Alaturka Yachting logo

SULTANİYE THERMAL SPRİNG AND MUD BATH


Sultaniye Thermal Spring and Mud Bath

En olağanüstü kaplıcalardan birisi termal suları ve çamur kaynağı ile bilenen kaplıca Dalyan’da bulunmaktadır. Türkiye kaplıcalar bakımından gerçekten zengin bir ülkedir ve en güzel bölgelerinden birisinin Sultaniye Kaplıcaları ve çamur banyoları olduğunu söylenmektedir. Köyceğiz Gölü'nün etrafında tam gün gezinin keyfini çıkarabilirsiniz. Doğanın bu güzel nimetlerinden birisine erişim sadece Dalyan'dan veya Köyceğiz’den tekneyle olabilir. Göle gelişinizle birlikte, size günlük dinlenme için sunabileceği çok güzel imkanları vardır.

Şifalı olduğu söylenen çamur banyosunun cildinize çok faydası olacaktır. Ayrıca çamurun bazı mide problemlerine yardımcı olduğu da söylenir. Ancak, etkisi cildinizin güzelliğinde çok daha büyüktür. Çamur banyosu cildinizi ipeksi ve yumuşak hale getirecek. Bunun için sadece vücudunuzun üzerinde çamurun kurumasına ve her yerine eşit halde dağılmış olmasına izin vermeniz yeterli olacaktır.

Bu tedaviden sonra, kaplıcalardan akan su ile çamuru temizlemelisiniz. Eğer vücudunuzda romatizma varsa ya da vücudunuzun belirli bölgelerinde ağrı hissediyorsanız Sultaniye Kaplıcası cildinizi temizlemeye yardımcı olmasının yanı sıra tüm vücut üzerinde de iyileştirici etkiye sahiptir. Orada kadınlar ve erkekler için özel termal su havuzları vardır ve rahat bir şekilde bu güzel imkândan faydalanmanız sağlanmıştır.

Olağanüstü bir gün geçirmeniz bu alanın sunduğu her şeyi gördüğünüz anlamına gelmez. Orada ziyaret edebileceğiniz birçok harika yerler vardır ve bunlardan bazıları
Kaunos Antik Kenti, Kaplumbağa Plajı ve Ekincik olarak bilinen İztuzu Plajı’dır. Sadece nereye gideceğinize karar verin gerçekten hiç pişman olmayacaksınız.

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı