Alaturka Yachting logo

TAVŞAN BURNU


Tavşan Burnu

Tavşan Burnu Muğla ilinin Bodrum ilçesinde bulunan bir alandır. Bu alan pek çok turist tarafından fazlaca ilgi görmektedir. Yurt dışından gelen insanlar Tavşan Adasını tamamen ayrı bir yer olarak görüyor ve sırf bu alanı ziyaret için bile rotalarını buraya çeviriyorlar. Bu güzel adayı gezmenin en kolay yolu sabah erken saatlerde yola çıkan günübirlik bot turlarıdır. Eğer günlük gezilerden farklı bir şey istiyorsanız buna ek olarak, bir tekne kiralayarak Gümüşlükle arasındaki mesafeyi geçip ulaşım sağlayabilirsiniz. Denizde olabilecek dalgalar için sakın endişe etmeyin sakin olan deniz çok sığdır ve dalgalar sizin tatilinizi asla etkilemez.

Tavşan Burnu’nun da gezinti yaparken suya dikkatli baktığınızda Halikarnas Kralı’nın hikayesi ile ilgili antik Mousolos, tarihi kalıntılarını görebilirsiniz. Eski hikayeye göre Halikarnas Kralı sevgisi Artemisya ile birlikte buluşabilmek için Tavşan Adasından Gümüşlük koyuna bir geçit yaptı. İkisi meraklı gözlerden uzak, tavşan beslemek ve birlikte güzel anlarının tadının çıkartmak için bu adada buluştular.

Tavşan adasını gezdiğinizde üzerinde doğal güzelliklerin bolluğunu fark edeceksiniz. Bu alan milli park ilan edildi ve koruma altına alındı. Ada etrafında yürüyüş yaparak doğal güzelliklerine daha da yakından tanıklık edebilirsiniz. Eğer birazcık kuvvetiniz yerinde ise adanın tepesine kadar tırmanıp güzel manzaranın eşsiz güzelliğine de ulaşabilirsiniz.

Tavşan adasında güzel zaman geçirmenizin yanı sıra burası oldukça küçük bir bölgedir ve uzun bir tatil için yeterli alana sahi