Alaturka Yachting logo

GÜVERCİNLİK


Güvercinlik

Güzel bir tatil için doğru yer,  Bodrum yakınındaki, Güvercinlik beldesi olabilir. Burası şehir merkezine sadece 22 km uzaklıktadır ve büyük şehir kalabalıklarından uzak olmak isteyenler için mükemmel bir sığınaktır.

Bir balıkçı kasabası olan bu şirin beldede balıkçı teknelerini görmek ve onları izlemek çok keyifli bir görüntüdür. Klasik balıkçılığın yanı sıra, insanların burada kıyı boyunca balık tuttuğunu ve balık çiftliklerinin çok sayıda olduğunu görmek mümkündür. Bu balık çiftliklerinde en yaygın balık türü levrektir. Birçok balık çiftlikleri yakınında olmasına rağmen, temiz su ve sakin denizin eşsiz maviliğinin tadını çıkartmak mümkündür.

Güvercinlik kapalı denizi ile ilginç bir plaja sahiptir. Koyun iç kısmı çam ormanları ile çevrili olduğu için daha az dalgalı bol tuzlu suyu ile göle giriyormuşsunuz hissini size yaşatacaktır. Bu şehrin ilginç plajından hariç efsanevi bir hikâyesi de vardır. Güvercinliğin karşısında görülen Salih Adası’nın aslında Karyanda isimli bir antik kent olduğu anlatılmaktadır. Söylentilere göre Karyandalılar burayı terk edip başka bir yerde Yeni Karyan dayı kurmuşlardır. Oysa bu hikâyeyi destekleyecek hiçbir fiziksel kanıt ve hiçbir kalıntı bulunamamıştır. Bu yüzden bu hikaye her zaman güzel bir efsane olarak anlatılacaktır.

Güvercinlik’te vakit geçirmek için size harika bir duygu katacaktır. Zengin doğal güzelliği, neredeyse el değmemiş doğası size farklı bir tatilin kapılarını açmış olacak. Her tarafta bu küçük kenti çevreleyen zeytin ağaçları ve yüksek bölgelerde çam ağaçlarının güzelliği ile doğayla iç içe bir yaz sizin olacaktır. Eğer yakınlarda başka yerleri de keşfetmeye karar verirseniz Mazi Köyü iyi bir seçenektir. Ayrıca, bir günlük gezi için tercihinizi Göltürkbükü ve *Gün