Alaturka Yachting logo

TORBA


Torba

Tatilinizi eğer Bodrum Yarımadasında geçirecekseniz buraya ait ünlü yerlerden birisi olan Torba’yı ziyaret defterinize gönül rahatlığı ile kaydedebilirsiniz. Bu büyüleyici Türk tesisi ve tanınmış tatil beldesi hem yabancı hem de Türk turistlerin büyük ölçüde memnuniyetle vakit geçirecekleri bir yerdir. Bodrum'un merkezine sadece 6 km uzaklıkta olan Torba,  dinlenmek ve arada bir akşamları kolayca kent merkezine kaçabileceğiniz mükemmel bir yerdir.

Doğasever tatilciler zeytin ağaçları ile süslenmiş manzaranın keyfini fazlasıyla çıkartacaktır. Hoş kokular saçan minik bitkiler bu tatil beldesinin her yerini süslemektedir. Burada yaşayan insanların konukseverlik duygusu ile tüm misafirler bu sıcak atmosferle rahat bir tatil yapacaklardır.

Tarihi yerleri keşfetmeyi ve gezmeyi sevenler karşı tepede bulunan kalıntıları keşfetme şansını yakaladıkları için oldukça mutlu olacaklardır. Şehrin tarihi kökleri Leleg dönemine yani uzak geçmişe uzanır. Ne olursa olsun o zamandan beri geçen uzun süreye rağmen siz hala Leleg mezar kalıntıları görebilirsiniz. Bu antik anıt günlük yürüyüşler ve anı fotoğraflar koleksiyonu için ideal bir yerdir.

Bir sonraki güzel gün için sabah erken saatlerde organize edilen bazı turlara katılabilirsiniz. Tur için seçiminiz Göltürkbükü, Gündoğan veya Bitez olabilir. Ama kesinlikle bunlardan en azından birisini ziyaret etmeye çalışmalısınız.

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı