Alaturka Yachting logo

KARGICIK BÜKÜ


Kargıcık Bükü

Kargıcık Bükü dinlenme ve rahatlama için Bodrum alanında ideal bir yerdir. Bu küçük koy el değmemiş doğanın mükemmelliğini tüm çıplaklığı ile size yansıtır. Tüm köy kenarlarında uzanan yeşil alan, güzel ve büyülü bir vaha gibi görünüyor ve burasını tamamlıyor. Bu köy Pabuç Burnu ve Kara Burun arasında yer almaktadır.

Kargıcık Bükü’nü diğer kıyı kentlerinden farklı kılan şey perili olması değil gerçek olmasıdır ve onun kumsalları ulaştığınızda buraya ait gibi bir duygunuz oluşabilir. Köyü çevreleyen dağlar ve tepeler sizi güvende hissettirecek. Deniz cam gibi sakin ve düzdür ama bazen dalga kıran rüzgarları vardır. Su temiz ve havadardır, yani derinliğe doğru attığınız her adımda suyun rengi nasıl değişir ve nasıl büyür görebilirsiniz. 

Köyün sakinleri dost canlısıdır ve çoğu balıkçılık ile uğraşmaktadır. Eğer taze balık isterseniz, onların yakalamalarından hemen sonra tekneler üzerinden satın alabilirsiniz. Koyda çok sayıda küçük tekneler vardır çünkü onlar huzursuz deniz akımlarından sığınmak için bu güvenli koyu barınak olarak tercih etmişlerdir. Liman büyük değil ve sadece yaklaşık on tekne barındırabilir. Buraya tekneniz için, kooperatif yardımıyla güvenebilirsiniz, ancak elektrik ve su faturası ödemek zorundasınız.

Kargıcık Bükü’nden sonra tatilinize farklı yerlerde devam etmek istiyorsanız bunlardan birisi Kissebükü olabilir. Bu yerin yanında ziyaret edilebilecek başka yerler ise Güvercinlik veya Yalıçiftlik seçeneklerinden birisi olabilir.

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı