Alaturka Yachting logo

İÇMELER


İçmeler

İçmeler Hakkında
İçmeler Marmaris'e o kadar yakın ki bu plaj tesisi alanını ziyaret etmeden geçmeyin. Sadece sekiz kilometre uzaklıktaki bu çamlarla kaplı kasaba, sahil ve dağın dengeli bir karışımını sunuyor. Datça yarımadasında yer alan kasaba denize bakar ve diğer üç tarafı yemyeşil çam ormanlarıyla çevrilidir. Daha sessiz bir alternatif arayanlar için İçmeler, Türk Rivera'sının daha sessiz bir yeridir. Yılda 250 gün güneş ışığı ve ılıman sıcaklık, bunu neredeyse yıl boyunca harika bir yer haline getirir. Ege ve Akdeniz'in kendine özgü karışımıyla, turizm tesislerinin neden sürekli geliştiği şaşırtıcı değildir.

İçmeler bölgesinde yapılacaklar
Uzun kumlu plajı ve berrak mavi denizi olan bir koyda bulunan İçmeler, Türkiye'de cazip bir tatil yeridir. Türk maceranız ya da Türk Rivera boyunca doğal manzara seyirleri İçmeler'de başlarsa hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Marmaris'ten daha az kalabalık ve plajları iyi donanımlı tesislerle, aile için harika bir ortam. Güneşlenin veya palmiye ve okaliptüs ağaçlarının gölgesinde güneşlenin. Mevcut su sporları yelpazesinden yararlanın; deniz bisikleti, jet ski, rüzgar sörfü, yamaç paraşütü, muz botları, şnorkel ve tüplü dalış. Yuvarlanan tepeler de kısa veya uzun bir yürüyüş için mükemmeldir ve size sakin koyun geniş manzaralarını sunar. Yürüyüş yaparken yemyeşil çamlara karşı mavinin çarpıcı kontrastını gözlemleyin. Tepelere doğru ilerlerseniz Datça Yarımadası boyunca Marmaris'e doğru ilerlediğinizi de görebilirsiniz. Tepelere tırmanmak sizin için çok fazla olursa, ata binme seçeneği veya dörtlü bisiklet safari de var. Çiçekler şehir merkezini süslüyor, İçmeler'in çarpıcı doğal güzelliği de şehirde büyüyor gibi görünüyor.

Dinlenmek için çok sayıda park var, ancak daha lüks bir rahatlama deneyimi yaşamak istiyorsanız, Türk hamamı tercih etmelisiniz. En iyisi, İçmeler'in yürüyerek keşfetmek için doğru boyutta olmasıdır. Merkezden 15 dakikalık bir yürüyüş sizi eski köye götürecek, aynı zamanda şehrin eski cazibesini çözmenize izin verecektir. Eski İçmeler kenti, geleneksel evlerin ve sokaklarda tavla oynayan erkeklerin olduğu Arnavut kaldırımlı sokaklardan yapılmıştır. İçmeler boyunca çok sayıda restoran ve bar, çok yönlü bir gece hayatı vardır. Haftada bir Çarşamba pazarı da var. Burada Türk lokumu veya sokak yemekleri yiyebilirsiniz. Pazarda, el sanatlarını almak için bazı harika pazarlıklar da yapabilirsiniz. Küçük dükkanlar ayrıca diğer Türk spesiyalitelerini, giyim, hediyelik eşya ve mücevherler de satmaktadır.

İçmeler'e nasıl gidilir?
İçmeler'e en kolay Marmaris'ten araba veya otobüsle ulaşılabilir. Ancak, bölgede bulunanlar için, ilgi çekici birkaç yer daha var. Gezmeye değer yerler
Ekincik, Dalyan ve Kumlubük Koyu.