Alaturka Yachting logo

ÖLÜDENİZ


Ölüdeniz

Ölüdeniz Hakkında
Ölüdeniz Fethiye'den yaklaşık 15 km uzaklıkta korunmuş 3 km uzunluğunda bir kumsal ve bir lagundan oluşur. Çamlı tepelerden Ölüdeniz'e inerken çok güzeldir, uzakta açık deniz ve yakın planda uzun, beyaz kumsal.

Türkiye'den gönderilen kartlarda ve seyahat posterlerinde sıkça kullanılan Mavi lagün mavinin tonları ve turkuaz rengiyle meşhurdur. Denizden saklı olan Lagün, sıra dışı güzelliği yüzünden UNESCO tarafından dünya mirası sit alanı ilan edilmiştir. Milli Park olması dolayısıyla Lagün e giriş için ufak bir ücret istenmektedir ama son kuruşuna kadar değeceğine emin olabilirsiniz.

Plaj rahatınıza bakabileceğiniz çok güzel köşeler oluşturacak şekilde burun boyunca devam etmektedir. Bu bölgede birçok yollar, duşlar, tuvaletler ve birçok ufak kafe bulunmaktadır. 

Ölüdeniz eskiden sadece kampçılar ve sırt çantalılar için bir cazibe merkeziydi.  Son 20 yıl içinde inanılmaz bir dönüşüm içine girdi.  Eski kamp yerleri yerlerini lüks otellere, plaj barlarına ve tatil yerlerine bırakmış olsa da bölge çekiciliğinden birşey kaybetmedi ve hala her yaştan ziyaretçiyi kendisine çekmektedir.

Ölüdeniz ayrıca Likya yolunun –Dünyanın her yanından yürüyüşçüleri kendine çeken ve mükemmel manzaralara sahne olan Türkiye'nin ilk uzun yürüyüş yolu – başlangıcına yakındır.

Bu bölgede herkes için bir şeyler var. Güneşlenmek isteyenden, aktivitelere katılmak isteyenlere kadar herkes bu güzel tatil cennetinde iyi vakit geçirecektir.

Ölüdeniz’de yapılacaklar
Ölüdeniz dünyanın en iyi yamaç paraşütü deneyimlerinden birini sunar.  Bu deneyimde Lagün ün güzel manzara etraftaki dağlarla karışarak ortaya nefes kesici bir görüntü sunar. Babadağ’dan atlayış yapılan yamaç paraşütü için uçuş öneren farklı acentalar vardır. Atlayış noktası 1900 metre ile dünyadaki en yüksek ticari atlayış noktalarından biridir. Aşağıya iniş 45 dakikaya kadar sürebilir ve uçuş sırasında 360 derece dönüşler yapabilirsiniz. Bu deneyim kaçırılmayacak kadar güzel.

Eğer yeryüzüne daha yakın bir deneyim tercih ederseniz, Deniz Paraşütü, Yamaç Paraşütünün yaklaşık üçte biri fiyatına yapılabilir.
Ayrıca ana plajdan kano,kayak ya da su bisikleti kiralayabilir ya da yalnızca sakin sularda yüzebilirsiniz.


Eğer biraz yürüyüş yapmak isterseniz Kayaköy'den Ölüdeniz ve Mavi Lagün e doğru bir yürüyüş rotası izleyebilirsiniz.
Eğer sadece rahatınıza bakmak istiyorsanız plajda şezlong kiralayabilirsiniz. Birçok günlük kaplıcalar ve Türk Hamamları uygun fiyatlarla hizmet vermekte olup bizim size tavsiyemiz Sanctuary Day Spadır. 


Çarşı Caddesi Ölüdeniz'in ana alışveriş caddesidir ve burada hatıralıklar, plaj kıyafetleri ve birçok şey satın alabilirsiniz. 
Sahildeki barlardan birinde muhteşem gün batımını yakalamayı unutmayın.


Ölüdenizde Nerede Yemeli
Ana plaj ve etrafındaki bölge çok güzel restaurant ve kafelere sahiptir.
Otantik Türk yemekleri için lezzetli mezelerini ve ana yemeklerini deneyebileceğiniz, geniş bir şarap ve yerli bira seçenekleriyle İnci Restaurant deneyebilirsiniz.
Zucca Italiano Ristorente pizza, makarna ve et çeşitleri için güzel bir alternatif. 


Birkaç kokteyl ve diğer içecekler, manzarası için Buzz barı veya The Hangout 'u tercih edebilirsiniz. Bu mekanlarda yamaç paraşütlerinin inişini içkinizi yudumlayarak izleyebilirsiniz.

Yakınlarda Keşfedilecekler
Yakınlarda ziyaret etmek isteyebileceğiniz Kelebekler Vadisi, Gemiler adası, Göcek, Kleopatra Plajı, Tarzan Koyu ve Yassıca Adaları bulunmaktadır.


-->
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı