Alaturka Yachting logo

TAVŞAN BURNU


Tavşan Burnu

Tavşan Burnu Muğla`nın Bodrum ilçesinde bulunan bir yerdir. Bu yer pek çok turist tarafından fazlaca ilgi görmektedir. Yurt dışından gelen insanlar Tavşan Adasını tamamen ayrı bir yer olarak görüyor ve sırf bu yeri ziyaret için bile rotalarını buraya çeviriyorlar. Bu güzel adayı gezmenin en kolay yolu sabah erken saatlerde yola çıkan günübirlik bot turlarıdır. Eğer günlük gezilerden farklı bir şey istiyorsanız buna ek olarak, bir tekne kiralayarak Gümüşlükle arasındaki mesafeyi geçip ulaşım sağlayabilirsiniz. Denizde olabilecek dalgalar için sakın endişe etmeyin sakin olan deniz çok sığdır ve dalgalar sizin tatilinizi asla etkilemez.

Tavşan Burnu’n da gezinti yaparken suya dikkatli baktığınızda Halikarnas Kralı’nın hikayesi ile ilgili antik Mousolos tarihi kalıntılarını görebilirsiniz. Eski hikayeye göre Halikarnas Kralı, sevgilisi Artemisya ile birlikte buluşabilmek için Tavşan Adasından Gümüşlük koyuna bir geçit yaptı. İkisi meraklı gözlerden uzak, tavşan beslemek ve birlikte güzel anlarının tadının çıkartmak için bu adada buluştular.

Tavşan adasını gezdiğinizde üzerinde doğal güzelliklerin bolluğunu fark edeceksiniz. Bu alan milli park ilan edildi ve koruma altına alındı. Ada etrafında yürüyüş yaparak doğal güzelliklerine daha da yakından tanıklık edebilirsiniz. Eğer birazcık kuvvetiniz yerinde ise adanın tepesine kadar tırmanıp güzel manzaranın eşsiz güzelliğine de ulaşabilirsiniz.

Tavşan adasında güzel zaman geçirmenizin yanı sıra burası oldukça küçük bir bölgedir ve uzun bir tatil için yeterli alana sahip değildir. Tatilinizin geri kalan kısmında tercihinizi Gümüşlük Turgutreis ve Bitez ziyaretlerinden yana kullanabilirsiniz.

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı