Alaturka Yachting logo

FETHİYE OLYMPOS MAVİ YOLCULUK

Fethiye Olympos Mavi Yolculuk
Genel Bakış
Tur Programı
Notlar
İletişim

Akdeniz’in en popüler mavi yolculuklarından olup tarihi yerleri görüp doğal güzelliklerini keşfedip turkuaz mavisi sularda yüzmenin tadına varabilirsiniz. Fethiye’den başlayıp Olimpos’a kadar uzanan bu güzel yolculuk adeta sizi büyüleyecek ilk olarak Ölüdeniz’in turkuaz mavisi sularının etkisi sizi sizden güzelliğin kucağına bırakacak burada yüzmenin tadına varacaksınız. Ilk durağınız Kelebekler Vadisi burada isterseniz Kaplan Kelebekleri’nin resimlerini çekebilir isterseniz yüzebilirsiniz. Mavi yolculuğumuza Gemiler Adası’ndan muhteşem gün batımını izlemek için devam ediyoruz. Burada adeta denizle güneşin birleştiğine tanık olacaksınız. Gemiler Adası’nda bulunan tarihi kalıntıları da keşfede bilirsiniz. Buradan yolculuğumuza Kaş’ doğru devam ediyoruz seyrimizde birbirinden güzel koyları keşfediyor  Kekova’ya doğru devam ediyoruz. Etkileyici bir görünüme sahip tarihi batık şehir karşımıza çıkıyor. Yarısını depremde sular altında kalan bu şehir günümüze kadar kalıntıları ayakta kalmıştır. Birbirinden güzel daha bir çok koyu ve tarihi yerleri görüp bu güzel yerlerde yüzmenin ve keşfetmenin tadına doyamayacaksınız. Bu güzel tura mutlaka sizde katılın ve doğal güzelliklerin tadına varın.

Fethiye Olympos Mavi Yolculuk fiyatları

  • 16 Nisan 2022 - 24 Haziran 2022 ₺ 4.802
  • 25 Haziran 2022 - 31 Temmuz 2022 ₺ 5.729
  • 1 Ağustos 2022 - 31 Ağustos 2022 ₺ 6.150
  • 1 Eylül 2022 - 30 Eylül 2022 ₺ 5.729
  • 1 Ekim 2022 - 15 Ekim 2022 ₺ 4.802

Güncel indirimli fiyatları görmek için rezervasyon formundan tarih seçebilirsiniz.

Fethiye Olympos Mavi Yolculuk Programı

Gün 1

Fethiye - Noel Baba Adası

Mavi turumuzun başladığı ilk sabah saat 09:00’da  Fethiye’deki ofisimizde buluşma. Teknede mavi yolculuğunuz hakkında bilgilendirme yapıldıktan sonra tekne seyir haline geçecek ve mavi turumuz başlayacaktır.

Teknemizin ilk rotası Kelebek Vadisi'ne olacaktır. Kelebek Vadisi’nde 136 türden farklı kelebek türlerini görebilirsiniz fakat yaz aylarında bu güve ve kelebekleri fark etmek biraz zordur. Ardından Avrupa’nın en çok fotoğraflanan ve yamaç paraşütü için dünyanın en iyi yerlerinden biri olan Ölüdeniz Plajı’na seyire çıkacağız. Burada yamaç paraşütü yaparak Ölüdeniz’ in eşsiz manzarasını seydebilirsiniz.

Gece teknemiz Noel Baba Adası’na demir atacak ve gece burada geçirilecektir. Günbatımını izlemeye çıkarken yanınızda bir şişe şarap almanız tavsiye edilir. (Ö,A)

Gün 2

Noel Baba Adası - Kaş

İkinci günümüzün sabahı güzel bir kahvaltının ardından yüzmek ve Akvaryum Koyu’nun eşsiz güzellikleriyle tanışmak için mavi turumuz Kalkan'a hareket edecektir. Burası hem yüzmek hem de şnorkel yapmak için mükemmel bir mekandır.

Öğle yemeğimiz için ise küçük ve şirin bir balıkçı kasabası olan Kaş'a hareket edilir. Kaş'ta birçok el yapımı takı, giysi, ev eşyası satan mağazaları keşfetmek ve gezmek için bol bol vaktiniz olacaktır.

Gecemizi ise Kaş ve Kekova arasındaki güzel bir koyda geçireceğiz. (K,Ö,A)

Gün 3

Kaş - Gökkaya Koyu

Bu güzel gecenin sabahında kahvaltımızdan sonra Kekova bölgesine seyre çıkılacaktır. İlk olarak 2000 yıl önceden Likya döneminden kalma olan ve bir depremle yıkılan antik şehri keşfetmeye çıkacağız. Daha sonra su altı Likya mezarları ve batık şehri geçerek Simena Kalesi’nin büyülü manzarası karşısında kendinizi kaybedebilirsiniz.

