Alaturka Yachting logo

MEİS


Meis

Meis
Bu küçük
Yunan adasının birçok adı olduğu için bazıları için biraz kafa karıştırıcı olabilir. Türkiye'de Meis olarak bilinir. Yunanistan'da Kastellorizo olarak bilinir. Antik çağda Megisti olarak biliniyordu. Muhtemelen en sessiz adalardan biri, Oniki Ada grubunun Yunan Adaları'nın en doğu kenarında yer almaktadır. Türkiye'deyseniz ve bazı Grek adalarını deneyimlemek istiyorsanız Meis, Fethiye ve Kaş'tan harika bir günlük gezi seçeneğidir. Tıpkı küçük limana yanaştığınız gibi, bir kartpostal fotoğrafına adım attığınızı düşünebilirsiniz. Fotoğraf makinenizi Meis manzarası için hazır hale getirin. Çok renkli neoklasik konakları ve yavaş hareket eden ahşap balıkçı teknelerini fark etmek zor değildir.

Meis Gezilecek Yerler
Adada Castello Rosso gibi birkaç önemli anıt var. Aziz John Nişanı Şövalyeleri Hastanesi tarafından yaptırılan adaya adını ve kalenin adını veren kırmızı bir kaya tepesine kurulmuştur. Kasabanın arkasında büyüleyici 19. yüzyıl St. George Kilisesi de bulunmaktadır. Erken Hıristiyanlık döneminden Bizans Sonrası dönemlere ait kalıntılar galerisi bulunan Kastellorizo'nun Diachroniko Müzesi'ni ziyaret edin. Kavos liman girişinde bulunan Kastellorizo Tarihi Koleksiyonu'nda adanın 19. yüzyıl fotoğraflarına göz atın. Meis'te yapılacak en iyi şeylerden biri mağaracılıktır. Adanın birkaç yeraltı kalker mağarası vardır, ancak en dikkate değer deniz mağaraları Parastas Mağarası ve Galazio Spilaio'dur.

Sualtı mağaralarını keşfetmek isterseniz, uzman bir rehber kiralamanız önerilir. Bu berrak sularda şnorkelli yüzme mümkündür, ancak deniz dibindeki deniz kestanelerine dikkat etmeniz gerekir. Limanda, Plakes ve Kavos'ta yüzmeyi daha da eğlenceli hale getirmek için platformlar ve dalış tahtaları bulunmaktadır. Birçok kafe ve restoran limanda yer alır, denize bakan manzaraları çok muhteşem ve dinlendirici. Deniz kenarında oturun ve soğuk bir bira ile taze deniz mahsullerinin tadını çıkarın veya geleneksel Grek tatlıları ve atıştırmalıkların tadını çıkarın.

Meis Bölgesine Nasıl Gidilir?
Kaş'ı Meis'e bağlayan 30 dakikalık bir feribot yolculuğu vardır. Yunanistan'da seyahat ediyor olsanız da, Pire ve Rodos'tan tekne ile Meis'e ulaşırsınız. Rodos'a uçuş yapmak ve daha sonra Meis'e transfer olmak ta mümkündür. Rodos'un yanı sıra görülmeye değer başka bir deniz köyü de Symi'dir.

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı