Alaturka Yachting logo

KEKOVA


Kekova

Kekova, Kaş'tan hareket eden teknelerle veya Üçağız dan kayıklarla gidebileceğiniz daha çok kayalıktan oluşan bir adadır. Şimdilerde batık bir şehir olarak bilinen Kekova, eski zamanlarda denizciler tarafından sığınak olarak kullanılmıştır. Tekne ile ada çevresinde gezerken batık ve yıkık evlerden kalan kalıntıları rahatlıkla görebilirsiniz. Altı cam olan teknelerle bu bölgede seyir halindeyken yine batık şehirleri ve kalıntıları görmeniz mümkündür.

Üçağız köyü Türkiye de kara ile bağlantısı olmayan tek köydür. Yüksek bir tepenin başlarında var olan evlerin restore edilmesi ile otel haline getirilen bu evlerin sahibi aynı zamanda otellerinde sahipleridir. Tipik bir deniz hayatının hüküm sürdüğü Kekova otellerinde, deniz ile otel arasındaki inci sınırı şirin saksıları ile çiçekler belirler. Kekovanın eşsiz güzellikteki denizinin keyfini çıkarabilir, kayıklar ile keşfe çıkabilirseniz.

Eğlenceden daha çok istediğiniz şey biraz huzur ise kekova otellerinin bahçelerinde bulunan hamaklar tam size göre.Tesis sahiplerinin kendi işçilikleri ile yaptığı el işi dantellerinden ve boncuklu bileklerinden kendinize almayı da ihmal etmeyin.


X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı