Alaturka Yachting logo

SOĞUKSU KOYU


Soğuksu Koyu

Türkiye'nin en karizmatik ve en güzel plajlarına yolculuk etmek için Fethiye  en ideal seçeneklerden birisidir. İçine akan tatlı su kaynağı ile Soğuk su koyu ziyaretçi çeken bir yerdir. Soğuk su koyu isimli bu korunaklı koy sıcak yaz gününde serin bir yüzme keyfi  için bir uğrak yeridir. Yüzme ve şnorkel yapmak isteyenler bu koya dalmalıdır. Dışarı denizde olan denizciler bu koya yolculuklar yaptıkları gibi bir eski efsane vardır. İnsan da kaynak suyunun aktığı yere aşağıya ulaşmak ve içmek yemek pişirmek için şişelerde suyu toplama hissi bırakıyor.

Karadan taze mahsullerin bulunduğu restorana kadar giden bir çakıl yol var. Eğer araziyi daha fazla keşfetmek hissediyorum diyorsanız, körfezin panoramik  görünümü için tepeye giden yolu izleyin. Dahası, bu tepeye kadar Kaya olarak bilinen antik bir hayalet kasaba var. Bir zamanlar eski bir Yunan şehri olduğu biliniyor ve birkaç Likya kalıntıları bulunmaktadır.

Soğuk su koyundan sonra görülmeye değer kıyı şeridi boyunca diğer benzersiz koylar Samanlık Koyu Tarzan Koyu ve Sarsala Koyu'dur.