Alaturka Yachting logo

KEMER


Kemer

Kemer Hakkında

Kemer, bir zamanların sakin kasabası, yalnızca deniz yoluyla ulaşılabilmesine rağmen günümüzde Türkiye'nin bir numaralı tatil noktalarından birisi. Antalya körfezinde, Antalya şehir merkezinden yaklaşık 45 dk uzaklıkta bulunan Kemer, Toros dağlarının eteklerinde güzel plajları ve tatil köşeleriyle Kemer mükemmel bir tatil noktasıdır. Ayrıca Kekova turuna çıkacak yolcular için de yeni bir liman noktasıdır.

Kemer hakkında farkedeğiniz ilk şey, bu kasabanın doğal güzelliği olacaktır.  Kasaba güzel ve lekesiz denizlerin, yeşil ormanların ve dağların bir kombinasyonu olarak eşsiz bir güzelliğe sahip. Bu nedenle her yıl binlerce turistin ilgisini çekmektedir.

Plaj sırası Beldibinden güneşlikler ve lüks loungelarla  Tekirova'ya kadar devam etmektedir. 320 gemilik bir marina plajın yakınında bulunmakta,  deri ceketlerden hatıralık eşyalara kadar bir çok mağaza ve restoran ayrıca yakınlarda bulunmaktadır.

Kemer eskiden yalnızca deniz yoluyla ulaşılabilen bir sahil kasabasıydı ancak 1960'lar da kasabayı dış dünyaya bağlayan bir yol inşa edildi. 1980'ler de Dünya bankası kasabanın büyük turist alımını karşılayabilmesi için altyapı masraflarını karşıladı.

Kemer yakınlarında  Antik Ldryos kalıntıları, bir Bizans kilisesi ve Selçuk Türklerinden kalma bir avlanma kabini bulunmaktadır. 

Kemer’de Yapılacaklar

Plajda rahatlamak, marinadaki birçok restaurant keşfetmek ve mağazaları keşfetmekten başka yapılacak bir çok şey var.

Göçebe temalı parkta Türk göçebelerinin nasıl yaşadığına bir göz atabilirsiniz.  Kemer merkezden 15 dk yürüyüş mesafesinde bulunan park,  yeniden inşa edilmiş bir geleneksel şekliyle bir çadır şehrinden oluşmaktadır ve bölgede gezinen bir çok tavuk ve ördek de çevrede gezinmektedir.  Parktan harika manzaraları izleyebilirsiniz, ayrıca  falezler civarında dolaşabilirsiniz.  Falezlerin kenarı güvenlik nedenleriyle  parmaklıklarla kapatılmıştır dolayısıyla turistler güvenle güzel turkuaz kıyıları izleyebilirler.  Parkı gezmenin yanında ilginç Türk restaurantına da kısa bir ziyarette bulunabilirsiniz. Restoran da geleneksel Türk yemekleri yer sofrasında servis edilmekte olup etrafta bir çok eski eser bulunmakta. Göçebe Tema Parkına giriş ücreti yalnızca 2 TL dir.

Kemerde yapılması gereken bir başka aktivite de Tahtalı dağına teleferikle çıkmaktır. Teleferik bölgede “Denizden Gökyüzüne” olarak bilinmektedir. Teleferik modern geniş bir kabin ve zirveye 10 dakika civarında ulaşıyor. Zirveden bölgenin güzel manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Teleferik bulutların üzerine çıkıyor ve tepeye ulaştığınızda göreceğiniz Kemer ve çevresinin manzarası nefes kesici. Zirvede bir kafe bulunmakta ve eğer biraz daha maceracı hissediyorsanız zirveden yamaç paraşütü uçuşlarına katılabilirsiniz. 

Kemerdeki Restaurantlar

Casa La Luna Kemerdeki en iyi restaurantlardan biri olarak anılmaktadır. Restaurant uluslarası menüsü ve mükemmel Kemer ve deniz manzarasıyla ünlü.

Geleneksel Türk yemekleri için Kemer şehir merkezinde Merhaba Gardern Restaurantı denemelisiniz.

Kemerdeki Gece Kulüpleri ve Barlar 

Kemerde birçok popüler bar ve gece kulübü bulunmakta, eğer parti yapmayı seviyorsanız iki katlı geniş alanı tüm gece çalan DJleriyle Aura Nightclubs denemeye değer. Kasabadaki diğer popüler gece kulüpleri  İnferno ve Kristalldir.

Kemer Civarında

Kemer  Göynük Kanyonu, Ulupınar, Olympos, Chimera,  Phaselis,Üçadalar ve Eko Park gibi bir çok yeri ziyaret etmek için güzel bir başlangıç noktasıdır.&nbs