Alaturka Yachting logo

FETHİYE GOCEK HERSEY DAHİL MAVİ YOLCULUK

Fethiye Gocek Hersey Dahil Mavi Yolculuk
Genel Bakış
Tur Programı
Notlar
İletişim

Arkanıza yaslanın ve Fethiye Körfezi'nin en güzel ve en gizli mücevherlerini keşfe çıkan bu mavi yolculukla tatilin tadını Alaturka Yatçılık farkı ile yaşayın. Tershane Adası, Hamam Koyu, Yassıca Adaları ve Bedri Rahmi Koyu dahil olmak üzere Fethiye yöresinde bulunan 12 Adaların birçoğunu ziyaret etme imkanını bulun. Bu farklı ve eğlenceli mavi yolculuk Dalyan ve Kaplumbağa plajını keşfetmenizi caretta deniz kaplumbağalarını görmenizi sağlayan bir gezi rotası içerir.

Fethiye Gocek Hersey Dahil Mavi Yolculuk Programı

Gün 1

Fethiye

Fethiye Limanı'nda buluna guletinize öğleden sonra giriş yapabilirisniz. Mürettebat ekibi ve diğer misafirlerle tanışmanın ardından mavi yolculuk hakkında kısa bir bilgilendirme yapılır. Mavi turun ilk akşam yemeği Fethiye Limanında gulette servis edilir. Yemeğin ardından Fethiye'nin canlı gece hayatını keşfedebilirsiniz. Gece konaklama Fethiye Limanı'nda yapılır. (A)

Gün 2

Fethiye - Kızıl Ada

Sabah kahvaltının ardından Fethiye Körfezi'nden guletimiz yüzmek ve güneşin adını çıkartmanız için hareket eder. Kızıl Ada rotasında ilerleyen mavi turumuz sırasında öğle yemeği ve yüzme molaları için çeşitli koylarda mola verilir. Kızıl Ada kırmızı çakıl taşları ve deniz feneri ile mükemmel bir görünüme sahiptir. Kızıl Ada'nın bu kırmızı taşları için çeşitli efsaneler söylenmektedir. Kızıl Ada yakınlarında bir koya demir atılır akşam yemeği ve gece konaklama burada yapılır. (K,Ö,A)

Gün 3

Kızıl Ada - Göcek Koyu

Sabah Fethiye körfezinin ünlü bir limanı olan Göcek için demir alınır. Güzel ve şirin bir kasaba olan Göcekte mesire alanlarında yürüyüş ve alışveriş yapabilir ya da küçük ve şirin kafelerin birisinde vakit geçirebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak Dalyan turuna da katılabilirsiniz. Bu turda caretta deniz kaplumbağalarına ev sahipliği yapan Kaplumbağa Plajını da görebilirsiniz. İncecik güzel kumu ile İz tuzu Plajında uzun bir mola verebilirsiniz. Burada kumdan kaleler yapabilir plajın serin sularına kendinizi bırakabilir güneşin tadını çıkartabilirsiniz. Bu eğlence dolu günün ardından gulete dönüş yapılır ve akşam yemeği servis edilir. Gece konaklama Göcek Körfezi'nde yapılır. (K,Ö,A)

Gün 4

Göcek Koyu - 12 Adalar

Mavi yolculuğumuzun 4.gününde 12 Adalar bölgesinin farklı ve güzel adaları ziyaret edilecektir. Bu güzel adalar kolyenin incileri gibi yanyana dizilmiş mükemmel bir görsele sahiptir. Yüzme ve öğle yemeği için Yassıcalar ve Boynuzbükü adalarında mola verilir. Bu güzel gün bol bol yüzüp rahatlayabileceğiniz bir gün olacak. Gece konaklama 12 Adalar bölgesinde yapılacaktır.(K,Ö,A)

Gün 5

12 Adalar - Hamam Koyu

Güzel bir kahvaltının ardından mavi yolculuğumuzun rotasını Bedri Rahmi Koyu'na çevireceğiz. Deniz ve doğa aşığı olan Bedri Rahminin 1974 yılında Göcek'e yapılan yolculuk sırasında yamaçtaki büyükçe bir kayaya balık resmi yapmasının ardından bu koy onun adını almıştır. Taşın üzerine ana çerçevesi balık gibi görünen, aslında içinde altı hayvanı tasvir ettiği bu resim koy girişinden de görülebilmektedir. Öğleden sonra Hamam Koyu (Kleopatra Hamamı) seyrinde ilerlerken birçok koya yüzme molası verilecektir. Kristal ve berrak bu mavi su sizi yüzmeye davet edecektir. Suya batık kalıntıları keşfetmek için şnorkel de yapabilirsiniz. Akşam yemeği ve gece konaklama için sakin bir koya demir atılır gece bu koyda geçirilir.(K,Ö,A)

Gün 6

Hamam Koyu - Manastır Koyu

Sabah erken saatlerde Fethiye Körfezi'nin en büyük adalarından birisi olan Tersane Adası'na doğru yola çıkılır. Mavi yolculuk sırasında adanın adını aldığı bir tersane ve gözetleme kulesinin kalıntılarını görebilirsiniz. Tersane Adası'nda gemi imal geleneği Bizans dönemine kadar dayanmaktadır. Bu alanda buluna Arymaxa Antik Kent kalıntılarının sizi etkileyeceğinden eminiz. Mavi yolculuğumuzun bugünkü son durağı da Manastır Koyu olacaktır. Akşam yemeği ve gece konaklama bu koyda yapılacaktır. (K,Ö,A)

Gün 7

Manastır Koyu - Fethiye

Kahvaltının ardından Fethiye Körfezi’nde bulunan Turunç Körfezi mavi yolculuğumuzun rotası olacaktır. Mavi turun son gününde bu berrak ve ferahlatıcı suya atlamak için son fırsatınız olabilir. Öğle yemeği gulette verildikten sonra mavi turumuzun rotası Fethiye Limanı olacaktır. Öğleden sonranızı bu güzel ve eski şehri keşfederek geçirebilirsiniz. Sahil boyunca bulunan çeşitli restoran ve kafelerde vakit geçirebilirsiniz. Akşam yemeği gulette servis edilir ve gece konaklama bu limanda yapılır. (K,Ö,A)

Gün 8

Fethiye

Sabah kahvaltının ardından mavi yolculuğumuz sona ermiş olacaktır. (K)

Notlar

Aşağıda kabin kiralama ile ilgili ekstra bilgi ve detayları bulabilirsiniz.YAT BİLGİLERİKabin kiralama için sizlere, gezi detaylarında belirtilmediği sürece, standart bir gulet sağlanır. Sadece programda belirtilen şartlarda kullanılmak koşulu ile, sizlere sağlanan guletlerden bazıları klimalı olabilir.Yatlar, gelişinizde belirlenir. Rezervasyon esnasında, belirlenemez ya da garanti edilemez.Tüm yatlarımız sigortalıdırlar. Ancak biz, tüm misafirlerimize, bireysel seyahat sigortalarını yaptırmalarını tavsiye ediyoruz.
DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR
Tüm liman ve deniz ücretleri, vergiler ve yakıt ücreti, kabin kiralama ücretinize dahildir.Misafirler, gemide tüm standart yatçılık ekipmanlarını kullanabilirler, buna şnorkel, maske ve oyunlar dahildir.Turunuzda yatak takımlarınız ve banyo havlunuz tarafımızdan sağlanmaktadır. Ancak kendi plaj havlunuzu getirmeyi unutmayın çünkü banyo havlularının, yüzme ve güneşlenme için kullanımına izin verilmemektedir.Opsiyonel aktivite ücretleri ve giriş ücretleri, kabin kiralama ücretinize dahil değildir.YİYECEK & İÇECEKSeyriniz süresince yemekler turunuza dahildir. Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği, ikindi çayı ve aperatiflerden oluşur.Alkolsüz içecekler (kahve, çay, su, meşrubat) 24 saat servis edilir. Bira ve şarap türü alkollü içecekler ise 13:00 ile 23:00 arası sunulmaktadır. 23:00' dan sonra misafirler içeceklerini bardan ücretli olarak alabilirler.Misafirler gemiye kendi içeceklerini getirebilirler.KONAKLAMAKabin tahsisi yerinde yapılır. Bu turda tüm kabinler, genellikle iki kişilik kabin düzenindedir. Tek kişiler, rezervasyonunu tek kişilik yaptırdığı ve tek kişi farkını ödediği sürece, kabinlerini diğer misafirlerle paylaşmak durumunda değillerdir. Tek kişi fark ücretleri hakkında bilgi için lütfen e-posta gönderiniz.Tüm kabinlerde, tuvalet ve duşlu özel banyolar bulunmaktadır.KISITLAMALARKabin kiralama rehberi olmayan bir turdur. Teknede, siteler ve bölgelerle ilgili bilgi verecek herhangi bir yerel rehber yoktur.12 yaşın altındaki çocuklar için bu kabin seyahatine izin verilmektedir. 12 yaşın üstündekiler tam ücret öder.Yunan Adalarını ziyaret edecek tüm misafirlerin geçerli bir pasaportu (seyir bitiş tarihinden en az bir ay sonrasına kadar süresi olan) olmalı, gerekiyorsa Schengen vizesi olmalıdır. Her türlü vize, pasaport, sağlık sertifikası ve diğer seyahat evraklarını sağlamak misafirin sorumluluğundadır.Tüm çabalarımız, belirtilen tur programını takip etmek içindir. Ancak, kötü hava ve/veya deniz koşulları sebebiyle bu program değişebilir. Bu, değişen geceleme ve duraklama noktaları demektir. Bu durumlarda, alternatif seçenekler misafirlere danışılacaktır. Para iadesi yapılmayacaktır.

İletişim

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz

İsim
E-Posta
Tel
Sizi daha sonra bu numaradan arayacağız
Mesaj

Dikkat!!!

Bu mavi turumuz artık yapılmamaktatır, diger turlari gormek icin ana sayfaya gidiniz.