Alaturka Yachting logo

FIRNAZ KOYU


Fırnaz Koyu

Türkiye'nin güney sahillerinde yer alan Fırnaz Koyu’na Kalkan rotasında kısa bir tekne yolculuğu yapabilirsiniz. Çünkü buraya karadan bir ulaşım olmadığı için Kalkan’da tatil yapıyorsanız bir mavi yolculukla Fırnaz Koyu’na ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda bu muhteşem koy dalgıçlar ve şnorkel meraklıları arasında popüler bir mekandır. Turkuaz sularının güzelliğini tekneden sadece izlemek bile size bambaşka bir bakış açısı ve mükemmel bir seyir zevki sunacaktır. Turkuaz mavisi denizi ve berraklığı ile akvaryum misali denizin dibini görebileceğiniz sayılı koylardan birisidir. Koyda bir plaj bulunmaktadır ve bu plajda bir de insanları gençleştirdiğine inanılan çamur banyosu bulunmaktadır. Turistlerin ilgi gösterdiği bu çamur banyosuna girebilirsiniz.

Bu özel koy berraklığı ve yeraltı zenginliği ile popüler tüplü dalış noktalarından birisidir. Su sakindir ve su yüzeyinin altındaki doğal hazinelerini keşfetmek için berraklığı ile yüksek görünürlük vardır. Burada dalış deneyimini yaşamak için tüm aralıklar uygundur. Dalış deneyiminiz burada ilk kez olacaksa hiç endişelenmeyin; balıkları ve güzellikleri muhakkak göreceksiniz. Fırnaz Koyu’nda yaşayan barracudas, ahtapot, deniz kaplumbağaları, deniz yıldızı, palamut, gökkuşağı lagos, anemon ve hatta antika amforaları vardır. Burada dalış yapmak sizin için güzel bir okul deneyiminde olacaktır. Ayrıca geniş yamaçlarla çevrili olan bu koyda antik kalıntıları her yerde görebilecek olmanızın yanında antik su yolu Delikkemer’le biten dağlık alanı vardır.

Fırnaz Koyu’na yakın bir plaj arıyorsanız Kaputaş Plajı'nda yüzebilirsiniz. Eğer Likya kalıntıları ile kendiniz bir keşfe çıkmak istiyorsanız Antiphellos Antik Kenti ve Patara Antik Kentini ziyaret edebilirsiniz.