Alaturka Yachting logo

GÜMÜŞLÜK


Gümüşlük

Gümüşlük Bodrum’a yakın bir yerdir, tatil ve aile ortamı keyfi için ideal bir seçimdir. Bu küçük yer balıkçılar ve denizin büyülü mavi renk tadını bilen insanlar için bir favoridir.

Gümüşlük çalkantılı ve hızlı bir yaşam için değil, ama kesinlikle dinlenme ve sessiz gece isteyenleri memnun edecektir. Günün bazı saatlerinde denizde görülen simli yansıması buranın isminin ana nedenidir. Dar ve kumlu plajı ile doğaya daha yakın olmak isteyen ve hafif deniz esintisi ile akşam sizi rahatlatacak sakin bir tatil için ideal bir yerdir.

Gümüşlük'te deprem sonrası zeminin batıp antik kent Myndos’u oluşturduğu efsanesi söylenir. Duvarlarının deniz altında kaybolduğu ve kalıntılarının bugün bile derin mavi su altında görülebildiği söylenir. Küçük limanı Türk sahil güzelliğini göstermek için insanları çekiyor. Burada balıkçı tekneleri, değerli yatlar ve turistik tekneleri görebilirsiniz. Bu büyüleyici ve romantik yerde uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Kıyı boyunca birçok restoran sayesinde, herkes harika doğanın güzel manzarasının keyfini çıkarabilir. Deniz ve manzaranın güzelliği eşliğinde unutulmaz akşam yemeklerinin tadına varabilirsiniz.

Gümüşlük küçük ve sakin bir yer olmasına rağmen, burada tatiliniz asla sıkıcı olmayacaktık. Ama farklı yerleri de keşfetmek isterseniz yakınında bulunan başka güzellikleri de görmeye gidebilirsiniz. Farklı bir seçim için Yalıkavak güzel bir gezi olabilir. Çevredeki güzelliği daha çok görmek isteyenler için, doğru seçim Turgutreis veya Gündoğan’da olabilir. Muğla bölgesindeki her farklı konaklamanız size ferahlık ve farklı bir atmosfer getirecektir.

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?
WhasApp Destek Hattı