Alaturka Yachting logo

KÖPRÜLÜ KANYON


Köprülü Kanyon

Köprülü Kanyon, Antalya şehrinin 96 km kuzeydoğusunda yer almaktadır. Köprü nehrini takiben 14 km uzunluğundaki bu kanyonun en yüksek kısmı ise 400 metredir. Köprülü Kanyon Milli Parkı Türkiye’nin en popüler su sporları alanıdır. Bu alan doğa yürüyüşüne gitmek, antik kalıntıları keşfetmek ve Akdenizin büyüleyici manzarasına dalmak için harika bir yerdir. Selge Antik Şehrine 12 km uzaklıkta antik çağdan kalma çok eski taş bir köprü vardır ve günümüzde hala kullanılmaktadır. Ana yol, bol ve bereketli sedir ve çam ağaçlarının içerisine doğru akan nehrin üzerinden geçmektedir. 

Burada benzersiz bir tecrübe için aileniz yada arkadaşlarınızla rafting yapabilmeniz mümkündür. Raftingin bu alanda bu kadar kolay yapılmasına karşın dağcılık ve doğa yürüyüşleri bölgenin yapısından dolayı neredeyse imkânsızdır. Eğer yanınızda erzağınızı getirmediyseniz, besleyici güzel yemekler bulabileceğiniz restoranlarda mevcuttur. Türkiye’nin diğer doğallıklarını keşfetmeye başlamadan önce buradaki muhteşem görüntüyü ölümsüzleştirebilmek için kameranızı getirmeyi unutmayınız. 

Size önerebileceğimiz diğer ziyaret etmeye değer alanlar şöyledir; Manavgat Nehri, Köprüçay Kanyonu ve Manavgat Şelalesi.