Alaturka Yachting logo

HİERAPOLİS ANTİK KENTİ


Hierapolis Antik Kenti

 Denizli iline yolu düşen gezginlerin yolculuk yaparken mutlaka uğramaları gereken bir yer Pamukkale de bulunan Hierapolis Antik Kenti’dir. Ayrıca, hala yaygın olarak eski adıyla bilinen, Kutsal veya Kutsal Şehir olarak arkeologların literatüründe görünür. Bu alanda ismine uygun olarak birçok tapınak vardır. Buna ek olarak, dini semboller bulunan birçok diğer binalarda vardır.

Geleneğe göre, Antik Laodikya ve Trablus alanına çok yakın olduğu için Hierapolis, aynı zamanda Frig şehri olarak bilinir. Bu şehir her zaman tarihsel olarak çok önemli alanların bir kesişme yeri olmuştur ve adı tarihte kült bir yer oluşturan Hiearapolis Ana Tanrıçanın var olmasından kaynaklanmaktadır.

Hierapolis Antik Kenti Dünya Mirasını temsil eder ve burada bir geleneğin ruhunun yaşadığını hissedebilirsiniz. Çünkü turistler arasında popüler olmasının bir nedeni de sadece Türk hükümdarlarının değil aynı zamanda burada yaşayan birçok diğer halkların ruhuna ulaşabildikleri için önemlidir. Antik şehir alanları ve sokakların büyük numaraları vardır, bu nedenle tüm ziyaretçiler burada hiçbir şey kaçırmadan birçok şeyi görebilme imkânına sahiptir. Antik kentin içinde 15.000 kişinin aynı anda sığabildiği Roma Tiyatrosu vardır. Tiyatroya ek olarak yanında çok ilginç bir yer Apollon Tapınağı bulunmaktadır. Bu zehirli gaz yayılmış olan bir mağaradır. Belirtilen tüm bilgilerin yanı sıra, turistler Nymphaionun manzarasına ve zamanında su dağıtımı için kullanılan muhteşem bir çözüm olduğu için hayran kalabilirler. Nekropol da Helenistik dönem zamanından beri değil, aynı zamanda eski Romalılar ve diğer Hıristiyan milletlerine ait birçok görünür mezar bulunmaktadır.

 Tatilinizin geri kalanını ilgi ve buralara yakın diğer bazı noktalarda geçirebilirsiniz. Bunlardan Tabea veya Tripolis Antik Kent olarak iyi çözümlerdir. Orada da&n