Alaturka Yachting logo

PASPATUR


Paspatur

Yaz aylarında, Türk ve yabancı turistlerin doğası ve güzelliği ile seçenekleri arasında olan Fethiye güzel bir tatil için iyi bir seçenektir. Bu güzel kentte, tüm bölgenin merkezi olan çarşı alanı Fethiye Paspatur veya old town olarak geçmektedir. Fethiye’nin baş döndürücü güzelliği ile sokaklarında yürümenin ve şehrin sunduğu tüm güzelliklerin tadını çıkarın. Paspatur çarşısı şehrin göbeğindedir ancak bulmak için yerel halktan yardım alabilirsiniz. Bir noktada aslında eski ve yeni şehir arasında çapraz bir dönüm üzerinde adım atmış net işaretler vardır.

Paspatur şehrin en güzel alanını temsil eden bir bölümdür. Yerel halkın bu çarşıyı gezenler için söylediği bir söz vardır: "Paspatur ziyaretçiler için çok çekicidir ve bir kez bu yerden geçenler her zaman geri dönmek isteyeceklerdir." Renkli sokakları ile Paspatur bu sözü sonuna kadar hak etmektedir. Hem kaliteli geleneksel altın renkli Türk halıları ile hem de diğer pek çok çağdaş şeyler ya da değerli öğeleri barındıran geleneksel hediyelik eşyalar, çeşitli el sanatları en farklı seçim ile çok sayıda küçük dükkan ve mağazalar vardır. Paspatur çarşısı Fethiye Limanının yanındadır. Buralarda yürürken denizi her zaman izleyebilirsiniz. Paspatur çarsısının yakınında bulunan ünlü Balıkçılar Pazarı’na girip güzel müzikler eşliğinde eğlenceli bir akşam için organizasyon yapabilirsiniz.

Fethiye’de bir başka gezilecek güzel nokta Çalış Plajı’dır. Oniki Adaları ziyaret etmek macera sevenler için büyük bir hit olabilir. Yanında tarih kokan bir gezi yapmak istiyorsanız Likya Kaya Mezarları bu beklentinizi en iyi şekilde karşılayacak bir başka turistik alandır.