Alaturka Yachting logo

KADIKALESİ


Kadıkalesi

Kadıkalesi  Bodrum yakınında bulunan şirin bir şehirdir. Bodrum Yarımadası’na aittir ve şehir merkezine 23 km mesafededir. Bu küçük köy tesisinde turizm gelişmeye başlamıştır ve değişikliklere açık bir alandır.

Yaşam başka tatil beldelerine göre Kadıkalesi’nde başkadır. Kıyı şehirlerinde genellikle her şey turistlerin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış ve daha esnek doğallığından daha farklı hale gelmiştir. Öte yandan, Kadıkalesi ise aynı kalmıştır. Bu alanda geçmiş ve geleneğin nefesini hissedebilirsiniz. İnsanlar yıllar önce benzeri şekillerde yaşamışlardır ve burada serbest zaman geçirdiğinizde nasıl olduğunu size hissettirecektir. Bu yerde girişte fark edeceğiniz ilk şey zengin doğasıdır. Fantastik bitki örtüsü ile tepeler kuvvetli rüzgara karşı koruyucu bir siper oluştururken turunçgiller, her aşamada birer süs gibi görülmektedir. Kadıkalesi modern hayattan sıkılanların sığınmak için seçeceği doğru bir yerdir.

Pek çok Türk şehirleri kendi geçmişinde önemli ya da özel bir şeyden sonra isimlerini almıştır. Kadıkalesi’de Osmanlı'dan Judge Kalesi’nin çevirisi ile almıştır. Ziyaretçiler dar kıyı boyunca ince kum temiz denizin avantajlarından yararlanabilir. Ahşap yüzme rıhtım burada vakit geçirmek isteyenler için plajın en ilginç bölümüdür. Plaj keyfi yanı sıra, bu küçük kasabada rahatlamanıza yardımcı olacak çeşitli barlar ve restoranlar bulunmaktadır.

Kadıkalesi güzel bir yer olsa da, Turgutreis yakındır ve bu nedenle bir günlük gezi için bir sonraki hedef olabilir. Gümüşlük ve Akyarlar ayrıca doğal güzelliği severler için mükemmel bir seçimdir.

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı