Alaturka Yachting logo

FETHİYE KEKOVA MAVİ YOLCULUK

Fethiye Kekova Mavi Yolculuk
Genel Bakış
Tur Programı
Notlar
İletişim

Fethiye - Kekova - Fethiye turu  7 gün 6 gece süren ve Türkiye Akdenizinin sunduğu en güzel güneşli iklimi ve kristal mavisi suları deneyimlemenin en güzel yoludur. Saklı koylardan çekici limanlara uzanan ve dalgaların sesine aşık olmanıza neden olacak bir tur. Tur masalsı Fethiye’den başlayıp Türkiye’nin en popüler turist noktalarından biri olan Kekova Sahilleri boyunca devam eder. Batık Şehir’den Simena Kalesi’ne  ve Korsanlar Mağaras’ına uzanan masalsı bir yolculuk. Çeşitli koylarda yüzerek ve şnorkel dalışı yaparak günün tadını çıkarabilir, kıyılarda su sporlarını deneyebilir, Gemiler Adası’ndaki eski mezarları ziyaret edebilir, Avrupa’nın en çok fotoğraflanan plajında yürüyüşe çıkabilir, Mavi Göl’de kayalıklardan denize dalabilir, Likyalılar’ın eserlerini keşfedebilir ve yorulana kadar küçük kasabalarda alışveriş yapabilirsiniz. Bu Mavi Tur size Akdeniz’in en iyilerini yaşama fırsatını sağlayacak ve daha fazlası için geri döneceksiniz! Fethiye - Kekova - Fethiye turu 1 haftalık Fethiye - Olympos ve Olympos - Fethiye turlarının kombinasyonudur. Dolayısıyla tur boyunca Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi, Kaş, Batık Şehir, Simena Kalesi vb. gibi yerleri ikişer kez ziyaret edeceksiniz. Fakat daha küçük duraklar ve yemekleriniz geri dönüş yolcuğumuzda tamamen farklı olacaktır. Bu tur Nisan ortasından Ekim sonuna kadar haftada bir kaç sefer olarak düzenlenmektedir.

Fethiye Kekova Mavi Yolculuk fiyatları

  • 16 Nisan 2022 - 24 Haziran 2022 ₺ 8.931
  • 25 Haziran 2022 - 31 Temmuz 2022 ₺ 10.868
  • 1 Ağustos 2022 - 31 Ağustos 2022 ₺ 11.627
  • 1 Eylül 2022 - 30 Eylül 2022 ₺ 10.868
  • 1 Ekim 2022 - 15 Ekim 2022 ₺ 8.931

Güncel indirimli fiyatları görmek için rezervasyon formundan tarih seçebilirsiniz.

Fethiye Kekova Mavi Yolculuk Programı

Gün 1

Fethiye - Noel Baba Adası

Mavi turumuzun başladığı ilk sabah saat 09:00’da  Fethiye’deki ofisimizde buluşma. Teknede mavi yolculuğunuz hakkında bilgilendirme yapıldıktan sonra tekne seyir haline geçecek ve mavi turumuz başlayacaktır. Saat 11:00 de hareket eden teknemizin ilk rotası Kelebek Vadisi'ne olacaktır. Kelebekler Vadisinde 136 türden farklı kelebek türlerini görebilirsiniz fakat yaz aylarında bu güve ve kelebekleri fark etmek biraz zordur.

Ardından Avrupa’nın en çok fotoğraflanan ve yamaç paraşütü için dünyanın en iyi yerlerinden biri olan Ölüdeniz Plajı’na seyire çıkacağız. Burada yamaç paraşütü yaparak Ölüdeniz’ in eşsiz manzarasını seydebilirsiniz. Gece teknemiz Noel Baba Adası’na demir atacak ve gece burada geçirilecektir. Günbatımını izlemeye çıkarken yanınızda bir şişe şarap almanız tavsiye edilir.  (Ö,A)

Gün 2

Noel Baba Adası - Kaş

İkinci günümüzün sabahı güzel bir kahvaltının ardından yüzmek ve Akvaryum Koyu’nun eşsiz güzellikleriyle tanışmak için mavi turumuz Kalkan'a hareket edecektir. Burası hem yüzmek hem de şnorkel yapmak için mükemmel bir mekandır. Öğle yemeğimiz için ise küçük ve şirin bir balıkçı kasabası olan Kaş'a hareket edilir. Kaş'ta birçok el yapımı takı,giysi,ev eşyası satan mağazaları keşfetmek ve gezmek için bol bol vaktiniz olacaktır. Gecemizi ise Kaş ve Kekova arasındaki güzel bir koyda geçireceğiz.(K,Ö,A)

Gün 3

Kaş - Gökkaya Koyu

Bu güzel gecenin sabahında kahvaltımızdan sonra Kekova bölgesine seyre çıkılacaktır. İlk olarak 2000 yıl önceden Likya döneminden kalma olan ve bir depremle yıkılan antik şehri keşfetmeye çıkacağız. Daha sonra su altı Likya Mezarları ve Batık Şehir’i geçerek Simena Kalesi’nin büyülü manzarası karşısında kendinizi kaybedebilirsiniz. Gece için  durağımız ise  Gökkaya Koyu olacaktır. (K,Ö,A)

Gün 4

Gökkaya Koyu -Demre

Kahvaltı, yüzme ve şnorkel için Korsanlar Mağarası ya da başka yakın bir koyda vakit geçireceğiz. Öğle yemeğinden önce saat 10:30/11:00 sularında Ucagız Limanı’na demir atacağız. Buradan ücretsiz servislerimiz sizi şehir merkezine götürecektir. Demre'yi gezmek, keşfetmek ve alışveriş yapmak için bolca vaktiniz olacak. Başka bir alternatif olan St.Nicholas Kilisesini veya Myra antik gibi tarihsel dokusu olan yerleri gezmek sizin tercihinizdedir. Saat 12:00 da ücretsiz servisimiz sizi teknenize geri getirecektir .(K,Ö,A)

Gün 5

Gökkaya Koyu - Liman Ağzı veya Firnaz Koyu

Sabah kahvaltı ve yüzme molası için guletimizin ilk durağı Yağlıca Koyu ya da yakınlarındaki başka bir koy olacaktır. Öğle yemeğimiz ise Kaş Limanı'nda servis edilecektir. Bu şirin ve güzel şehri gezmek alışveriş yapmak için yeterli vaktiniz olacaktır. Akşam yemeği ve gece konaklama için Firnaz Koyu veya Liman Ağzına demir atılacaktır.(K,Ö,A)

Gün 6

Firnaz joyu veya Liman Ağzı - Noel Baba Adası

Erken saatlerde Kelebek Vadisi 'ne doğru guletimiz seyir halinde olacaktır. Sabah Kelebek Vadisi'nin eşsiz manzarasına gözlerinizi açacaksınız. Burada yüzebilir çeşitli su sporlarını yapabilirsiniz. Daha sonra dünyanın en çarpıcı plajlarından birisi olan Ölüdeniz'e gidilecektir. Yüzebilir yada yamaç paraşütü gibi cesur ve farklı bir deneyime sahip olabilirsiniz. Gece konaklama için Noel Baba Adası'na demir atılır. Burada bir şişe şarap alarak eşsiz günbatımına tanıklık etmeniz tavsiye edilir.(K,Ö,A)

Gün 7

Noel Baba Adası - Fethiye

Mavi turunuzun son sabah kahvaltısı Tarzan Koyu'nda verilecektir. Öğle yemeği ve yüzme molası için rotamız Samanlık Koyu olacaktır. Ve son durak olarak Fethiye Limanı'na demir atılacaktır. Mürettebat ekibi ve tur arkadaşlarınızla vedalaşarak tekneden ayrılabilirsiniz.(K,Ö)

Notlar

Aşağıda kabin kiralama ile ilgili bilgi ve detayları bulabilirsiniz.

YAT BİLGİLERİ
Kabin kiralama için sizlere standart bir gulet sağlanır. Sadece programda belirtilen şartlarda kullanılmak koşulu ile, sizlere sağlanan guletlerden bazıları klimalı olabilir.Yatlar, gelişinizde belirlenir. Rezervasyon esnasında, belirlenemez ya da garanti edilemez.

Tüm yatlarımız sigortalıdırlar. Ancak biz, tüm misafirlerimize, bireysel seyahat sigortalarını yaptırmalarını tavsiye ediyoruz.

DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR
Tüm liman ve deniz ücretleri, vergiler ve yakıt ücreti, kabin kiralama ücretinize dahildir. Misafirler, gemide tüm standart yatçılık ekipmanlarını kullanabilirler, buna şnorkel, maske ve oyunlar dahildir.

Mavi turunuz da yatak takımlarınız, tarafımızdan sağlanmaktadır. Ancak kendi plaj/banyo havlunuzu getirmeyi unutmayın çünkü havlu verilmemektedir.

Opsiyonel aktivite ücretleri (paraşüt, dalış, su sporları, transferler) ve giriş ücretleri, kabin kiralama ücretinize dahil değildir.

YİYECEK & İÇECEK
Seyriniz süresince yemekler ve içme suyu turunuza dahildir. Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği, ikindi çayı, içme suyu ve aperatiflerden oluşur.

Kabin kiralama paketinize içecekler dahil değildir. Bu durum, kendi içeceklerinizi getirebileceğiniz anlamına gelmez.

Su hariç tüm içecekler, uygun fiyatlarla teknede satılmaktadır. Bar ödemeleriniz tur süresince kaydedilir ve tur sonunda toplu olarak nakit ödeme alınır.

KONAKLAMA
Kabin tahsisi yerinde yapılır. Tüm guletler ve kabin düzenleri farklıdır ve kabinler önceden belirlenemez. Turunuzda, grubunuzun türüne bağlı olarak, ikiz yataklı, çift kişilik, üç kişilik ya da dört kişilik kabinlerde konaklayabilirsiniz.

Mümkün ise, Alaturka, çiftler için çift kişilik, hemcinsler için çift yataklı kabin ayarlamak için elinden geleni yapacaktır.

Başka bir yolcu ile eşleşmek istemeyenler için tek kişilik kabinler, ek ücret dahilinde, mevcuttur.

Tüm kabinlerde, tuvalet ve duşlu özel banyolar bulunmaktadır.

KISITLAMALAR
Kabin kiralama rehberi olmayan bir turdur. Teknede, siteler ve bölgelerle ilgili bilgi verecek herhangi bir yerel rehber yoktur.

0-6 yas arası çocuklar katılamaz, 7 ile 10 yaş arası çocuklardan, ailesinin ve/veya velisinin kabininde kalma koşulu ile tam fiyatın % 50' si oranında ücret alınır. Eğer birden fazla çocuk varsa, ilk çocuk için % 50, diğer her bir çocuk için tam ücret alınır. Her 2 ebebeyn 1 çocuğa indirim sağlayabilir. 11 yaş ve üstü çocuklardan tam ücret talep edilir.

Tüm çabalarımız, belirtilen tur programını takip etmek içindir. Ancak, kötü hava ve/veya deniz koşulları sebebiyle bu program değişebilir.

Bu, değişen geceleme ve duraklama noktaları demektir. Bu durumlarda, alternatif seçenekler hakkında  misafirlere danışılacaktır.Ancak para iadesi yapılmayacaktır.

İletişim

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz

İsim
E-Posta
Tel
Sizi daha sonra bu numaradan arayacağız
Mesaj
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı