Alaturka Yachting logo

Göcek en iyi plajlar

 ?>

Akdeniz’in muhteşem güzellikleriyle dikkat çeken incisi Göcek, eşsiz güzelliklerini size yansıtan yapısıyla harika bir deneyim yaşamanıza imkan tanıyacaktır. Mavi yolculukların başlangıç noktası sayılan bu şehir, tüm güzellikleriyle sizi bekliyor. Göcek, mavi yolculukların dünya da ilk başlangıç noktalarından birisi olmasıyla özel bir yere ve öneme sahip. Buna sahip olunan güzellikler de eklendiğinde harika deneyimleri sonuna kadar yaşayacak ve huzurlu bir tatil deneyimi gerçekleştireceksiniz. Göcek Mavi yolculuk programları küçük beldenin birbirinden özel marinalarında başlıyor. Bu marinalar arasında Club Marina, Skopea Marina, Belediye Marina, Marinturk Göcek Village Port, Marinturk Göcek Exclusive ve Port Göcek Marina isimleri dikkat çekiyor. Her yıl on binlerce turistin yalnızca mavi yolculuk amacıyla burayı ziyaret ediyor olması, bölgenin önemini gözler önüne seriyor. Göcek’te mavi yolculuğa çıkmak için oldukça fazla alan bulunuyor. Bunlar arasında koylar, eşsiz güzelliklere sahip plajlar akla ilk gelen unsurladır. Göcek plajları burada özel bir öneme sahiptir. Denizin ve güneşin keyfini çıkarabileceğiniz en güzel Göcek plajları harika yapılarıyla dikkat çekiyor. En iyi Göcek Plajlar listesine bakacak olursak;

The Blue Point Plajı

D-Marin Göcek’in en sonunda bulunan plaj 12 yaş çocuklar için ücretsizdir. Giriş ücretleri arasında ise havlu, şezlong, duş gibi imkanlar bulunuyor. Muhteşem manzarasıyla dikkat çeken bu plaj rahatlamak için apayrı bir havayı size sunacaktır.

Lime Beach Club

Lime Beach Club Göcek bölgesinde denize girebileceğiniz en ideal alanlardır. Hem rahat hem konforlu şezlonglarında mükemmel bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Göcek Adası Plajı

Göcek Adası Plajı’na limandan her yarım saatte bir kalkan küçük motorlarla gidiş-dönüş ücreti olan
15 TL ödeyerek ulaşabiliyorsunuz. Şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz gibi basit yemekler ve soğuk içecekler alabileceğiniz küçük bir lokantası da bulunuyor.

İnlice Plajı (Halk Plajı)

Arabası olanlar, Göcek merkezinden Fethiye yönüne doğru 5 km ilerlediklerinde sağda ‘İnlice Plajı’ sapağını görecekler. Göcek Belediyesinin işlettiği kafe ve 800 metre uzunluğundaki plajda; araç park alanı, aperatif yiyecek içecek çeşitleri, tuvalet, duş, soyunma kabinleri, şezlong, şemsiye gibi tüm ihtiyaçlarınızı ücretsiz karşılayabilirsiniz.

Günlüklü Koyu / Küçük Kargı

Göcek’e 10km uzaklıkta, Muğla karayolu üzerinde bulunan koy dünyada eşine az rastlanan, güzel kokulu ve sık günlük ağaçlarıyla bezenmiştir. Pek çok hastalığın (kaşıntı, astım, bronşit, ülser ve mide rahatsızlıkları) tedavisinde ve parfümeri sanayinde kullanılan sığla yağı, günlük ağacının salgısıdır.
Koyda bulunan The Bay Beach Club tesislerinde günlük olarak plajdan, restoranın hamburger, patates gibi sıcak yemekler ve meşrubat ve alkollü içki servisinden yararlanabilirsiniz.

Adalar / Göcek

Birbirinden güzel sayısız koylarla süslü Kapıdağı Yarımadası ve adalardan oluşan, balıkçıların “Karanlık İçi” olarak tanımladıkları bölge mavi yolculukların vazgeçilmez uğrak yerlerinden biridir. Fethiye ve Göcek’ten düzenlenen günübirlik turlarla da ulaşılabilen Yassıca Adalar, Hamam Koyu, Kurşunlu Koyu, Yavansu, Bedri Rahmi Koyu, Tersane Adası, Göbün Koyu, Boynuzbükü, Göcek Adası, Domuz Adası, Zeytin Adası, Kızıl Ada yörede “12 Adalar” olarak da anılmakta ve önemli bir çekim alanı özelliğini taşımaktadır.

Bölgenin keyfini çıkarabilmek için hemen Mavi tur organizasyonlarına katılabilirsiniz. Eşsiz güzellikler ışığında yapacağınız bu yolculuk sizi şehir hayatının stresli ve sıkıntılı havasından kurtaracak ve huzur dolu bir tatil deneyimi yaşamanıza imkan tanıyacaktır. Muhteşem fırsatlarıyla size değerli bir tatil olanağı sunacak olan Göcek ve bölgesinde eşsiz deneyimlere ev sahipliği yapabilir ve mükemmel olanaklardan yararlanarak huzur dolu bir tatil geçirebilirsiniz.


Son Makaleler

Neden Kemer'de Mavi Tura katılmalısınız?

Akdeniz bölgesi her dönemin önemli merkezlerini oluşturdu. Binlerce yıllık geçmişiyle tarihe yön veren Antalya, geçmişte ki izlerini günümüze taşıyarak önemli bir turizm destinasyonuna dönüşmeyi başardı.

Olimpos en iyi plajlar

Her köşesi cenneti andıran Türkiye’nin muhteşem güzelliklere sahip olan bölgeleri tatil için ideal alanları size sunuyor. Antalya bölgesi ise adeta turizm cenneti konumunda.

Neden Olimpos'ta Mavi Tura katılmalısınız?

Olimpos muhteşem güzellikleriyle büyüleyicidir. Eşsiz fırsatları size sunan ve mükemmel deneyimler yakalamanızı sağlayan Olimpos, mavi yolculukların değişmez rotasını oluşturuyor.

Neden Göcek'te Mavi Tura katılmalısınız?

Göcek her yönüyle insanları büyüleyen bir yapıya sahiptir. Akdeniz’in en özel bölgelerinden birisi olan Göcek, muhteşem güzellikleriyle dikkat çeker.

Bodrum en iyi plajlar

Bodrum, eşsiz güzellikleriyle size önemli ayrıntıları sunacak harika bir destinasyondur. Yüzyıllardır korumayı bildiği tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini günümüze kadar aktarabilen bu bölge, günümüzün en büyük tatil destinasyonlarından birisi haline dönüştü.

All Posts >>
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı