Alaturka Yachting logo

GÜNDOĞAN


Gündoğan

Gündoğan Bodrum’dan yaklaşık 25 km uzaklıkta, son zamanlarda adını duyurmuş güzel bir tatil beldesidir. Deniz yolu ile ulaşımı olan bu yerde birçok insanın yazlıkları vardır. Aynı zamanda bu ilginç kentin çevresinin doğal güzelliği sayesinde son yıllarda popüler olmasını sağlamıştır. Bu turistik yerde kaldığınızda Gündoğan’ın doğal güzellikler bakımından hiç de küçük bir yer olmadığını fark edeceksiniz. Güzel doğasında boğulmak ve villanızın balkonundan muhteşem manzarasını doyasıya seyretmek için oldukça büyük bir şehirdir. 

Ayrıca, Gündoğan’ın deniz yolu çok yoğun değildir ve sakin bir huzura sahiptir. Suyu aydınlık, temiz ve şeffaf plajları ise kumludur. Buranın pazarında birçok insanın çeşitli el sanatlarını kullanarak yaptığı, süs eşyaları ve hediyelik eşyaları bulabilirsiniz.

Kıyı kesiminde Türk milli mutfağı ve deniz mahsullerinin özenle sunulduğu birçok restoran bulunmaktadır. Tatiliniz sırasında lezzetli yemekler ve güler yüzlü çalışanlar sayesinde keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. Sessiz ve sakin ortamında huzurlu bir akşam yaşayacağınızı garanti edebiliriz. Bu alan doğal bir şekilde rüzgardan korunmak için dağlarla çevrili hali ile özellikle korunaklı bir alan yaratılmış hissini yaşatır.

Gündoğan zengin bir tarihe sahiptir ve eski zamanlarda Türklere ait bir bölge değildi. Bu alandan çok güçlü imparatorluklar geçti ve her medeniyet kendisinden güzel bir mirasını günümüzü bıraktı. Eski Romalılar, güçlü Persler ve aynı zamanda Osmanlı İmparatorluğu'nun üyeleri bu yerde izlerini bıraktı. 1961 yılına kadar Farilya adıyla anılan bu güzel yer sonradan yeni ismini almıştır. 

Gündoğan’ı çevreleyen birçok güzel yer vardır. Bunların hepsini gezmek zorunda değilsiniz ama vakit bulursanız ziyaret etmeniz tavsiye edilir. Tavsiye edebileceğimiz güzel yerlerden bir kaçı; Turgut Reis, Gümüşlük veya Yalıkavak olabilir.