Alaturka Yachting logo

GÖLTÜRKBÜKÜ


Göltürkbükü

Göltürkbükü yabancı turistlerin, aynı zamanda Türkiye'de yaşayan bu insanların da çok sevdiği Bodrum, yakınında bir kenttir. Bu nedenle, tüm ziyaretçiler için bir cennettir. Nitekim burayı ziyaret eden insanlar kesinlikle Göltürkbükü için bu terimi kullanırlar.

Çok özel bir yere geldiğinizi Göltürbükü’ne adım atan herkes hissediyor. Birçok ünlü Türk sanatçıyı yaz mevsiminde burada görmek mümkündür. Bunun nedeni; bazıları kendi özel plajı güzel otel kiralama imkânı olduğu için birçok meraklı gözden uzakta tatilini yapabilmesidir. Burada çoğu kişinin kendi yazlık evleri vardır.

Pek çok ünlünün var olmasına gerek olmadan bile, bu şehir her şekilde büyülü olurdu. Göltürkbükü Ege Denizi’nin gerçek elmasıdır. Bu site iki köy Gölköy ve Türkbükü ile birbirine bağlanır. İki köy içinde birleştiği için çok çekici bir turist hedefi halini aldı. Bunların her biri karakteristik özelliklerini korudu. Etrafında, iki köyden birbirine akan birçok taşlarla çakıllı sahilleri vardır. Türkbükü eski Madras iken Gölköy, bir antik kent Karyan’da oldu. Gölköy Koyu sakin ve aile hayatının sıcaklığını özelliklerini korumuştur ve sakinliği sıcaklığı buraya taşımıştır. Türkbükü Koyu da çok sayıda gece kulüpleri ve kalabalık bir atmosfer getirdi. Böylece ikisi birlikte rahatlama ve eğlence için mükemmel bir yer haline geldi.

Denizin derinliklerine dalmak isteyen herkes için kullanılabilir ahşap yüzme rıhtım vardır. Hatta Bodrum'da kaçmak isteyenler için 20 km uzaklıktaki bu cennet güzel bir gün geçirmek için ideal bir alternatif oldu. Yatlar ve Günlük tekne turları bu keyfi yaşamak isteyenleri bu sahile getirmektedir.  Tarihe meraklı olanlar için küçük bir müzesi vardır. Gezmeyi sevenler şehrin ve su sporlarını sevenler de su sporlarının keyfini buraya yapacakları tur ile çıkartabilirler.

Eğer sadece burada vakit geçirmek istemezseniz, her zaman bir küçük ama modern