Geceleme Gökkaya körfezi olacaktır. (K,Ö,A)

Gün 4

Gökkaya - Olimpos

Son günümüzde kahvaltı, yüzme ve şnorkel için Korsanlar Mağarası ya da başka yakın bir koyda vakit geçireceğiz.

Saat 10:00 sularında Uçağız Limanına demir atacağız ve mavi turumuz burada sona erecektir. Olimpos’ta kalanlar için ücretsiz servisimiz sizi seçtiğiniz otelinize bıracaktır. Eğer farklı bir yere gidecekseniz Demre Otogarı’na da ücretsiz servisimiz vardır.(K)

Notlar

Aşağıda kabin kiralama ile ilgili bilgi ve detayları bulabilirsiniz.

YAT BİLGİLERİ
Kabin kiralama için sizlere standart bir gulet sağlanır. Sadece programda belirtilen şartlarda kullanılmak koşulu ile, sizlere sağlanan guletlerden bazıları klimalı olabilir.Yatlar, gelişinizde belirlenir. Rezervasyon esnasında, belirlenemez ya da garanti edilemez.

Tüm yatlarımız sigortalıdırlar. Ancak biz, tüm misafirlerimize, bireysel seyahat sigortalarını yaptırmalarını tavsiye ediyoruz.

DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR
Tüm liman ve deniz ücretleri, vergiler ve yakıt ücreti, kabin kiralama ücretinize dahildir. Misafirler, gemide tüm standart yatçılık ekipmanlarını kullanabilirler, buna şnorkel, maske ve oyunlar dahildir.

Mavi turunuz da yatak takımlarınız, tarafımızdan sağlanmaktadır. Ancak kendi plaj/banyo havlunuzu getirmeyi unutmayın çünkü havlu verilmemektedir.

Opsiyonel aktivite ücretleri (paraşüt, dalış, su sporları, transferler) ve giriş ücretleri, kabin kiralama ücretinize dahil değildir.

YİYECEK & İÇECEK
Seyriniz süresince yemekler ve içme suyu turunuza dahildir. Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği, ikindi çayı, içme suyu ve aperatiflerden oluşur.

Kabin kiralama paketinize içecekler dahil değildir. Bu durum, kendi içeceklerinizi getirebileceğiniz anlamına gelmez.

Su hariç tüm içecekler, uygun fiyatlarla teknede satılmaktadır. Bar ödemeleriniz tur süresince kaydedilir ve tur sonunda toplu olarak nakit ödeme alınır.

KONAKLAMA
Kabin tahsisi yerinde yapılır. Tüm guletler ve kabin düzenleri farklıdır ve kabinler önceden belirlenemez. Turunuzda, grubunuzun türüne bağlı olarak, ikiz yataklı, çift kişilik, üç kişilik ya da dört kişilik kabinlerde konaklayabilirsiniz.

Mümkün ise, Alaturka, çiftler için çift kişilik, hemcinsler için çift yataklı kabin ayarlamak için elinden geleni yapacaktır.

Başka bir yolcu ile eşleşmek istemeyenler için tek kişilik kabinler, ek ücret dahilinde, mevcuttur.

Tüm kabinlerde, tuvalet ve duşlu özel banyolar bulunmaktadır.

KISITLAMALAR
Kabin kiralama rehberi olmayan bir turdur. Teknede, siteler ve bölgelerle ilgili bilgi verecek herhangi bir yerel rehber yoktur.

0-6 yas arası çocuklar katılamaz, 7 ile 10 yaş arası çocuklardan, ailesinin ve/veya velisinin kabininde kalma koşulu ile tam fiyatın % 50' si oranında ücret alınır. Eğer birden fazla çocuk varsa, ilk çocuk için % 50, diğer her bir çocuk için tam ücret alınır. Her 2 ebebeyn 1 çocuğa indirim sağlayabilir. 11 yaş ve üstü çocuklardan tam ücret talep edilir.

Tüm çabalarımız, belirtilen tur programını takip etmek içindir. Ancak, kötü hava ve/veya deniz koşulları sebebiyle bu program değişebilir.

Bu, değişen geceleme ve duraklama noktaları demektir. Bu durumlarda, alternatif seçenekler hakkında  misafirlere danışılacaktır.Ancak para iadesi yapılmayacaktır.

İletişim

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz

İsim
E-Posta
Tel
Sizi daha sonra bu numaradan arayacağız
Mesaj
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı