Alaturka Yachting logo

YEŞİL ÜZÜMLÜ


Yeşil Üzümlü

Fethiye’ye yaklaşık 20 km. mesafede bulunan Üzümlü Beldesi, sahip olduğu yemşeyil doğal güzelliklerden dolayı Yeşil Üzümlü olarak anılır. Köy içindeki geziniz sırasında, köylülerin yörede yetiştirilen üzümlerden yapılan ev şaraplarından ve “dastar” adı verilen ipekli veya pamuklu dokumalardan edinebilirsiniz. Üzmlü, köy merkezinde şarap evi, ayrıca Üzümlü yolu üzerinde hizmet veren restaurantlar mevcuttur.

Yeşil Üzümlü'yü diğer köylerden ayıran şey, her yıl Nisan ayında düzenlenen Üzümlü Mantar Festivali. Bu festival köyün bir ticari markasıdır ve kuzu mantarını seven birçok kişi, geleneksel Türk tariflerine göre yapılan mantarların tadını çıkarmak için buraya geliyor. Etraftaki ormanlar eşsiz kuzu mantarı türleri bakımından zengindir ve şu anda bu bölgede olma fırsatına sahip olan herkes, festivale katılmayı göz ardı etmemeli ve bu etkinliğin yiyecek ve içecek şeklinde sunduğu tüm çeşitlerin tadını çıkarmalıdır. 

Uzmanların bu bölgede ikamet edenlere kesinlikle önerebileceği bazı çevre şehirler, fantastik kumlu Çalış Plajı, eski Fethiye olan Paspatur bölgesi ve aslında farklı bir yer olan Göcek limanı.

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı