Alaturka Yachting logo

TURGUTREİS


Turgutreis

Turgutreis, Bodrum'da bulunan ikinci en büyük kasabadır. Burası misafirlere, gerçek Türk yaşamıyla, yeterince dinlendirici ortamları bir arada sunar. Büyük amiral Turgut Reis'in adını taşıyan kasaba, halen yarımadanın batısında bir ticaret merkezidir. Çevre köylerde üretilen ürünler, buradan nakliye şirketlerine veya fırın, dükkân ve diğer servis noktalarına ulaştırılır. Geçmişte halkın geçim kaynağını çoğunlukla narenciye ve diğer tarım ürünleri karşılıyordu. Bu gün de bu aktiveler devam etmekle birlikte son 10 yıl da artık geçim kaynağı turizm olmaya başlamıştır.

Turgutreis ziyaretçileri güzel plajların tadını çıkarıyor, ancak bu koy çoğunlukla profesyonel rüzgar sörfçülerinin dikkatini çekiyor. Burada rüzgarlar gerçekten çok iyi ve iklim harika. Civarda tur için ilginç bir volkanik alan var. Zengin bir tarihe ve yerlilerden duyabileceğiniz birçok hikayeye sahip bu şehir, güzelliği ve süsleriyle sizi şaşırtacak.

Bu ilginç yeri yeterince keşfettiğinizi hissettiğinizde, yakındaki bir köyü ziyaret etmeye gidin. Doğru seçim Akyarlar, Gümüşlük veya Aspat olabilir.