi el değmemiş doğal koyları günümüze kadar ulaşmış tarihi kalıntıları göre bileceğiniz harika bir turdur. Hepsi birbirinde güzel koylarda yüzerek ya da dalış yaparak deniz altını keşfedebilirsiniz. Türkiye’nin cennet koylarına sahip Akdeniz’de hayal ettiğinizden daha fazlası sizleri bekliyor. Olympos Antik Kenti, Adrasan Çavuş Koyu, Çayağzı, Noel Baba Kilisesi, Myra, Gökkaya, Batık Şehir, Tersane Koyu, Üçağız, Simena Antik Kenti, Kekova, Ceneviz Limanı, Sazak Koyu, Phaselis Koyu, Ayışığı Koyu ve daha bir doğal koyu görebileceğiniz bu gezide sizi çok etkiliyecektir. Mavi ve yeşilin iç içe bu kadar güzel uyumlu olduğu başka bir yer yoktur sanırım.

Kemer Kekova Mavi Yolculuk fiyatları

  • 11 Nisan 2020 - 30 Nisan 2020 ₺ 4.971
  • 1 Mayıs 2020 - 21 Mayıs 2020 ₺ 5.308
  • 22 Mayıs 2020 - 25 Haziran 2020 ₺ 6.824
  • 26 Haziran 2020 - 23 Temmuz 2020 ₺ 7.920
  • 24 Temmuz 2020 - 3 Eylül 2020 ₺ 10.110
  • 4 Eylül 2020 - 1 Ekim 2020 ₺ 7.920
  • 2 Ekim 2020 - 15 Ekim 2020 ₺ 6.824
  • 16 Ekim 2020 - 25 Ekim 2020 ₺ 5.308

Güncel indirimli fiyatları görmek için rezervasyon formundan tarih seçebilirsiniz.

Kemer Kekova Mavi Yolculuk Programı

Gün 1

Kemer

Mavi turumuzun başladığı ilk günde guletimiz Kemer Yat Marina'da misafirlerimizle buluşacaktır. Akşam yemeği de burda verileceği için Kemer Marina'ya demir atılır. Bu bölge yılın 300 günü güneşe boğulan ve Türkiye'nin en popüler tatil merkezlerinden birisidir. Gece kendinizi hızlı gece hayatının kollarına atabilirsiniz.(A)

Gün 2

Kemer - Adrasan Koyu

Kahvaltıdan sonra öğle yemeği için Olympos’a seyire çıkacağız. Olympos’un çarpıcı plajında yüzebilir ve ya plajın arkasında büyümüş ağaçlarla kaplı antik kenti keşfedebilirsiniz. Daha sonra akşam yemeği için Adrasan Koyu’na doğru seyirimiz devam edecek. Gece konaklamayı burada yapacağız.(K,Ö,A)


Gün 3

Adrasan Koyu - Gökkaya

Kahvaltıdan sonra St.Nicholas Kilisesi, Likya Kaya Mezarları ve Antik tiyatro da dahil olmak üzere Myra kalıntılarını ziyaret edebilirsiniz. Daha sonra yüzmek ve güneşlenmek için Kekova Batık Şehri’ne yelken açacağız. Burası opsiyonel su sporları yapmak için uygun bir yerdir. Gökkaya'ya yakın sakin bir koyda geceyi geçirmek için demir atılır. (K,Ö,A)

Gün 4

Gökkaya- Kekova

Bugünümüzü Gökkaya'nın gizli koylarından birisinde geçireceğiz. Kahvaltıdan sonra akşam yemeğine kadar olan vakitte opsiyonel olarak size sunduğumuz Saklıkent turuna katılabilirsiniz. Ya da gece demir atacağımız Kekova'da da vaktinizi değerlendirebilirsiniz.(K,Ö,A)

Gün 5

Kekova

Bu güzel gecenin sabahında kahvaltımızdan sonra Kekova bölgesine seyre çıkılacaktır. İlk olarak 2000 yıl önceden Likya döneminden kalma olan ve bir depremle yıkılan antik şehri keşfetmeye çıkacağız. Daha sonra su altı Likya mezarları ve Batık Şehir’i göreceğiz. Dünya mirası listesinde koruma bölgesi olduğu için burada yüzme veya farklı bir spor etkinliği yapmak yasaktır. Bir sonraki durak olan Simena Kalesi’nin büyülü manzarası karşısında ise kendinizi kaybedebilirsiniz. Geriye kalan zamanımızı Üçağız veya Kekova'da geçireceğiz.(K,Ö,A)

Gün 6

Üçağız/Kekova- Faselis Koyu

Kahvaltımızdan sonra ilk rotamız Porto Ceneviz veya Sazak Koyu olacaktır. Her iki yerde de denize dik uçurumlar bulunmaktadır ve oldukça sakin koylardır. Eğer cesur birisi iseniz kaya atlayışı yapmayı deneyebilirsiniz. Daha sonra geceyi geçirmek üzere rotamızı Faselis Koyu'na çevireceğiz, gece buraya demir atılacaktır.(K,Ö,A)

Gün 7

Faselis Koyu- Kemer

Kahvaltıdan sonra iyi korunmuş bu antik kenti keşfe çıkabilirsiniz. Faselis üç limanı ile Likya'nın doğusunda uzun yıllar en önemli liman özelliğini korumuştur. Kentin ortasında 20-24 metre genişliğinde muhteşem bir cadde vardır. Bu caddenin güney ucunda Hadrian Su Yolu Kapısı bulunur. Caddenin iki yanında gezinti yolları ve dükkânlar vardır. Bunların da yakınında Hamamlar, Agora ve tiyatro gibi kamu yapıları bulunur. Bu yapıların tarihinin MÖ 1. ve 2. yüzyıla kadar uzandığı ileri sürülmektedir. Kent merkezi ile 70 m yükseklikteki plato üzerine kurulmuş olan yerleşim yeri arasında su kanalları vardır. Bu güzel antik kentten sonra akşam yemeği için rotamızı Kemer'e çevireceğiz. Mavi turda tanıştığınız yeni arkadaşlarınızla Kemer 'de manzaranın tadını çıkartabilirsiniz.(K,Ö,A)

Gün 8

Kemer

Mavi turumuzun son kahvaltısından sonra rahatlamış ve eğlence dolu bir tatilin ardından mürettebat ekibi ile vedalaşarak guletinizden ayrılabilirsiniz.(K)

Notlar

Aşağıda kabin kiralama ile ilgili bilgi ve detayları bulabilirsiniz.

YAT BİLGİLERİ
Bu seyir Standart / Klasik Guletler ile yapılmaktadır. Guletlerde klima yoktur. Tüm Guletlerimizde yat sigortası vardır. Tüm yolculara kendi bireysel seyahat sigortalarını yaptırmalarını tavsiye ediyoruz.Bu rota için (Alaturka) kendimizden farklı operatör / guletler kullanabiliriz.

LİMANLARDA GECELEME
Güzergahına bağlı olarak bu geziye 2/3 gece limanlarda geceleme yapılır. Tüm limanların gürültülü olabileceğini lütfen unutmayın.

DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR
Liman ve marina ücretleri, vergiler ve yakıt kabin kiralama paket fiyatınıza dahildir. Yolcular gemide tüm standart yatçılık ekipmanlarını kullanırlar. Şnorkel, maske ve masa oyunları da dahildir. Bu kabin kiralamada banyo / plaj havlusu verilmeyebilir. Yanınızda getirmelisiniz. Teknede bulunan havlular yüzme ve güneşlenme için kullanılamaz. Giriş ücretleri ve isteğe bağlı aktiviteler kabin kiralama fiyatına dahil değildir.

YEMEKLER VE İÇECEKLER
Kahvaltı, öğle yemeği, ikindi çayı ve atıştırmalıklar kabin kiralama hizmetine dahildir. Kabin kiralama paketinizde içecek servisi yoktur. Bu durumda kendi içeceğinizi getiremezsiniz. Su dahil tüm içecekler gemide satılmaktadır. Bar ödemeleriniz tur süresince kayıt edilir ve tur sonunda toplu olarak nakit ödeme alınır.
Bu rotada diyet gereksinimleri kabul edilmez / hazırlanmaz, diyet ihtiyacı olan konukların kendi ek yiyeceklerini tekneye getirmeleri gerekir.


KONAKLAMA
Kabinlerin tahsisi yerinde yapılır. Bu yolculuklardaki tüm kabinler genellikle çift kabin düzeninde iki kişi içindir. Tek seyahat edenler, kabinleri seyahat sırasında diğer kişilerle paylaşamaz. Ek ücret dahilinde ek bir kabin ayırmalıdırlar. Ek ücretler için lütfen bize e-posta gönderin. Tüm kabinler tuvalet ve duşlu özel banyoya sahiptir.

KISITLAMALAR
Kabin kiralama rehberli olmayan bir turdur. Gemide siteler ve bölgeler hakkında bilgi veren yerel bir rehber yoktur. 12 yaşından küçük çocukların konaklamasına izin verilmemektedir. 12 yaş ve üzeri tam kabin kiralama fiyatına sahiptir.

GÜZERGAH
Bu güzergahı takip etmek için tüm çaba gösterilecektir, ancak kötü hava ve / veya deniz koşulları durumunda, bu program değişebilir. Bu, değiştirilmiş günlük planları ve gece duraklarını içerebilir. Bu durumlarda alternatif seçenekler konusunda müşterilere danışmak için her türlü çaba gösterilecektir, para iadesi yapılmayacaktır.

İletişim

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz

İsim
E-Posta
Tel
Sizi daha sonra bu numaradan arayacağız
Mesaj
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı