Alaturka Yachting logo

HİSARÖNÜ


Hisarönü

Fethiye’nin hızla turistik alanda gelişmekte olan yerlerinden birisi Hisarönü’dür. Bu bölge de hızlandırılmış bir tempoda her yıl yeni villa ve oteller yapılmaktadır. Son derece güzel olan bu alan bölgenin geri kalan yerleri için turizm açısından bir tehdit oluşturmaktadır. Hisarönü’nü kıyıdan ayıran tepenin üzerinde buraya gelen her gezginin vakit geçirerek tadını çıkartması gerekir. Konumu sayesinde günün en sıcak saatlerinde bile Hisarönün de hafif tatlı bir esinti vardır. 

Burada tatil yapan turistler masmavi güzel plajı sayesinde tatillerinden çok memnun kalacaklardır. Tüm gün sık aralıklarla çalışan minibüsleri kullanarak sadece beş dakika uzaklıkta olan Ölüdeniz plajının muazzam güzelliklerden faydalanabilirsiniz. Yürümeyi tercih edenler ise kıyıları berrak ve sıcak Ege Denizi ile bağlanan kumlu plaja, yürüyerek gidebilirsiniz. Plajdan döndükten sonra, hemen her yerel barda gece hayatı ve fantastik organize programların keyfini çıkarabilirsiniz. Hisarönü hızla turistik bir yer haline geldi, ancak yine de geleneksel güzelliği de korudu. Küçük bir yer olmasına karşılık turistlerin ilgi odağıdır ve her zaman canlı bir yaşantısı vardır. Ana caddede bulunan çok sayıda mağaza, restoran ve bar ile günlerinizi sıkılmadan geçirebilirsiniz.

Hisarönü küçük bir yer ve her zaman buradan başka yerlere de kolaylıkla gidebilirsiniz. Fethiye’de bulunan Paspatur, Kayaköy veya Çalış Plajı’nı ziyaret etmek güzel bir seçim olabilir. Atmosfer değişikliğinin yanı sıra farklı güzelliklerden de faydalanmanız tatilinizi daha zevkli hale getirecektir.