Alaturka Yachting logo

OYMAPINAR GÖLÜ


Oymapınar Gölü

Antalya şehrinde görülmesi gereken birçok doğal güzellik vardır ve Oymapınar gölü de mutlaka ziyaret edilmesi gereken doğal yapılardan biridir. Yeşil Göl olarak ta bilinen bu doğal yapı aynı zamanda Manavgat Nehrini oluşturan iki barajdan da birisidir. İsmini suyunun zümrüt renklerinden alan bu gölün etrafı birbirinden güzel ve görülmeye değer ağaçlar ve benzersiz bitkiler ile kaplıdır. Ayrıca burada Antalya şehrinin en verimli ovalarından biri olan Manavgat ovası da bulunmaktadır. Bu bereketli ovada birçok çeşit meyve, sebze, pamuk yada buğday yetiştirmek mümkündür. Hatta etrafta görebileceğiniz ve içlerine bakabileceğiniz seralarda vardır.  

Bu gölü ziyaret etmenin en kolay yolu, gölün sakin sularında kısa bir bot turu alarak bu eşsiz güzelliğe tanık olmaktır. Bot turundayken suya dikkatlice bakacak olursanız burada yetiştirilmiş alabalıkları da görebilirsiniz. Bu gölde yüzmeniz ve dalış yapmanızda mümkündür. Bu güzel bot turunun ardından hemen gölün yanı başına kurulmuş olan restoranlardan birinde güzel bir alabalık yiyerek vaktinizin keyfini çıkarın.

Oymapınar'ın bölgedeki mutlaka ziyaret edilmesi gereken doğal güzelliklerden biri olduğunu söylemiştik, diğer mutlaka görülmesi gereken yerler ise şöyledir; Manavgat Nehri, Manavgat Şelalesi ve Side Antik Kent'tir.