Alaturka Yachting logo

KUMLUBÜK KOYU (ÇİFTLİK KOYU)


Kumlubük Koyu (Çiftlik Koyu)

Marmaris limanında bulunan, Kumlubük Koyu yarımadası sahil boyu en büyük menzillerden birisine sahiptir. Kumlubük koyu ismi size birazcık uzak geliyorsa burası ‘Çiftlik Koyu’ olarak da adlandırılmaktadır.Kusursuz kıyısının turkuaz renkli sularla buluştuğu nokta, altın değerinde lükse ve mükemmelliğe sahiptir. Sade, sakin, sessiz aşırı kalabalığın insanı boğmadığı enfes yerlerden birisidir. Güzel balık restorantları koyun içinde dağılmış şekilde bulunmaktadır. Eğer körfezin güney tarafına yürürseniz tertemiz suyu ve teknelerin yüzme molası vermek için çapa attıları şirin bir koyu vardır. Masmavi tertemiz sularında yüzebilir sizi huzura kavuşturacak  ormanında sincaplarla keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz. Denizi çok temiz olmakla beraber  dalış için çok müsait bir yapısı vardır. Birden derinleşen tertemiz denizinde yanınızda getirirseniz kendi dalış malzemelerinizle dalış yapabilirsiniz.

Amos antik kentini de Kumlubük koyuna gittiğinizde ziyaret edebilirsiniz. Tiyatrosu bölgede bulunan üç antik tiyatrodan birisidir ve yüzmeye gitmeden önce uğrayabileceğiniz yol üstünde kolay bir lokasyona sahiptir. İzleyeceğiniz manzarayı düşününce uğramadan geçilmemesi gereken bir yerdir. Ayrıca çok romantik bir ambiansı olan bu koyda günbatımını izleyebilir, güneşin doğuşuna eşlik edebilirsiniz.

Seyahat planlarınızı tekrar Marmaris çevresinde hayal ediyorsanız İçmeler, Bozukkale ve Cennet Adası gibi diğer muhteşem koylara  doğru  yelken açabilirsiniz.