Alaturka Yachting logo

Fethiye en iyi plajlar

 ?>

Fethiye doğal güzellikleriyle karşınıza çıkacaktır. Birbirinden özel yanlarıyla size özel bir tatil fikrini bulabileceğiniz Fethiye’de eşsiz keyif alabilecek ve muhteşem zaman geçirebileceksiniz. Fethiye’de tatil yapmak için onlarca sebep vardır. Fethiye Mavi Yolculuk programları bunların başında kendine yer bulur. Belli bir zamana kadar Avrupalı turistlerin ülkemize gelerek gerçekleştirdiği bu yolculuk, günümüzde gelişen imkanlar ile her kesimden insanın tercihi konumuna gelebiliyor. Siz de böylesine bir fırsatı değerlendirmek isterseniz Fethiye ‘de düzenlenecek mavi yolculuk programlarına katılabilirsiniz.

Fethiye’nin ilgi çekici bir diğer yanı ise şüphesiz ki plajları olacaktır. Avrupa’nın en iyi plajları olarak adlandırılan bu bölgede mavi yolculuk programlarıyla görebileceğiniz çok sayıda yer bulunuyor. Fethiye en iyi plajlar listesine bakacak olursak;

İnlice Koyu

İnlice plajı Göcek’e 5, Fethiye’ye ise 20 km mesafede yer alıyor. Yumuşacık kumu, harika kekik kokulu ortamları ile yüzmek için en ideal bölgelerden birisi olarak dikkat çeker. Koyda duş, WC, şezlong ve güneş şemsiyesi olanakları bulunmaktadır ve yiyecek içecek ihtiyaçlarınız için bir restoran bulunmaktadır.

Katrancı Koyu

İlçe merkezine 15 km uzaklıkla bulunan Katrancı Koyu, çam ve okaliptüs ormanlarıyla iç içedir. Katrancı koyunda iki farklı plaj bulunuyor. Birisi kumlu diğeri çakıl taşlı olan bu plajlarda yüzmenin keyfine varabilirsiniz. Ağaç evler ve restoranlar ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Günlüklü Koyu

İnce kumlu yapısıyla dikkat çeken Günlüklü Plajı, muhteşem doğasıyla insanı büyüler. Koyda piknik, duş ve WC olanakları mevcuttur. Koya günübirlik ziyaret ücreti alınmaktadır.

Gemile Koyu

Gemile plajı Kayaköy’e 6 kilometre mesafede bulunuyor. Hem giderken hem de gelirken harika bir manzara sizi bekleyecek. Plajı ise adeta bir cennet bahçesi.

Kıdrak Plajı

Kıdrak Plajı Kıdrak Tabiat Parkı içinde bulunur. Belcekız plajına 3 km uzaklıkta, Ölüdeniz Faralya yolu üzerindedir. Muhteşem beyaz kumları ve berrak deniziyle en ideal yerlerden birisidir. Sosyal donatılarla çevrilmeye başlayan koyda ihtiyaçlarını giderebilirsiniz.

Oyuktepe Yarımadası Koyları

Fethiye Limanı’nın batı yönünü çevreleyen bu yarımada üzerinde deniz ve çam ağaçlarının kaynaştığı Aksazlar, Samanlık, Kuleli, Boncuklu gibi birbirinden güzel pek çok koy bulunmaktadır.  

Çalış Plajı

Çalış plajı kilometrelerce uzunluğa sahiptir. Kum ve yuvarlak çakıllı yapısıyla dikkat çeken bu plaj, her türlü zevke hitap eden bar ve restoranlarla doludur. Çalış plajında gün batımı kaçırılmaması gereken manzaralardan birisidir.

Ölüdeniz

Ölüdeniz gerçekten özel bir noktadır. En rüzgarlı havalarda dahi kıpırdamayan bir denize sahip olmasıyla dikkat çeker. Yeşil, mavi ve altın sarısı kumların birleşme noktasında bulunan Ölüdeniz, gerek Avrupa’nın gerekse de dünyanın en beğenilen plajlarından bir tanesidir.

Her insanın hayalini süsleyen Mavi tur eşsiz güzellikleri görebilmenize olanak tanır. Fethiye bölgesi mavi tur programları için en ideal alanlardan bir tanesidir. Gerek kendi güzellikleri gerekse de çevresel güzellikleriyle büyülü bir ortamın kapılarını sonuna kadar açan Fethiye, eşsiz doğallığıyla adeta büyülü bir dünyaya sizi davet edecektir. Fethiye bölgesinde veya Akdeniz’in diğer bölgelerinde başlayacağınız mavi yolculuk programları Ege ve Yunan sahillerine kadar uzanacak geniş bir coğrafyayı beraberinde getirecek ve harika zaman geçirmenize olanak tanıyacaktır.


Son Makaleler

Neden Kemer'de Mavi Tura katılmalısınız?

Akdeniz bölgesi her dönemin önemli merkezlerini oluşturdu. Binlerce yıllık geçmişiyle tarihe yön veren Antalya, geçmişte ki izlerini günümüze taşıyarak önemli bir turizm destinasyonuna dönüşmeyi başardı.

Olimpos en iyi plajlar

Her köşesi cenneti andıran Türkiye’nin muhteşem güzelliklere sahip olan bölgeleri tatil için ideal alanları size sunuyor. Antalya bölgesi ise adeta turizm cenneti konumunda.

Neden Olimpos'ta Mavi Tura katılmalısınız?

Olimpos muhteşem güzellikleriyle büyüleyicidir. Eşsiz fırsatları size sunan ve mükemmel deneyimler yakalamanızı sağlayan Olimpos, mavi yolculukların değişmez rotasını oluşturuyor.

Göcek en iyi plajlar

Akdeniz’in muhteşem güzellikleriyle dikkat çeken incisi Göcek, eşsiz güzelliklerini size yansıtan yapısıyla harika bir deneyim yaşamanıza imkan tanıyacaktır.

Neden Göcek'te Mavi Tura katılmalısınız?

Göcek her yönüyle insanları büyüleyen bir yapıya sahiptir. Akdeniz’in en özel bölgelerinden birisi olan Göcek, muhteşem güzellikleriyle dikkat çeker.

All Posts >>
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı