Alaturka Yachting logo

SARAYKÖY KAPLICASI


Sarayköy Kaplıcası

Denizli ilinin temel özelliklerinden birisi şifalı kaplıcaları bünyesinde barındırıyor olmasıdır. Burayı ziyaret etmek isteyen tatilciler dinlenme, sağlık tedavisi ve rahatlamak için farklı seçeneklerin toplandığı bu bölgeyi tercih edebilirler. Doğal oluşum bakımından zengin alt yapıya sahip bu bölgede sıcak termaller Sarayköy Köyü yakınında toplanmıştır. Sarayköy Spa, farklı kaynakların toplamını temsil eder ve bunların her birisi kendisine özgü özelliklere sahiptir.

Kemiklerinizde bir ağrı varsa veya cilt problemleri yaşıyorsanız Tekkeköy Kaplıcasına gitmelisiniz. Bu kaplıca Sarayköy’den 20 km uzaklıktaki Tekke köyündedir. Kaplıcaya giderken birçok farklı kaynak göreceksiniz. Kaplıcaya gelen ziyaretçiler havuza akan termal su ile havuz keyfi yaşayabilirler. Soyunma odaları da bu alanda bulunmaktadır. Romatizma üzerindeki olumlu etkilerinin yanı sıra, Tekkeköy cildinizin güzelliğini de artıracaktır. Ama bu kaplıca jinekolojik sorunları ve üretra tedavisi içinde etkilidir. Tekkeköy termalinin suyu çok sıcaktır ve sıcaklık 80 ° C ulaşır.

Tekkeköy kaplıcalarına sadece 3 kilometre uzaklıkta, Babacık Termali isimli başka bir kaynak vardır. Bu kaynak Kabaağaç Köyü'ne aittir.

Sarayköy’e 11 kilometre uzaklıkta kırmızı renk taşlar çıkan Kızıldere Kaplıcası vardır. Turistlerin soyunma odaları bulunan havuzlarda bu kaplıcanın da şifalı suyundan faydalanma imkânları vardır. Aynı zamanda Türk Hamamının tüm güzelliğini yaşamanız da burada mümkün olacaktır. Kızıldere de Türk hamamı yuvarlak iki tane üst üste konulmuş şekilde dizayn edilmiş hamam odalarına sahiptir. Burada kolayca yorgunluğunuzu atabilir ve romatizma ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Denizli doğal güzellikler bakımından zengindir ve kaplıcalar bu doğal güzelliğin bir parçasıdır. Bir günlük gezi için harika bir seçim olan Güney Şelalesini tercih edebilirsiniz. Yada Hierapolis Antik Kent’inde zaman geçirebilirsiniz. Denizli’yi keşfetmeye devam etmek için Ağ