Alaturka Yachting logo

MARMARİS


Marmaris

Marmaris Hakkında
Marmaris, bir zamanların sakin balıkçı kasabası Türkiye'nin en büyük Yat Marinasına dönüştü. İnsanlar dünyanın her yanından Marmaris Rodos arası turlara katılmak için buraya geliyor.Doğal bir limanla çam kaplı dağların arasında bulunan bu canlı kasaba Türkiye de mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. Kasaba eskinin ve yeninin en iyisini size sunuyor. Bir yanda tüm aile için eğlence odaklı Su Parkları, diğer yanda bir zamanların güzel Marmaris kalesi(şimdinin Marmaris Müzesi). Gece hayatıyla tanınmış olan Marmaris, güney kıyılarının en iyi gece kulüplerine sahip olma iddiasında ve size sabahın ilk ışıklarına kadar sürecek partilere davet ediyor. 

Kısa ve görece ucuz fiyatlarla dalış yapmayı öğrenebileceğiniz birçok dalış okulu bulunmakta. Armutalan Hamamı da rahatlatıcı bir Türk hamamı ve masaj hizmeti sunmakta. Ya da marina kıyısı boyunca yer alan restaurant ve cafelerin güzel yiyecek ve kaliteli şaraplarının tadına bakın.

Marmaris'e Nasıl Ulaşmalı?

Dalaman Marmaris'e en yakın hava alanıdır. Marmaris şehir merkezinden 100 km mesafede ve yaklaşık bir saat on beş dakika sürüş mesafesindedir. Marmaris'ten hava alanına gitmenin en kolay yolları Havaş otobüsünü kullanmak, özel transfer istemek ya da taksi tutmaktır. Marmaris ayrıca Yunanistan yönünden kolay erişilebilirdir. Bir saatlik feribot yolculuğuyla Rodos'tan Marmaris'e ulaşabilirsiniz.

Marmaris'te Nerede Yemeli
Yüksek miktardaki turist ziyaretçiler nedeniyle Marmaris'deki restaurant, café ve bar sayısı son yıllarda hızla yükseldi. Marinanın bulunduğu sahil kesimi denize bakan birçok güzel restaurant bulundurmakta iken, kale duvarlarının etrafındaki eski şehir merkezinde bir çok ufak kafe saklıdır.

Marmaris'te en çok göze çarpan restaurantlardan biri Netsel Marinada yer alan La Fortune Restaurant'tır. Dönerleri tüm Türkiye'de meşhurdur ve restaurant şehrin en güzel manzaralarından birine sahiptir.

Dede Restaurant ayrıca açık havada yemek isteyen büyük gruplar için idealdir. Marinada yer alan Restaurant’ın özel spesiyalleri arasında balık böreği, levrek dolması ve deniz ürünleri güvecidir.
Daha cep dostu bir restaurant için Cadde Grill ve Bar'ı deneyebilirsiniz. Uygun fiyatlı doyurucu menüleriyle denemeye değer.Tamamen otantik bir yerde yemek isterseniz şehir merkezinde yaralan Kırçiçeği Restaurant’ı da deneyebilirsiniz.

Marmaris'te Yapılacaklar
Büyüleyici Marmaris şehri her çeşit gezgini meşgul etmeye yetecek aktivitelere ve gezilecek yerlere sahiptir. Öncelikle çevredeki İçmeler, Turunç, Dalyan ve daha bir çok güzel bölgeye yapılacak turlar için mükemmel bir başlangıç noktası konumunda. Burada, birçok ucuz ve bütçe dostu günlük turlar size körfezin birçok noktasını gezdirecektir. Bu gezilerde dağlık kıyıları, turkuaz koyları, antik şehirlerin kalıntılarını ve denize açılan mağaraları görebilirsiniz. Birçok turist daha uzun süreli turları tercih etmekte ve bu turlarda Marmaris'ten Fethiye'ye doğru yola çıkabilir hatta özel yatınızı kiralayıp Yunan Adalarını turlayabilirsiniz.

Ayrıca bu bölgede yapılan Jeep Safari turları bölgedeki dağları ve dağ köylerini görmenizi, şelaleleri ve kumsalları ziyaret etmenizi sağlayabilir. Jeep Safariler günlük turlardır ve maceracı hisseden turistler için tavsiye edilir. Yüzünüzde bir gülümsemeyle geri döneceksiniz.

Marmaris kapalıçarşısı satıcıların yaptıkları pazarlıklar ve etraftaki bir çok turistin halıdan el çantasına kadar bir çok ürün için alışveriş yaptığı etkileyici bir alışveriş atmosferi sunar. Pazar kapalı bir alandır, dolayısıyla günün sıcaklığından kısa bir kaçış anlamına da gelir. 

Marmaris'teki en etkileyici noktalardan biri 1522 yılında inşa edilen Tepebaşı Kalesi'dir. Burası Kanuni’nin 200,000 askeri için toplanma noktasıydı. Kale ayrıca günümüzde Marmaris müzesine ev sahipliği yapmaktadır. Müzede mezar taşlarından, testilere kadar bir çok sanat eseri barındırır. Kaleden şehrin ve marinanın görünüşü nefes kesicidir.

Marmaris'teki bir diğer cazibe merkezi Süleymaniye Hamamı'dır. Hamam Türkiye'deki en eski ve en iyi bilinen hamamlardan biridir. Body peel, sauna, köpük masajı, yağ masajı gibi bir çok hizmet sunmaktadır. 

Marmaris'in gece hayatı ayrıca adından söz etmeye kesinlikle değer. Koca bir sokak tamamen gece hayatına adanmış, ailece oturabileceğiniz mekanlardan  güneşin ilk ışıklarına kadar dans edebileceğiniz mekanlar var.  Dansözleri izleyebilir, Türk müzikleri dinleyebilir ya da son çıkan rock gruplarıyla eğlenceli saatler geçirebilirsiniz.

-->
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı