Alaturka Yachting logo

SIRTLANİNİ MAĞARASI


Sırtlanini Mağarası

Akdeniz'in kıyı şeridindeki Kemer tatil beldesi size harika bir doğal güzelliği keşfetme fırsatı vermektedir. Hızlı bir değişim arıyorsanız ve macera dolu bir gün geçirmek istiyorsanız burası nabzınızı yükseltecek harika bir alandır. Narlıgedik köyüne yalnızca 25 dk yürüyüş mesafesindedir, aynı zamanda gizemli antik şehir Aphrodisiasa da oldukça yakındır. Ayrıca burası sıcak yaz aylarından korunmak ve yenilenmek içinde harika bir seçenektir. Sırtlanini Mağarası 348 metre uzunluğunda, çoğunlukla yatay ve kuru bir yapıdadır. 

Başlangıçtaki ilk 5 metrede mağaranın ağzı oldukça dar olmasına rağmen 5 metreden sonra genişleyerek devam etmektedir. Sarkıtlardan ve dikitlerden oluşan 6 ayrı katman türü vardır. Bu kaya türlerinden bazıları halihazırda mağaranın duvarlarını oluşturmaktadır. Mağaranın içindeki sıcaklık 17 derecedir ve nem oranı yüzde 80 in üzerindedir. Burada geçirdiğiniz günün keyfini çıkarın ve harika bir doğa oluşumu olan sarkıt ve dikitlerin eşsiz fotoğraflarını çekin.

Mağaralara olan keşiflere devam etmek isterseniz, bölgedeki dikkatinizi çekebilecek bazı diğer yapılar şunlardır; Beldibi Mağarası, Dim Mağarası ve Kocain Mağarası.

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı